Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vladimir Kličko: Udělal jsem dobře, že jsem odešel do boxerského důchodu. Nevrátím se!

  • Napsal Antonín Vavrda

Kličko bije JoshuuKličko bije JoshuuHAMBURK – Ukrajinský obr Vladimir Kličko opětovně vyvrátil zvěsti o tom, že by se chtěl vrátit do boxerského ringu, ve kterém stál naposledy 29. dubna 2017 v londýnském Wembley proti tehdejšímu králi Anthonymu Joshuovi. S tím prohrál v jedenácti kolech parádního souboje plném zvratů.

Letos v březnu oslavil 43. narozeniny. A poté na Twitter napsal: „Dneska jsem probudil se žárem v sobě. Stále to tam je. Blíží se oficiální oznámení.“

VÍCE K VLADIMIRU KLIČKOVI:

Druhý den ale připomněl, že je právě 1. dubna: „Jsem rád, že mne tak moc chcete vidět zpět. Mám vás všechny rád. Ale nevrátím se. Je prvního dubna, bláznů všech den!“

Svá slova nyní opětovně potvrdil. „Jsem v míru se svým rozhodnutím skončit s boxem a věnovat se jiné kariéře,“ přiznal Sun Sport muž, který minulý týden prchal i s rodinou ze své jachty, která v noci začala ve Středozemním moři hořet. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo.

Zároveň připomněl, co mu dělalo největší problém při rozhodování, zda skončit, či nikoliv, jelikož tak učinil až tři měsíce po souboji s Joshuou. „Nikdy jsem neztratil toho tolik, když jsem prohrál. Mám hodně vítězství, ale to, co jsem naučil porážkou ve Wembley, bylo důležitější než jakýkoliv úspěch. Myslel jsem si, že jsem selhal. Dneska ale vím, že prohrát v takovém zápase není selhání, ale šance odejít s hlavou vztyčenou,“ přidal.

Dlužno dodat, že v posledních měsících se čile spekulovalo o jeho comebacku a že skutečně jednal se streamingovým gigantem DAZN, který postupně podepsal Joshuu, Canela Alvareze, Gennadije Golovkina, Alexandra Usyka a další velká jména světového boxu.

Kličko měl být mezi nimi. Za tři duely – včetně slíbených odvet s AJ a také svým dalším britským přemožitelem Tysonem Furym – mohl dostat až 80 milionů dolarů, a navíc podporu od DAZN směrem ke svým podnikatelským záměrům. Údajně požadoval milionů 100 a obě strany se nakonec nedomluvily.

„Moje soustředění je nyní někde jinde. U mé druhé kariéry. Dneska jsou má bojiště trochu odlišná,“ pousmál se na závěr Kličko. Definitivně?

Je zde totiž ještě jedno „ale“. Ukrajinský fenomén totiž v posledním roce několikrát naznačil, že existuje jedna meta, která ho láká. Stát se nejstarším mistrem světa těžké váhy historie. Tento status drží momentálně Američan George Foreman, kterému bylo při triumfu nad Michaelem Moorerem 45 let, 9 měsíců a 25 dní. Kličko tak má stále něco přes dva roky na comeback čas...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze