Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vytvořil z něj obávanou zbraň, ručník vše změnil. Wilder vyhodil kouče Brelanda

  • Napsal Antonín Vavrda

Ručník v zápase Fury vs. Wilder 2Ručník v zápase Fury vs. Wilder 2TUSCALOOSA – Při třetím setkání s Britem Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) už nebude mít Američan Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) ve svém rohu trenéra Marka Brelanda. Muž, se kterým spolupracoval celou profesionální kariéru, byl z týmu ex-mistra světa WBC v těžké váze vyhozen.

22. února 2020 se proti sobě v MGM Grand postavili podruhé Tyson Fury a Deontay Wilder. Od začátku dominoval prvně jmenovaný, který souboj ukončil v sedmém kole ve chvíli, kdy vedl jasně 3-0 na body (2x 59-52 a 58-53).

VÍCE K ZÁPASU FURY VS. WILDER II.:

Soupeře poslal dvakrát na podlahu ringu, v sedmé tříminutovce jej dostal do neutrálního rohu, ve kterém ho demoloval dlouhou kombinací. Kombinací, která už byla moc na kouče Marka Brelanda, olympijského vítěze z Los Angeles 1984 a dvojnásobného mistra světa ve velteru mezi profíky.

Právě Breland hodil do ringu ručník, čímž strhl lavinu následného dění. Dle zákulisních informací prý musel zůstat na chodbě před Wilderovou kabinou, kam se zamknul se zbytkem týmu. Většina expertů jeho rozhodnutí schvalovala, dokonce mu tleskala, ego „Bronzového Bombardéra“ ale mluvilo jinak. Zvláště, když mu přizvukovali další, v čele s druhým trenérem Jayem Deasem.

Ten stojí za Wilderem celou jeho profesionální kariéru, ovšem ve chvíli, kdy do týmu v roce 2008 přišel právě Breland, stáhl se do pozice asistenta, spolumanažera, trénování a koučování při zápase bylo na druhém jmenovaném. Právě on udělal z rodáka z Tuscaloosy obávaného knockoutéra, s ním v náruči slavil Wilder pás mistra světa po výhře nad Bermanem Stivernem v lednu 2015.

Možná i proto v týmu nakonec po opadnutí prvních emocí zůstal. Jenže důvěra byla zjevně narušena a to oboustranně. Do třetího souboje obrů tak už povede Wildera nový kouč. „Breland skončil, roste role Malika Scotta, hlavním koučem bude opět Deas,“ řekl americkým novinářům v pátek Shelly Finkel, druhý z manažerů bronzového medailisty z OH 2008.

Tato informace je zajímavá ještě ze dvou úhlů pohledu:

Finkel stál za kariérou také Brelanda. On byl jeho manažerem, on ho přivedl do Wilderova týmu. „Nechci zacházet do podrobností. Tuto skutečnost byste stejně zjistili, proto jsme vás informovali. Ale to je vše, nikdo neví, co se v našem týmu děje a my o tom nechceme referovat každý týden, měsíc, neustále dokola,“ zněla další slova respektovaného manažera.

Tím druhým je osoba Scotta. Brzo čtyřicetiletý bijec přezdívaný „King“ byl jeden vyhraný duel od olympiády v Sydney 2000, následně zamířil do profesionálního ringu, kde ale velkou díru do světa neudělal, respektive nikdy nenaplnil svůj potenciál. V roce 2014 se pak utkal v kontroverzní eliminaci WBC právě s Wilderem. K zemi padl po prvním „neviditelném“ úderu po 96 vteřinách od úvodního gongu.

Dle mnohých šlo o připravenou show už tehdy dvou velkých kamarádů. Ostatně Scott – který poté ještě dokázal porazit Alexe Leapaie i Tonyho Thompsona, aby skončil v roce 2016 po „uběhané“ porážce od Luise Ortize, doprovázel do ringu Wildera jak před tímto soubojem, tak i ve většinu poté (mimo jiné i ve dvou duelech proti Ortizovi).

Nyní je nově nejen talismanem, ale také asistentem v jeho rohu. Je tato spolupráce správným receptem na Furyho?

Bayless ukazuje Wilderovi na ručník z jeho rohuBayless ukazuje Wilderovi na ručník z jeho rohu

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze