Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder: Poslední zápas mi otevřel oči. Chci se zbavit všech křiváků ve svém týmů

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comTUSCALOOSA – Bývalý šampion WBC Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) pokračuje v přemýšlení o své budoucnosti i o tom, jak se co nejlépe vrátit zpět na boxerský trůn, který ztratil únorovou porážkou s Britem Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Ta nakládačka otřásla jeho světem. Pořádně. Američan přezdívaný „Bronzový Bombardér“ už se viděl, jak odchází do boxerského důchodu coby neporažený šampion, jak jeho obávaná pravačka zvládne vyřešit úplně všechno.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Britský obr Tyson Fury ho ale vyvedl z omylu. Nejprve si ho v prosinci 2018 připravil, v únoru 2020 už z toho byla sedmikolová výuka, kterou zakončil vhozeným ručníkem Mark Breland, hlavní trenér (asistent) Wildera.

Chvíli to vypadalo, že právě zkušený kouč, který jde se čtyřiatřicetiletým ranařem celou jeho profesionální kariérou, se bude z týmu pakovat. Nakonec ale Wilder prozřel a olympijského šampiona a mistra světa, který platí za jednoho z nejrovnějších chlapů v tomto byznysu, si ponechal. Změny ale přijdou.

„Zbavuji se všem hadů v trávě. Ta prohra mi umožnila rozkopat plevel a vidět skrze něj. Můžete mít kolem sebe hodně skvělých lidí, ale ty nesmí začít ovládat žárlivost. Myslíte si, že jsou s vámi šťastní, ale oni často pak chtějí to, co máte vy, co ale mít nemohou. A přestanou být ochotni se obětovat pro váš cíl, přestanou ho brát jako ten společný,“ začal své vyprávění na toto téma v jednom z podcastů rodák z Tuscaloosy.

Přiznal, že chystá velké změny ve svém týmu a že v očekávané odvetě s Furym, ke které by mělo dojít někdy na podzim, kolem něj neuvidíme toliko lidí jako naposledy. A dá se očekávat, že ani takový oblek, na které trošku pokrytecky hodil skutečnost, že mu v zápase nefungovaly nohy a dostal od Brita řádné bití.

„Také nyní mě oslovilo hodně lidí, ale musím být opatrný. Box je špinavý obchod plný křiváků a vyžírků. A také řádně zkorumpovaný. Člověk musí být opatrný v tom, komu věří. Právě v tomto je to nejtěžší, najít někoho, komu můžeš věřit. Uvidíme, co bude, chci přivést dva lidi do svého nového, osekaného týmu. Zatím hledám,“ přidal stylem, jako by si právě podával inzerát.

Dlužno dodat, že primárně bude muset Wilder začít u sebe. Může jít o pózu, aby neukázal slabost, každopádně zatím od něj ani jednou nezaznělo, že by jej Fury přeboxoval, že byl jednoduše ten večere lépe připravený a přesně věděl, co dělá a jak chce svého cíle dosáhnout.

Naopak dnes už ex-šampion ve chvíli, kdy mu v prvních dvou kolech nevyšlo pár jeho pokusů o jeho obávanou bombu z pravačky, totálně psychicky odešel, což skvěle dokumentuje výraz jeho očí. Sebevědomí a soustředění by v nich člověk hledal těžko.

Dokáže na sobě v době třetího duelu už nejspíše pětatřicetiletý Wilder ještě zapracovat, nebo „Gypsy King“ potvrdí tezi posměváčků, že šlo o chráněného šampiona a bijce jednoho úderu, který těžil především z respektu a strachu soupeřů?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze