Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Víkend: Souboj Kovaljov vs. Ward se dle všeho blíží. Tarver opět dopoval

  • Napsal V. Tauchmanová/Boxingmalacky

Kovalev vs. WardKovalev vs. WardPRAHA – Parádními zápasy napěchovaný týden a víkend je za námi, v tradičním úterním čase tak nemůže chybět naše pravidelné ohlédnutí za novinkami ze světa profesionálního boxu.

Hopkins: Také Golovkin je porazitelný. Dělá chyby

Zatímco celý svět obdivuje výkon Kazacha Gennadije Golovkina (34-0, 31 KO), který v sobotu zničil v osmi kolech Kanaďana Davida Lemieuxe (34-3, 31 KO), dle padesátiletého Bernarda Hopkinse není „GGG“ bez chyb a je k poražení.

„Bez ohledu na toto vítězství si myslím, že hodně středních i super středních vah – a dokonce i lehkých středních vah – viděli chyby, kterých by mohly využít. Je jedno, jestli si myslíte, že třeba Oscar de la Hoya před lety prohrál s Trinidadem, nebo ne. Jde o to, že ten zápas mi ukázal chyby Felixe. Lidé se mě ptali, jak mohou vidět chyby borce, který vyhraje. Ale všichni je dělají. Jde o to, jestli jich pak dokážeš využít,“ pronesl Hopkins, který dva roky po tomto duelu Trinidada zbil.

„Myslím, že Ward může Golovkinovi zápas hodně otrávit. Bude to souboj přímočarého bijce s tím, který umí využít všech skulinek, rohů, odchodů do stran a ještě je nesmírně přesný. Navíc není ani malý, zavalitý, má dostatečnou kondici na to, aby jej Golovkin respektoval,“ předkládá „B-Hop“ první jméno možného přemožitele Kazacha.

Poté přišel i s druhým: „Co se týče Alvareze, jeho styl je jiný, než ten Lemieuxe. Jeho údery jsou ostřejší. Už má zkušenosti s velkými zápasy a z porážky od Floyda se hodně naučil. Pokud by ale chtěl GGG porazit, musel by být disciplinovaný po celých dvanáct kol. Myslím, že po boxerské stránce je na tom Canelo lépe.“

Kudrjašov: Na Durodolu musím chytře

Ruský talent křížové váhy Dmitrij Kudrjašov (18-0, 18 КО) má jasno. Rvačka s nigerijským střelcem Olanrewajuem Durodolou (21-2, 19 КО) není zrovna chytrý nápad pro jejich vzájemný duel o „Stříbrný“ pás WBC v této váze, ke kterému dojde 4. listopadu na hvězdně obsazeném galavečeru v Kazani.

„Už dva týdny spárujeme, příprava je v plném proudu. Je mi jedno, jestli boxuji se soupeřem z Ameriky, Afriky, nebo Evropy. Durodola je fyzicky silným boxerem, který je velmi odolný a má návyky z tréninků pod vedením Freddieho Roache. Myslím, že otevřená rvačka by byla cestou do pekel. Musím boxovat chytře a být pestrý. Fanoušci se mají rozhodně nač těšit, rozhodně se nebudou nudit,“ pronesl pro ruská média Kudrjašov.

Duvaová: Vítěz souboje Kovaljov-Ward ovládne svět

Kathy Duvaová, šéfka společnosti Main Event, si myslí, že šance na souboj krále polotěžké váhy Sergeje Kovaljova (28-0-1, 25 KO) s vládcem super střední divize Andrém Wardem (28-0, 15 KO), jsou hodně velké.

„Kovaljov chce být nejlepší na světě. Pokud se zápas uskuteční, nepochybuji o tom, že vítěz se stane králem světového boxu napříč vahami. To je Sergejův cíl, momentálně je ale nejdůležitější, aby vyhrál svůj nejbližší zápas, který má naplánovaný na leden,“ řekla Duvaová.

Tarver opět dopoval, přesto tvrdí: Jsem nevinný!

Brzo sedmačtyřicetiletý americký veterán Antonio Tarver (31-6-1, 22 KO) trvá na tom, že pozitivní dopingový nález v jeho vzorku po remízovém srpnovém zápase se Stevem Cunninghamem (28-7-1, 13 KO) je dílem náhody na nedorozumění.

„Nemám nejmenší potuchy, jak mohl být ten test pozitivní, nic jsem nebral. Přísahám. Buď byla zkumavka špinavá, nebo si ji spletli s jinou. Jsem si jistý, že vyšetřování dokáže moji nevinu, jsem připravený spolupracovat. Další analýzy prokáží, že jsem stoprocentně čistý,“ nechal se slyšet přemožitel Roye Jonese Jr.

Dlužno dodat, že podobného prohřešku se dopustil Tarver i před třemi lety proti Lateefovi Kayodovi a tehdy byl výsledek jejich zápasu anulován.

Monte Carlo bude 7. listopadu patřit Provodnikovi

Místo zrušeného zápasu mezi Němcem Jürgenem Brähmerem a Jihoafričanem Tommym Oosthuizenem (kvůli zranění ruky prvně jmenovaného) se stane 7. listopadu hlavním tahákem „Noci šampionů“ v Monte Carlu duel bývalého šampiona WBO v lehkém velteru Ruslana Provodnikova (24-4, 17 KO) a neporaženého Jesuse Alvareze Rodrigueze (13-0, 10 KO).

Zápas Lara vs. Zaveck bude 25. listopadu

Už 25. listopadu si to miamském kasinu Hialeah Park Racing and Casino na slunné Floridě rozdají Kubánec Erislandy Lara (21-2-2, 12 KO) a Jan Zaveck (35-3), 19 KO). Zápas bude vysílat ESPN.

„Jsem nadšen, že budu svůj titul obhajovat doma v Miami. Navíc mým soupeřem bude zkušený bývalý světový šampion,“ řekl Lara. „Přiznávám, zápasu se trochu bojím. Bude to jeden z nejnáročnějších zápasů. Navíc bude většina publika na straně Lary. Ale i tak hodlám bojovat a překvapit svým výkonem,“ sdělil Zaveck.

Khan stále čeká na datum zápasu

Velterová váha Amir Khan (31-3, 19 KO) se do ringu vrátí v prosinci a stále čeká, proti komu a kdy se postaví. Přestože stále kolují zvěsti, že jeho soupeřem nebude na začátku roku 2016 nikdo jiný než Manny Pacquiao, nic zatím nebylo potvrzeno.

Mezi další možné potencionální soupeře se řadí Timothy Bradley, Keith Thurman a Kell Brook. „Rád bych zápasil s Bradleym, mám rád jeho styl. To samé ale platí i o Keithovi a Kellovi. Jsem v pozici, kdy si své soupeře mohu vybírat, ale nevím, jestli se oni budou chtít postavit mne,“ řekl britský „Král“.

Nietes ukázal svou dominanci nad Alejem

V kalifornském StubHub Center v Carsonu obhájil šampion WBO v lehké muší váze Donnie Nietes (37-1-4, 21 KO) svůj titul nad Mexičanem Juanem Alejem (21-4, 13 KO) hladce 3-0 na body. Filipínec, jehož slávu vždy tak trochu zakrýval Manny Pacquiao, přitom drží svůj pás od roku 2007 a neporažen je už více jak jedenáct let.

Magdalenovi stačilo na vítězství první kolo

Neporažená pérová váha Jessie Magdaleno (22-0, 16 KO) poslal k zemi svého soupeře Vergela Nebrana (14-10-1, 9 KO) hned v prvním kole sobotního zápasu v Celebrity Theatre ve Phoenixu. Zápas trval přesně 2 minuty a 22 sekund.

Po obtížích ve třetím kole se neporažené polotěžké váze Trevorovi McCumbymu (20-0, 16 KO) podařilo zvítězit nad Dustinem Echardem (11-1, 8 KO) po osmi kolech hladce 3-0 na body (79-73, 79-73, 79-73). Stejně se vedlo v šestikolovém souboji lehké váze Victoru „El Nino“ Castrovi (15-0, 7 KO), který verdikty 58-56, 57-55, 57-57 porazil Victora Capaceta (4-9-3, KO).

Andrade a Lundy byli v Connecticutu hvězdami

Po šestnáctiměsíční pauze se bývalý světový šampion Demetrius Andrade (22-0, 15 KO) postavil v Mohegan Sun Areně v Connecticutu znovu do ringu. Již ve druhém kole zvítězil nad Argentincem Dariem Fabianem Puchetou (20-3) a získal tak mezinárodní titul WBO v lehké střední váze. Lehká váha Hank Lundy (26-5-1, 13 KO) zvítězil nad Carlosem Winstonem Velasquezem (23-22-1) taktéž před limitem a to v pátém kole.

Feigenbutz si s obtížemi udržel prozatímní WBA pás

Prozatímní držitel pásu WBA v super střední váze Vincent Feigenbutz (21-1, 19 KO) vyhrál v sobotu v DM-Areně v Karlsruhe v Německu 3-0 na body nad Giovannim de Carolisem (23-6, 11 KO). Přestože byl De Carolis dle pozorovatelů jasně lepší, bodoví byli jinéh názoru, když se všichni tři přiklonili na stranu mladého Němce (115-113, 115-113, 115-113ú. Feigenbutz se nyní utká s vítězem zápasu Čudinov vs. Sturm o regulérní pás WBA v této divizi.

Pulev se vrátil do ringu výhrou

Osmikolovou výhrou na body nad Brazilcem Georgem Ariasem (56-14, 42 KO) se vrátil do ringu Bulhar Kubrat Pulev (21-1, 11 KO). Ten stál naposledy v ringu loni v listopadu, kdy jej v zápase o tři tituly mistra světa v těžké váze knockoutoval Ukrajinec Vladimir Kličko (64-3, 53 KO).

Stieglitz si ve třech kolech poradil s Rosenbergem

Návrat mezi šestnáct provazů má za sebou po poslední porážce od Arthura Abrahama (43-4, 29 KO) také Němec Robert Stieglitz (48-5-1, 28 KO). V Ústí za zavřenými dveřmi tělocvičny Lukáše Konečného ve dvou kolech porazil českého veterána Roberta Rosenberga (6-2, 5 KO). Toho už za čtyři dny čeká další německý soupeř – Artur Mann (3-0, 3 KO).

Macklin vyhrál regionální pás

Jednoznačným vítězstvím 96-94, 96-94, 97-93 nad Jasonem Welbornem (17-4, 6 KO) získal v sobotu v Birminghamu Matthew Macklin (34-6, 2 KO) mezinárodní pás WBC v lehké střední váze, kam se vrátil po více jak osmi letech.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze