Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder – Fury 2 v Las Vegas: propagovat ho bude i Super Bowl, Brit už podpichuje

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder vs. Fury 2Wilder vs. Fury 2PRAHA – V sobotu odpoledne před galavečerem Premier Boxing Champions (PBC) v Atlantě byly oznámeny podrobnosti k odvetě mezi Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) a Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). K té dojde 22. února v MGM Grand v Las Vegas.

Žádná oznamovací tisková konference. Žádné celosvětové mediální turné. Ne, všichni zúčastnění zvolili k propagaci duelu mezi Američanem a toho času šampionem WBC s britským bouřlivákem trochu jiný styl propagace.

Jaký?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už o víkendu absolvovali oba bijci návštěvy semifinálových bojů univerzitní ligy amerického fotbalu. Málo? Nenechte se mýlit. V zámoří chodí na univerzitní sport často více fanoušků na profesionální ligy. O srovnání s Evropou nemluvě, americká kultura je v tomto zcela rozdílná. Play-off vysokých škol v národním sportu sleduje dohromady na 60 milionů obyvatel USA!

V rámci prvního „společného víkendu“ se měli oba potkat. Nestalo se tak. A Fury pak šampiona skrze sociální sítě lehce popíchl: „Tohle je Tyson Fury AKA Gypsy King. Toto je zpráva Deontayi Wilderovi, údajnému Bronzovému Bombardérovi. Dneska se neobjevil na žádné mediální akci, protože dostal chřipku. Raději onemocněl, než by byl v jedné místnosti se mnou. Ví, že bych ho vzal do mediální školy. Radši ho Ale (Haymon) a Shelly (Finkel) držte dál ode mne. Je to jen malá děvka.“

„Ti kluci vědí, jak se propagovat. O tohle nemám strach,“ odpovídal ještě před tímto výstupem novinářům na setkání v Londýně Bob Arum. Tam byl společně se svým britským obchodním partnerem Frankem Warrenem. To oni stojí za současnou kariérou Tyson Furyho. Spolu s nimi pak americký celostátní sportovní gigant ESPN.

Wilder a Fury na tiskovce k prvnímu dueluWilder a Fury na tiskovce k prvnímu duelu

Za Wilderem pak je v tuto chvíli Premier Boxing Champions (PBC) Ala Haymona, Shelly Finkel a FOX Sports, který rodák z Tuscaloosy vyměnil za Showtime Sports. „Miloval jsem spolupráci se Showtime, ale FOX se nabídl pro duel s Ortizem. Vyzkoušel jsem je a jsem nadšený. To, jak pracovali, to, jak mne promovali, bylo neskutečné. Přesně vědí, co mají dělat,“ chválil svého nového televizního partnera Wilder.

Tato spolupráce přišla v „dokonalou“ chvíli. Důvod? Sledovanost semifinále univerzitní ligy amerického fotbalu je stále ještě prd proti sledovanosti Super Bowlu, finále profesionální NFL. Slavný duel, který pravidelně láme televizní rekordy na americké půdě a je stále více a více oblíbený i ve zbytku světa, se koná „letos“ v neděli 2. února 2020. A při rotaci televizí, které ho vysílají, to vychází... světě div se... ano, na stanici FOX Sports.

Aby toho nebylo málo, před Super Bowlem se uskuteční v Aspenu zimní X-Games, které pro změnu vysílá ESPN. Jen stěží šlo načasovat tento duel lépe, byť je pravda, že o termínu 22. února 2020 mluvit Fury už při červnové návštěvě Prahy a potvrdil ho i na přímý dotaz autora těchto řádků při tiskové konferenci.

„Myslím, že s ohledem na všechny tyto okolnosti, na první duel, který byl skvělý a který prodal necelých 300 tisíc PPV, byť Furyho v USA skoro nikdo neznal, můžeme atakovat hranici dvou milionů prodaných PPV a celosvětový výdělek kolem 300 milionů dolarů,“ pronesl už osmaosmdesátiletý Arum, který zároveň dodal, že jednání o tomto zápase byla snadnější než ta duelu Mayweather – Pacquiao, kdy proti sobě stály televize Showtime Boxing a HBO Boxing.

Televizní infoTelevizní info

Mimochodem, zámoří bude skvěle sekundovat také britský – a věřme, že i evropský (že uvidíme zápas také v Česku) – trh. Dle zpráv z ostrovů se totiž pro tento zápas dokázali spojit také britští rivalové na poli boxu – BT Sport (propaguje většinu galavečerů Warrena) a Sky Sports (stojí za Anthonym Joshuou a Matchroom Boxing).

Sečteno, podtrženo: pokud se všechny zprávy potvrdí, tak duel Wilder – Fury 2 bude mít největší mediální podporu v historii boxu a možná i sportu obecně.

Nabízí se proto otázka: Završí oba trilogii, nebo si půjdou poté po svých? Zvláště, když po vítězi mocně touží Anthony Joshua, který prorokuje coby vítěze Furyho?

„Bude to naprosto v moci poraženého. Pro tento duel je rozdělení peněz 50 na 50. Pro třetí zápas by to bylo 60 ku 40 pro vítěze únorového zápasu s tím, že završení trilogie může aktivovat pouze poražený,“ vysvětlil tuto část smlouvy Arum. A neopomněl přidat menší pošťouchnutí: „Takže pokud Wilder prohraje, bude to na něm, zda bude chtít třetí zápas za menší peníze.“

Fury a ArumFury a Arum

Arum, Fury a WarrenArum, Fury a Warren

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze