Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

White: Zde je reálná nabídka! 25 milionů dolarů pro Mayweathera i McGregora

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd Mayweather coby promotérFloyd Mayweather coby promotérPRAHA – Že by se přece jen boxerský duel mezi Floydem Mayweatherem (49-0, 26 KO) a hlavní tváří UFC Conorem McGregorem uskutečnil? Do celé hádky obou hvězd se totiž v sobotu poprvé rázně vložil také šéf UFC Dana White.

Pořád je to především mediální hra, která pomáhá zájmu o tyto bojové sporty.

DALŠÍ NOVINKY Z TÉMATU:

Floyd Mayweather, který v těchto dnech promoval galavečer v newyorské Barclays Center v týdnu prohlásil: „Nabídl jsem Conorovi 15 milionů dolarů. Více si ten kluk nezaslouží. Já chci mít naopak garantovaných 100 milionů dolarů. To je moje cena. Já jsem ta hvězda, kterou všichni chtějí.“

O několik desítek hodin později ale dodal: „Jsem obchodník, 100 milionů je moje cena. Všem těm, co mluví o mém návratu do ringu, nebo mě v něm chtějí vidět, je ukradená moje rodina nebo moje zdraví. Znám kariéru Muhammada Aliho, který také nevěděl, kdy má skončit, který také bojoval moc dlouho.“

Reakce na slova brzo čtyřicetiletého boxera, který stál naposledy mezi šestnácti provazy v září roku 2015, na sebe nenechala dlouho čekat.

O třináct let mladší irský bouřlivák umístil na svůj twitter provokativní snímek, jak drží všechny pásy svého soupeře, s narážkou na C. J. Watsona. Tento basketbalista stál za tím, že Mayweather před více jak sedmi lety v záchvatu žárlivosti zbil svoji tehdejší partnerku Josie Harrisovou, za což musel v roce 2013 na 90 dní za mříže.

S daleko serióznější, vlastně vůbec první, přišel následně šéf UFC Dana White. „Já ti řeknu Floyde, co je skutečná nabídka! Jsem jediný chlap, který může skutečnou nabídku předložit a tady je: oběma vám zaplatím 25 milionů dolarů a společně se podělíme o prodej televizních práv,“ citoval Whiteho server ESPN.

„Že jsi Floyde strana A? Odkdy? Tvůj poslední velký duel s Mannym Pacquiaem zanechal v mnohých nepříjemnou pachuť, nikoho už jste poté nezajímal. Následně jste prodal 350 tisíc PPV. Conor za poslední dva galavečery prodal 2,8 milionů PPV. Takže nějak tvá slova o straně A a B moc nechápu. Jediný důvod, proč tenhle duel chcete, jsou prachy,“ dodal ostře White.

Ten tak rázně připomněl, že ač to tak občas možná nevypadá, má McGregor podepsanou smlouvu s UFC (potažmo Whitem), nikoliv naopak. Faktem je, že nejvyšší garantovaný zisk irského šampiona, který v dubnu očekává narození prvního potomka, byly 3 miliony dolarů, šestizápasová smlouva Mayweathera s televizi Showtime pak zaručovala Američanovi jistých 300 milionů dolarů!

„Je to zkurv... komik,“ odpálil Mayweather pro bulvární TMZ Whiteho před galavečerem v New Yorku. Jak bude mluvit po víkendu?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze