Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ženské Super Four?! Braekhusová popíchla Shieldsovou, chtěla by turnaj s Taylorovou!

  • Napsal Antonín Vavrda

Shieldsová vs. Braekhusová / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová vs. Braekhusová / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Nejen mezi muži existuje rivalita. V ženském ringu se v posledních měsících objevilo několik zajímavých jmen, které by se mohly navzájem utkat o pozici královny boxu. Tuto pozici aktuálně zastává dle většiny Norka Cecilia Braekhusová (36-0, 9 KO).

Jestliže mnozí zpochybňují přesnost databáze BoxRec.com u mužů, pak u žen je tento rating ještě těžší brát úplně vážně. Přece jen bojovnic je stále málo, historická srovnání chybí, stejně tak kvalita. Byť ta poslední dekádu roste a roste.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Obecně je za současnou královnu boxerského světa žen považována Norka Cecilia Braekhusová, která je světovou šampionkou už neskutečných jedenáct let. Absolutní vládkyní velterové váhy pak let šest. Jenže právě skutečnost, že nikdy nevystoupila z komfortní zóny – tedy své velterové divize – někteří napadají. A zpochybňují. Pravdou je, že byť už osmatřicetiletá „First Lady“ porazila vlastně všechny krom Američanky Holly Holmové, pak vždy ve „své“ váze.

Argumenty kritikům přidávají ještě nedávno úspěšné amatérky v čele s Irkou Katie Taylorovou (15-0, 6 KO) a Američankou Claressou Shieldsovou (10-0, 2 KO), které nemají problém pendlovat mezi divizemi, stejně tak dlouholetá profesionálka, Portoričanka Amanda Serranová (38-1-1, 28 KO), která si postupně podmanila vah sedm. Navíc dokáže během i pár měsíců přeskakovat o pět, sedm kilo nahoru/dolů.

„Myslím, že Claressa si chce na mě jen dělat jméno. Trošku se na mě přiživuje. Což ale nic nemění na tom, že je to skvělá boxerka a je že pro nás všechny dobře, že tu je. Přináší do tohoto sportu vzrušení, táhne fanoušky. Ale je stále ještě mladá a učí se, jak některé věci funguje,“ rýpla Braekhusová si v konferenčním hovoru s promotérem Eddiem Hearnem do pětadvacetileté Američanky, dvojnásobné olympijské šampionky, která během své kariéry poznala jen jednou hořkost prohry.

Norka narozená v Kolumbii opakovaně výzvy Shieldsové, která je přirozeně větší boxerkou, odmítla. A to i ve chvíli, když „T-Rex“ nabídl, že shodí do lehké střední váhy, do které by naopak Breakhusová musela přibrat. Pro obě by to znamenal posun o jednu divizi.

Jenže ač se to zná překvapivé, rodačka z Cartageny je spíše ochotná jít s vahou dolů. Ostatně důkazem budiž její plánovaný duel (mělo se boxovat na konci dubna, nyní se čeká na nový termín) s Američankou Jessikou McCaskillovou (8-2, 3 KO). Ta totiž boxuje lehkou velterovou váhu a obě strany se domluvili na meziváze 145 liber (lehký velter je do 140 liber, velter pak do 147 liber).

Důvod? „Myslím, že by bylo zajímavé, kdybychom se utkaly v takovém našem mini-turnaji s Jessikou, Katie Taylorovou a Amandou Serranovou. To by bylo něco naprosto výjimečného,“ pronesla už dnes legendární boxerka, která by se zmíněnými rivalkami mohla navázat na slavný turnaj „Super Six“ v super střední váze. Ten v roce 2011 opanoval Američan Andre Ward.

Právě McCaskillová už s Taylorovou totiž boxovala a byť s ní prohrála, udělala skvělý duel. Dlužno dodat, že Irka právě tímto duelem nastartovala svůj nezpochybnitelný progres v profesionálním ringu, kdy šly její výkony postupně nahoru. Nyní má naplánovaný souboj se Serranovou, zatím na 4. července. I kdyby na něj v tomto termínu nedošlo, určitě se obě dámy utkají.

Stejně jako Braekhusová s McCaskillovou. „Jsme všechny mistryně světa, všechny míříme do Síně slávy. Myslím, že by bylo super, kdybychom se navzájem potkaly a určily, kdo je nejlepší,“ dodala norská bojovnice. Mimochodem, pokud by se boxovalo v meziváze a ve hře by byly její pásy ve velteru, byla by to pro Serranovou šance vybojovat pás v osmé váze a vyrovnat tak rekord filipínské legendy Mannyho Pacquiaa...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze