Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Whyte chce žalovat WBC: Breazeale si nezaslouží Wildera z pozice vyzývatele!

  • Napsal Antonín Vavrda

Dillian Whyte / zdroj foto: Boxinscene.comDillian Whyte / zdroj foto: Boxinscene.comLONDÝN – Tak trochu se to dalo čekat. Brit Dillian Whyte (25-1, 18 KO) se dostal do křížku s federací WBC kvůli zápasu o pás šampiona těžké váhy mezi Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) a Dominikem Breazealem (20-1, 18 KO), který je vedený coby povinný vyzývatel. A právě tato skutečnost britskému bijci vadí nejvíce.

Ještě v lednu vše vypadalo následovně: Wilder si střihne odvetu s Britem Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) a prozatímní pás a právo vyzvat vítěze se utkají právě Breazeale s Whytem.

VÍCE O DILLIANU WHYTEOVI:

Jenže ve chvíli, kdy ztroskotala jednání o bitvě neporažených velikánů, ukázal „Bronzový bombardér“ a jeho tým na svého krajana. Nejenže s ním má otevřený účet z hádky a rvačky z před dvou let, ale především je bijec přezdívaný „Trouble“ jeho povinným vyzývatelem.

Díky duelu s ním si tak odbude šampion „nutné zlo“ a rozváže si ruce pro následující duel dle vlastního přání.

S tím ale ostře nesouhlasí třicetiletý Brit s kořeny na Jamajce. „Dillian Whyte zpochybnil pozici povinného vyzývatele WBC. Proto jsme zprostředkovali setkání, kde vše projednáme,“ řekl v pondělí pro Boxingscene.com prezident federace Mauricio Sulejman.

Whyte měl dokonce zvažovat žalobu na nejsilnější organizaci současnosti, pokud se mu nedostane šance boxovat o titul. „Nemohu tuto informaci potvrdit, ani vyvrátit. Každopádně celou situaci řešíme, jsme s Dillianem v kontaktu, komunikujeme,“ přidal Sulejman.

Rozhořčení Brita, který je shodou okolností jedničkou a povinným vyzývatelem federace WBO (pás drží jeho krajan Anthony Joshua), se lze jen těžko divit.

Whyte absolvoval poslední čtyři duely pod hlavičkou federace WBC. V nich postupně vybodoval Roberta Helenia, knockoutoval Lucase Browna, vybodoval (a dvakrát poslal do počítání) Josepha Parkera a sestřelil Derecka Chisoru. Poslední tři duely absolvoval loni.

O tři roky starší Breazeale za stejné období porazil Erika Molinu (zápas ukončen po 8. kole pro zranění) a knockoutoval Carlose Negrona. Právě v duelu s Molinou šlo o pozici povinného vyzývatele WBC, přestože v ratingu federace je na 4. místě, zatímco Whyte jedničkou. A přestože tyto jeho souboje dělí téměř 14 měsíců.

Jak vše dopadne, je momentálně ve hvězdách.

Whytemu už byl před pár dny nabídnut zápas s Kubáncem Luisem Ortizem (31-1, 26 KO), který je v ratingu federace WBC trojkou. S ním ale bojovat odmítl.

Dle všeho ale jiná cesta k souboji s Wilderem než skrze tento střet nepovede. Druhou variantou je čekání (což by mu spíše uškodilo), nebo může zatlačit na federaci WBO. Jenže i Joshua už má naplánovaný duel a k jejich případné odvetě by nedošlo dříve než na podzim...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze