Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zápas roku DAZN? Ne, i na šlágr Canelo vs. Kovaljov se rozdávaly volné vstupenky

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Během měsíce zažívají další překvapení fanoušci profesionálního boxu. Poté, co vyšlo najevo, že promotéři rozdali vstupenky na zápas Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) vs. Otto Wallin (20-1, 13 KO), opakovala se situace také u střetu Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO) vs. Sergej Kovaljov (34-4-1, 29 KO).

Oficiální statistiky po střetu mexické hvězdy s ruským knockoutérem, který ukončil prvně jmenovaný v 11. kole a vybojoval tak pás šampiona WBO v polotěžké váze, mluvily o návštěvě 14 490 fanoušků. Jenže čísla Nevadské státní sportovní komise mluví jinak.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dle ní navštívilo zápas v MGM Grand v Las Vegas 11 648 diváků, z toho 1664 zadarmo. Duel tak na vstupném vydělal 8,1 milionů dolarů, což je o půl milionů dolarů méně než poslední Canelům střet s Dannym Jacobsem, který se uskutečnil ve druhé místní hale, T-Mobile Arena.

Jen pro srovnání, dva zápasy s Kazachem Gennadijem Golovkinem pak generovaly ze vstupného v T-Mobile Arena 27, respektive 24,5 milionů dolarů. Přesto Mexičan opakovaně tvrdí, že trilogii s „GGG“ nepotřebuje. Čísla ze vstupného ale mluví jinak.

A byť za 11 svých zápasů v městě hříchů vydělal na vstupenkách 126 milionů dolarů, což je zdaleka nejvíce ze všech současných profesionálních boxerů, a byť i tentokrát se v prodaném PPV (placený televizní přenos) dostane přes hranici jednoho milionu, opakovaně se ukazuje, že streamingový gigant, který ho loni podepsal na jedenáct duelů za garantovaných 365 milionů dolarů za sebou nemá dvakrát vydařený rok.

Jak už bylo zmíněno, jde o druhou podobnou situaci během jednoho podzimu. Když 14. září bojoval v T-Mobile Arena s nepříjemným švédských protivníkem Otto Wallinem (a také obrovským cutem nad pravým okem) jistý Brit Tyson Fury, chlubili se promotér – Top Rank (a televize ESPN) – návštěvností 7475 diváků. Platících z této porce ale bylo přesně 3577. Zbylé vstupenky – tedy 3898 – bylo rozdáno.

Co z toho vyplývá? Box rozhodně nemá v těchto chvílích za velkou louží na růžích ustláno, navíc rozdávaní lístků mu nepomůže, ba naopak. Stačí se vžít do kůže těch, kteří museli za návštěvu galavečera zaplatit, aby viděli totéž, co doslova a do písmene příchozí z ulice.

Podobná zjištění jsou možná díky Nevadské sportovní komisi, která jako jedna z mála podobné statistiky shromažďuje. Nejde jen o informace z prodeje vstupného (a jeho počtu), ale také o informace o platech bojovníků (box i MMA), které následně zveřejňuje.

Je třeba připomenout, že za velkou louží funguje v každém státě USA vlastní sportovní státní komise, která si stanovuje sama svá vlastní pravidla, která ovšem nesmí odporovat dohodám všech dohromady v nadnárodní sportovní komisi.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze