Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Warren: Lidi neblbněte, Tyson by dostal teď nakládačku. Prohrál s horšími, než je Dubois

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson a Warren v roce 2000Tyson a Warren v roce 2000LONDÝN – Celý boxerský svět hltá novinky kolem legendárního Mika Tysona (50-6, 44 KO), který před dvěma týdny oznámil comeback pro exhibiční duely a ten minulý předvedl formu na lapách. Mnozí by jej rádi viděli v ringu i v jiném než jen exhibičním duelu. Těm nyní vyslal ostrý vzkaz promotér Frank Warren.

Nabídky se hrnou z celého světa, ve třiapadesáti letech je Mike Tyson opět žádaným boxerským zbožím. Kde, kdo už spekuluje o tom, s kým by se mohl utkat, zvláště, když v pátek oznámil svůj comeback pro exhibiční duely také jeho velký rival Evander Holyfield.

Oba spolu mají otevřený účet za souboje z let 1996 a 1997, které oba vyhrál „The Real Deal“, druhý navíc po diskvalifikaci soupeře za ukousnutí části ušního boltce. Oba rivalové a z raných let také kamarádi se již dávno usmířili, přesto jejich třetí setkání v rukavicích rozparádí jistě každého fanouška boxu.

VÍCE K NÁVRATU MIKA TYSONA:

Navíc, když exhibice v boxerském ringu tak úplně nikdy exhibicemi nejsou a nazývají se tak pro to, že lze určit vlastní pravidla (především, co se ochrany týče) a pro to, že není potřeba důkladných zdravotních prohlídek kvůli udělení profesionální licence.

„On by ji také nikdo normální Tysonovi nyní už nedal. Hele, je dobře, že se cítí dobře, ale s nějakou nabídkou na zápas pro něj mi dejte pokoj. I kdyby strávil dalších deset let v tělocvičně, nemá šanci uspět pro současné těžké váze,“ pronesl pro britský deník Metro zkušený ostrovní promotér Frank Warren.

Ten zjevně současné nadšení z comebacku „Zvíře“ nesdílí, což ale s ohledem na jejich vzájemnou historii lze celkem pochopit. Psal se rok 2000, kdy se povedlo právě Warrenovi dostat Tysona poprvé na britské ostrovy. A zkušený promotér stojící nyní za kariérou například i Tysona Furyho toho dodnes lituje.

Tyson tehdy restart kariéry po ostudě s Holyfieldem pojal po svém a s Warrenem se během dvou vítězných návštěv ve Velké Británii dostal do ostrého sporu. „Mike Tyson? Podvodník a násilník, který si své problémy neuměl přiznat. Napoprvé byl okouzlující, ale jen pro to, že bral antidepresiva, což jsem nevěděl. Napodruhé to byla noční můra,“ přiznal před necelým rokem osmašedesátiletý majitel stáje Queensberry Promotions.

„Hele, vím, že všichni z toho nyní trochu šílí, ale když se podíváme do minulosti, tak víme, jak tyhle návraty dopadaly. Špatně. S kým by nyní v 53 mohl bojovat? Kdyby se dostal do ringu s Danielem Duboisem (talent těžké váhy, chráněnec Warrena), dopadl by špatně. Od chvíle, kdy poprvé prohrál to s ním šlo z kopce,“ pokračoval už při aktuálním rozhovoru zkušený promotér.

„Hele, všichni věděli, že je nebezpečný kolo, dvě. To by byl i nyní, určitě pořád dovede dát pořádnou ránu. Ale tím to končí. Věděli to i Danny Williams nebo Kevin McBride, kteří ho porazili na konci kariéry. Věděl to před nimi i Lennox Lewis. Stačilo přečkat úvodní dvě kola a bylo rozhodnuto. Za půl roku nedožene to, co v něm není vlastně už tři desetiletí. Pokud se postaví proti kvalitní těžké váze, dopadne stejně jako končil kariéru,“ dodal ostře.

Jde o upřímná slova, která si fanoušci Tysona v nadšení z jeho comebacku nechtějí nyní připustit, nebo z nich je cítit i po letech zášť? Nebo na sebe chce upozornit a dostat Tysona do ringu proti své hvězdičce „DDD“ Duboisovi?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze