Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Žádná exhibice, De la Hoya se na 20. výročí pádu 'dvojčat' vrací proti Belfortovi

  • Napsal Antonín Vavrda

De la Hoya vs. BelfortDe la Hoya vs. BelfortPRAHA – Ano, legendární Oscar de la Hoya (39-6, 30 KO) mluvil o reálném comebacku, dokonce dostal v lednu narozeninový dárek v podobě pětileté profesionální licence, jenže v případě souboje s brazilskou legendou MMA Vitorem Belfortem (1-0, 1 KO), který se uskuteční 11. září, se mluvilo o exhibici. Ve středu se ale věci změnily.

„Rozhodl jsem se, že pokud se vrátím, tak doopravdy, žádná exhibice,“ zopakoval svoji vizi pro ESPN šampion celkem šesti vah. To už ve chvíli, kdy výkonný ředitel Kalifornské sportovní komise Andy Foster potvrdil, že duel je vypsán na osm tříminutových kol dle profesionálních pravidel.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Oba ale musí projít komplexními lékařskými testy, které jsou standardní pro bojovníky starších 40 let. Tedy MRA i MRI mozku, EKG, kardiologické i oční vyšetření a také neurokognitivní testy,“ oznámil Foster podmínku pro to, aby jejich duel mohl být reálným, profesionálním soubojem.

V polotěžké váze, respektive lehce nad jejím limitem – do 180 liber, s tím, že oba mají toleranci 5 liber. Což by pro boxerskou legendu neměl být absolutně žádný problém. A to jak při pohledu na něj, tak dle jeho slov, že se udržuje ve skvělé kondici a váze kolem 170 liber. Ostatně, po Belfortovi má ještě smělejší plán – souboj s Canelem Alvarezem v super střední váze.

Tedy se současným králem světového boxu, kterého na vrchol dovedl, ale loni eskalovali jejich rostoucí rozepře veřejným a ostrým rozchodem.

Ale zpět k souboji veteránů. Osmačtyřicetiletý de la Hoya měl dosud nejvíce v zápase 72,6 kg. A to, když si v roce 2004 došel pro titul mistra světa ve váze střední. Olympijské zlato z Barcelony 1992 pak vybojoval dokonce ve váze lehké do 60 kg.

O čtyři roky mladší Brazilec odstartoval svoji kariéru v MMA ve váze těžké nad 93 kilogramů, kde působil ještě v roce 2004, kdy v ní dokonce získal pás šampiona UFC. Následně přešel do polotěžké, aby závěr strávil ve střední do 84 kg (185 liber). Právě to je horní toleranční hrana souboje s de la Hoyou. Dosud jediný oficiální boxerský duel zapsal v roce 2006 ve váze těžké.

Dva roky poté ukončil De la Hoya kariéru, kdy jej tehdy v těžkém alkoholovém a drogovém období zbil a ponížil skoro o hlavu menší Manny Pacquiao.

Teď hlásí návrat. Respektive společnost Triller, která loni organizovala exhibici Mike Tyson vs. Roy Jones Jr., letos duel Jaka Paula s Benem Askrenem a měla v plánu také souboj o krále lehké váhy mezi Téofimem Lopézem a Georgem Kambososem Jr., který ale už byl dvakrát odložen kvůli koronaviru.

„Je těžké přejít z exhibic na skutečné zápasy. Ale my to zvládneme, tohle bude reálný duel, nic domluveného, připraveného,“ řekl šéf společnosti Triller Ryan Kavanaugh, který zjevně potřebuje zaplnit zápasovou mezeru při čekání na Lópeze s Kambososem.

Povede se to dvěma veteránům, nebo na 20. výročí od teroristického útoku na newyorská dvojčata zažijí fanoušci boxu další tvrdý a nepříjemný pád?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze