Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Víkend: Divocha Mansoura čeká Szpilka a dle něj má Kličko z Furyho strach

  • Napsal Věra Tauchmanová ml.

Washington vs. MansourWashington vs. MansourPRAHA – Další nabitý boxerský víkend si mohli užít fanoušci boxu. A to nejen toho amatérského, ale i profesionálního. Jak na českém území, s českou účastí, nebo bez ní. Novinky a výsledky na následujících řádcích.

Hopkins: Gonzalez je jasná jednička

Legendární „Vetřelec“ Bernard Hopkins si po dění v Madison Square Garden minulou sobotu vytvořil vlastní žebříček boxerů. Muší váha Roman „Chocalatito“ Gonzalez (44-0, 38 KO) udržel pás WBC v boji proti veteránovi Brianovi Viloriovi, šampion WBA/WBC/IBF a IBO Gennadij „GGG“ Golovkin (34-0, 31 KO) zase porazil Davida Lemieuxe.

Dle Hopkinse je lepším boxerem první z dvojice potencionálních uchazečů o pozici nejlepšího boxera napříč vahami: „Gonzalez je naprostá jednička – ty jeho pohyby, způsob, jakým se dokázal bránit. Bylo to, jako kdyby se do něho převtělil Alexis Arguello. Pokud je s ním někdo v ringu, musí se sám sebe ptát – co tady vlastně dělám? Co se týče Gennadije, ten patří do první trojky.“ Kdo je zmíněným číslem dvě, ale nedodal. Dle všeho ale Saul „Canelo“ Alvarez.

Canelo: Výhody by se neměly odmítat!

Mexická hvězda Saul „Canelo“ Alvarez (45-1-1, 32 KO) se 21. listopadu utká s Miguelem Cottem (40-4, 22 KO). Bojovat se bude o titul mistra světa WBC ve střední váze (do 160 liber) ovšem v meziváze do 155 liber a pokud Canelo vyhraje, bude čelit prozatímnímu šampionovi WBC Gennadiji Golovkinovi.

„Už jsem se naučil, že výhody by se neměly odmítat. Jednoho dne budu připraven na to, soutěžit ve střední váze bez jakýchkoliv omezení, ale zatím ne. Teď se soustředím na přítomnost. Gennadij je skvělý, už jsem měl možnost s ním spárovat. A pokud zápas proti němu vyhraji, zvládnu všechno a všechny. Zatím je ale na tento duel čas,“ pronesl pro Boxingscene.com Alvarez.

Mansour: Kličko nebyl zraněný, pouze měl strach z Furyho!

Americký veterán těžké váhy Amir Mansour (22-1-1, 16 KO) vyjádřil své pochyby o tom, jak to vlastně ve skutečnosti bylo se zraněním Vladimíra Klička (64-3, 53 KO).

Mansour, který se stále vypořádává s nerozhodným výsledkem zápasu proti Geraldovi Washingtonovi, řekl: „Kličko podle mě vůbec nebyl zraněný. Myslím jen, že měl prostě jen z Tysona Furyho (24-0, 18 KO). Furyho osobně neznám, ale vím, že je to dříč a že podává maximální výkony. Kličko na něho prostě nemá. Nic proti němu ale nemám a pokud byl opravdu zraněný, přeji mu brzké uzdravení.“

Mansour vs. Szpilka už 12. prosince

Na stejném galavečeru, na kterém si to 12. prosince v San Antoniu rozdají Chris Arreola (36-4-1, 31 KO) a Travis Kauffman (30-1, 22 KO), by se dle zpráv Boxingscene.com měla představit i další zajímavá dvojice těžké váhy – již zmíněný Mansour, kterému se postaví další levák Artur Szpilka (20-1, 15 KO). Američan tak dostává rychlou šanci – ovšem opět pod hlavičkou Premier Boxing Champions – zapomenout na svoji výše zmíněnou kontroverzní remízu s Washingtonem.

Stieglitz chce titul v polotěžké váze

Bývalý šampion WBO v super střední váze Robert Stieglitz (48-5-1, 28 KO) hodlá zaútočit na titul také v nabité polotěžké váze. Stieglitz 17. října porazil ve dvou kolech Čecha Roberta Rosenberga (6-2, 5 KO), když předtím v ččervenci prohrál potřetí ze čtyř setkání s Arthurem Abrahamem. Jeho promotér, Ulf Steinforth si myslí, že Roberta čeká v této divizi zářivá budoucnost. „Robert ještě řekne své. Ale musí si hlídat váhu – ta je momentálně jeho jediným problémem.“

Geale nekončí, ale jde o váhu výše

Bývalý šampion ve střední váze Daniel Geale (31-4, 16 KO) opět trénuje a příští rok se chystá pro návrat v polotěžké váze. Rozhodnutí o změně divize učinil poté, co jej v červnu brutálním způsobem knockoutoval Miguel Cotto a před více jak rokem také Gennadij Golovkin.

„Musel jsem si nechat v hlavě projít všechny dosavadní zkušenosti a priority a došel jsem k názoru, že mám ještě co nabídnout. Ale musím udělat nějaké změny. Půjdu do vyšší váhové kategorie. Rozhodně jsem ale nikdy neuvažoval, že bych s boxem skončil. Ten sport miluji a věřím, že mám ještě hodně co nabídnout.“

Kell Brook: Jsem nejlepší velterová váha na světě!

Šampion IBF ve velterové váze Kell Brook (35-0, 24 KO) se i nadále pečlivě připravuje na zápas proti Diegovi Gabrielu Chavesovi. Zápas se měl uskutečnit již minulou sobotu, ale kvůli Brookově zranění žeber byl odsunut na neurčito.

Přitom ještě před Chavesem se měl Brook utkat s Brandonem Riosem, který si to ale nakonec rozdá za dva týdny s dalším zámořským bijcem Timothym Bradleym. „Teď jsem nejlepší velterová váha na světě a nikdo mě neporazí. A všichni fanoušci to brzo uvidí. Chaves se mě nebude moci dotknout,“ slibuje uzdravující se Brit.

Ramsey: Neznám nikoho silnějšího než je Golovkin!

Trenér Marc Ramsey v současné době pracuje s kanadskými boxery těch nejzvučnějších jmen. Mezi nimi je i bývalý šampion IBF ve střední váze David Lemieux. Ten ale předminulovou sobotu prohrál v osmém kole v ostře sledované bitvě s Gennadijem Golovkinem. A přestože si Ramsey po zápase stěžoval, že měl být Kazach minimálně napomínán za úder na hlavu jeho svěřence na zemi, našel si s odstupem času pro „GGG“ i slova chvály.

„Je to nejlepší soupeř, proti jakému kdy některých z mých hochů stál. Je to naprosté monstrum. Kdykoliv se ho David snažil udeřit, Golovkin zaujal takovou pozici, že to nebylo možné. Úplně tak zničil naši taktiku. Je to neskutečný bojovník, “ řekl pro zámořská média Ramsey.

Ortiz s Jenningsem se špičkují

V oficiálním prohlášení o zápase mezi prozatímním WBA šampionem v těžké váze Luisem Ortizem (23-0, 20 KO) a jeho vyzývatelem Bryantem Jenningsem (19-1, 10 KO), ke kterému dojde 19. prosince v Turning Stone Resort Casino, pochopitelně nechybí ani citace obou stran.

Luis Ortiz: „Jennings si nejspíše neuvědomuje, s kým bude mít 19. prosince tu čest. Já mu to v ringu ukážu. Po zápasu budu zase o krůček blíže svému snu.“

Bryant Jennings: „Publikum bude svědkem skvělého zápasu, to vám mohu garantovat. Pás mistra světa navrátím zpět do Filadelfie.“

Oscar De La Hoya: „Luis chce postupovat stále výše a výše, proto si za svého soupeře vybral neuvěřitelně talentovaného Jenningse.“

Gary Shaw: „Ortize čeká něco, co ještě nikdy nezažil. Jenningsovy výkony mají opravdu úplně jinou úroveň.“

Výsledkový víkendový servis:

V pátek patřil boxu hotel Four Points v Sheratonu v Kalifornii. Hlavním zápasem byl souboj Emmanuela Roblese (14-0-1, 4 KO) proti Leonovi Spinksovi III (11-3-1, 7 KO), ve kterém dominoval prvně jmenovaný. Ten samý večer ale proběhla ještě jedna významná událost. Po 35 letech ukončil svoji kariéru rozhodčího skvělý Pat Russell. Krátkou, ale velmi emotivní řeč pronesl promotér Boody DePhilippis. S díky za jeho výkony v ringu se připojuje také server Profiboxing.cz.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA ZDE!

Charitativní večer na podporu těžké váhy Denise Bojcova se konal v sobotu v Schulsporthalle v německém Hamburku. Těžká váha Adrian Granat (9-0, 8 KO) ve druhém kole knockoutoval Darnella Wilsona (25-21-3, 21 KO). V dalším souboji porazil další obr Alexander Dimitrenko (36-2, 24 KO) také ve druhém kole Miloše Dovedana (2-19, 2 KO).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA ZDE!

Výtěžek putoval právě na Bojcovovu léčbu, který se zotavuje z vážných vnitřních zranění a poškození mozku poté, coby v červenci nalezený v bezvědomí v berlínském metr. I díky těmto financím se mohl Bojcov přestěhovat z Berlína na rehabilitační kliniku právě do Hamburku. Připomeňme, že léčbu bývalého velkého ruského talentu těžké váhy financovali především ruský boháč Andrej Rjabinskij a čečenský prezident Ramzan Kadyrov.

V sobotu večer knockoutoval prozatímní šampion WBA ve střední váze Chris Eubank Jr. (20-1, 15 KO) už ve druhém kole amerického veterána Tonyho Jetera (20-5-1, 14 KO) a s přehledem obhájil svůj pás a pozici oficiálního vyzývatele vítěze duelu Daniel Jacobs vs. Peter Quillin. Na stejném galavečeru v Sheffield Arena vyhrál mistr Evropy v super bantamové váze Gavin McDonnell (14-0-2, 4 KO) hladce 3-0 na body nad Jeremym Parodim (37-3-1, 9 KO).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA ZDE!

Boxovalo se také v německém Eisenhüttenstadtu, kde se představili hned čtyři čeští boxeři. Michal Vosyka (5-22-1) prohrál po osmi kolech na body s neporaženým domácím bijcem Ferdinandem Pilze (16-0), stejně dopadl v hlavním souboji večera – na dvanáct kol o pás GBC v těžké váze – Radek Linka (9-5), který nestačil na domácího veterána Reného Hübnera (40-19-2).

Jan Balog (9-26-1) a Radek Geissmann (1-1) pak padli před limitem, když prvně jmenovaný nestačil v pěti kolech na Ronnyho Mittaga (26-2-1) a zápas skončil kvůli zranění českého bijce, druhý skončil už v prvním kole na rukavicích Artura Manna (4-0). Dle slov Lukáše Konečného kromě Geissmann podali všichni srdnaté výkony a především Linka – pokud by více trénoval – měl na to, aby svůj zápas vyhrál.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA ZDE!

Na výhru nedosáhl ani na jiném gala v Německu Tomáš Mrázek (10-51-6), který byl sice dle pozorovatelů lepší než domácí Freskim Povataj (5-0-1), z vítězství 3-0 na body po šesti kolech se ale radoval právě třicetiletý rodák z Kosova.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze