Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Whyte a Ruiz řeší zápas on-line. Hearn potvrdil nabídku a škádlil Brita kvůli omluvě

  • Napsal Antonín Vavrda

Whyte vs. RuizWhyte vs. RuizLONDÝN – Brit Dillian Whyte (27-1, 18 KO) a jeho promotér Eddie Hearn se opětovně opřeli do Američana s mexickými kořeny Andyho Ruize Jr. (33-2, 22 KO). Že by příslib věcí příštích po době koronavirové?

Pokud jste fanouškem boxu a těžké váhy zvlášť, tak jste si toho nemohli nevšimnout. Dvaatřicetiletý Dillian Whyte a o dva roky mladší Andy Ruiz se od prosince celkem pravidelně kočkují skrze sociální sítě. A vtipem ani jedna strana nešetří.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A ani osobními ataky. Když měl Whyte stream s promotérem Eddiem Hearnem a zástupcem Sky Sports Adamem Smithem, pronesl: „Myslím, že Andy Ruiz bude dalším Jamesem Busterem Douglasem. Zazáří v jednom zápasem a poté už o něm pořádně neuslyšíme. Ostatně stačí se podívat na jeho životní styl, jak si užívá nabyté miliony.“

Poté ještě přidal: „Nabídli jsme mu pět milionů dolarů, zápas v jeho rodném městě, on to stejně odmítl. On odmítá takové peníze za zápas se mnou a já jsem dle ostatních sračka a kecal?“

Netrvalo dlouho a od senzačního přemožitele Anthonyho Joshuy (23-1, 21 KO) z loňského června přišla expresní odpověď. Pochopitelně na sociálních sítích: „Přestaň mě nahánět Dilliane. Nikdy jsi mi nenabídl pět milionů dolarů. Lháři.“

„Tlusťochu Andy, přestaň mluvit sračky. Činy jsou fakty, která nelze vyvrátit ty vepříku bez srdce,“ kontroval prozatímní šampion WBC, který přes dva roky marně naháněl nyní již ex-šampiona této federace, Američana Deontaye Wildera (42-1-1, 41 KO).

Tato něžná výměna slov už nenechala chladným Hearna, který zabrousil do mailové komunikace s manažerem Ruize, Tomem Brownem z TGB Promotions (ta je pevně spjata s Premier Boxing Champions), a našel důkaz o tom, že na stole byla na začátku konkrétní nabídka na tento zápas. Její výše? 4 miliony dolarů.

„Nabídli jsme čtyři miliony, měl by ses mu omluvit, říct, že jsme to zkontrolovali s Eddiem a ve skutečnosti ti nabídli čtyři miliony. Změní se tvůj pohled na věc, když bude nabídka pět milionů?“ vzkázal s úsměvem poté šéf Matchroom Boxing jednomu ze svých elitních bojovníků.

Bude zajímavé sledovat, co bude následovat. Pravdou je, že Whyte má nyní stále domluvený duel s Rusem Alexandrem Povětkinem (35-2-1, 24 KO). S ním se měl utkat už v květnu, kvůli pandemii koronaviru SARS-CoV-2 byl ale přesunut na 4. července. A termín zatím stále platí.

Dlužno dodat, že ani ony vtípky na váhu Ruize nejsou od Whyta úplně na místě. Také on má občas s figurou potíže a shodou okolností v posledním duelu – 7. prosince na gala #RuizJoshu2 – proti Mariuszi Wachovi navážil brutálních 122,9 kg (například o rok dříve v odvetě s Dereckem Chisorou měl 111,8 kg). Polského „Vikinga“ sice zdolal v deseti kolech na body, ale sám po duelu přiznal, že byl z formy a tlustý ještě před vánočními svátky.

Sám Ruiz o pár hodin později po prohře od Joshuy slíbil, že se poučí a bude k další kariéře přistupovat zodpovědněji. Těžko ale říct, zda svá slova naplní. Zatím se stihl rozejít s Mannym Roblesem, marně se „vtírá“ do tréninkové skupiny kamaráda Canela Alvareze a na sítích je aktivní především při předvádění svého nově nabytého luxusu.

Před příchodem koronavirové krize pak byl v jednání duel s dalším krajanem s mexickými kořeny, Chrisem Arreolou (38-6-1, 33 KO), který si taktéž nikdy příliš nelámal hlavu se životosprávou a rozhodně neoplývá postavou vzorného a osvaleného sportovce. Na druhou stranu, v posledních třech duelech stále ukázal, že má boxerského světu co nabídnout...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze