Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

WBC sníží sazby za titulové duely. Konečný, trenér Bytyqi: Každý takový krok potěší

  • Napsal Antonín Vavrda

Konečný a BytyqiKonečný a BytyqiPRAHA – Mexičan Mauricio Sulejman, prezident WBC, jedné ze čtyř nejprestižnějších federací boxerského světa, v rozhovoru pro ESPN Deportes přiznal, že jeho organizace chce udělat po koronavirové krizi řadu ústupků pro boxery, manažery i promotéry.

Často se říká, že promotéři i federace jdou především po penězích a že je nic jiného de facto nezajímá. Jistě se s tím dá souhlasit, občas se ale objeví i příjemné výjimky. Tak jako nyní.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mauricio Sulejman, který stojí v čele možná nejsilnější federace současnosti – WBC –, se v rozhovoru pro latinskou verzi televize ESPN nechal slyšet, že připravují určité postupy, kterými by chtěli ulehčit restart tohoto sportu pro boxery, a i jejich zástupce.

„Je třeba se spolupodílet na obnově našeho sportu. Musíme být flexibilní, přizpůsobit se situaci. Mimo jiné to znamená, že upravíme výši poplatků za titulové zápasy. Nejde o nějaká planá slova, je to oficiální – budeme snižovat tyto částky tak, aby to pomohlo promotérům a manažerům,“ pronesl Sulejman.

Dle něj to platí pro všechny povinné obhajoby, další zápasy se budou posuzovat případ od případu. To se dotýká také české šampionky této federace v atomweight, Fabiany Bytyqi (15-0-1, 5 KO). Ta měla před měsícem plnit povinnosti mistryně světa proti Mexičance Marii Soledad Vargasové (14-3-1, 1 KO), se kterou loni v dubnu remizovala.

„Samozřejmě mě to potěšilo, ale ještě nevíme, v jaké výši se budeme pohybovat. U světových titulů jde o tisíce dolarů, vítáme jakoukoliv úlevu, ale abychom to opravdu poznali, bylo by třeba jít s částkami dolů třeba o třetinu,“ řekl Profiboxing.cz Lukáš Konečný, manažer a trenér čtyřiadvacetileté ústecké boxerky.

„Od WBC zatím nic nedorazilo, každopádně v tomto případě by to nejspíše šlo nejdříve před SES Boxing, za které boxujeme. Fabča měla obhajovat už před měsícem, bohužel to nešlo, nyní to asi ještě ani chvíli nepůjde, protože jsou tu cestovní omezení,“ přidal Konečný, sám bývalý mistr světa, pro změnu federace WBO. Ta má momentálně „pracovní prázdniny“.

Vedle poplatků za titulové zápasy pak jistě potěší především boxery další ústupek WBC. „Šampioni budou mít určitou váhovou toleranci pro hubnutí. Nelze nyní chtít po všech striktně držet váhu, když v každé zemi světa jsou možnosti pro případný trénink úplně jiné. Budeme to posuzovat případ od případu,“ dodal Sulejman.

První velký zápas, který bude se svými parťáky posuzovat, by měl být dle všeho ten mezi Josem Carlosem Ramirezem (25-0, 17 KO) a Viktorem Postolem (31-2, 12 KO), ve které by mělo jít o pásy WBC a WBO v lehké velterové váze.

Souboj byl už dvakrát naplánován a dvakrát kvůli pandemii nového koronaviru SARS-CoV-2 také zrušen. Pořádající stáj Top Rank Boxing plánuje první své galavečery od polovina června...

Fabča si poradila stejně jako Konečný i s koronavirem

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze