Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zbláznil se? Roach tvrdí: Pacquiao může bojovat s Golovkinem. A může ho porazit

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao vs. Golovkin?Pacquiao vs. Golovkin?LOS ANGELES – Renomovaný trenér Freddie Roach má za sebou povídání, kterým řádně šokoval. V rozhovoru s Chrisem Mannixem z DAZN prohlásil, že jeho hvězdný chráněnec Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) může boxovat s Kazachem Gennadijem Golovkinem (40-1-1, 35 KO), který se pohybuje aktuálně o dvě váhy výše.

Jsou to dva dny, kdy americký kouč Johnathon Banks, který poslední rok vede Gennadije Golovkina, řekl, že „určitě chtějí uzavřít trilogii s Canelem Alvarezem, ovšem nikoliv nyní, jako další zápas. A že pokud by se oba potkali v super střední váze, bude to výhoda pro GGG, který je přirozeně větším chlapem“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už o tomto tvrzení se dá pochybovat, mexická kometa totiž umí skvěle pracovat s vahou a není bez zajímavost, že ačkoliv začínala v lehkém velteru, nyní mimo kempy váží přes 80 kilogramů (střední váha je do 72,5 kg). Dlužno totiž dodat, že premiéru v profi měl Alvarez už v patnácti letech. Ve stejném věku vážil Golovkin naprosto stejně, tedy kolem 60-64 kilogramů.

Filipínská legenda debutovala v profesionálním ringu už v roce 1995 v sedmnácti letech. Váha? 48,1 kg!!!

Nyní se v jednačtyřiceti letech pohybuje ve velteru do 66,7 kg, není ale tajemstvím, že se do ní dojídá a že zatímco soupeři před vážením řeší každé deka, on si může dopřát snídaní o několika chodech. Přesto nyní jeho dlouholetý trenér a také osobní přítel Freddie Roach pronesl:

„Jedna informace o Mannym Pacquiaovi, která je zásadní: on nechce porazit jen tak nějaké soupeře, on chce porazit ty nejlepší. Proto se mi líbí možnost jeho dalšího souboje s Mikeym Garciou, je opravdu špičkovým boxerem. Ale není ve hře jen tato možnost. O váhy výše, třeba s Golovkinem.“

Bum, prásk, bomba odpálena? To ukážou až další týdny a měsíce. Motivací pro Pacquiaa by mohlo být to, aby získal světový pás v deváté váhové divizi, zatím se mu povedlo „opanovat jen“ osm vah. Což se ale vylučuje s dalšími slovy Roache.

„Určitě mu neřeknu, aby šel na střední váhu, na druhou stranu, když jsme šli do velteru, také si mnozí ťukali na čelo a vidíte, jak to dopadlo, už teď se dá jeho pobyt v této divizi hodnotit jako úspěšný. Proč by to teď mělo být jinak?“ pokračoval věhlasný trenér, který bojuje se zákeřnou Parkinsonovou chorobou.

První váhu, kterou Pacquiao dobyl byla muší, zastavil se poté v lehké střední (vynechal pouze super muší), když v roce 2010 spráskal Mexičana Antonia Margarita. On sám přitom ale vážil pouze 65,5 kilogramů, tedy ještě více než kilo pod limit velterové divize.

Řešením by tak mohlo být stanovení meziváhy, která by se ale odvíjela od toho těžšího z dvojice, tedy Golovkina, v současnosti šampiona IBF. Ostatně podobně řešil svůj postupný přechod do střední váhy i Canelo Alvarez, v plném limitu střední váhy nebojovala nikdy ani další legenda, Portoričan Miguel Cotto, držitel pás WBC v této váze.

Dlužno dodat, že vyjma „Junita“, který ale část kariéry strávil v lehké střední váze, a Sugara Raye Leonarda nebyly výlety velterů do pro pásy ve střední váze příliš úspěšné. Naposledy narazili dva britští rivalové Amir Khan a Kell Brook, které bez přehánění zbili shodou okolností právě Alvarez a Golovkin.

Kazach sice taktéž už nahání pomalu, ale jistě čtyřicítku, přesto platí za nejobávanější střední váhu minimálně poslední dekády. Jediný, kdo dokázal odolat jeho síle, aniž by byl výrazněji otřesen, či počítán, byl Alvarez...

Co vy? Dovedete si představit zápas Pacquiao vs. Golovkin?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze