Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO VÝSLEDKY: Ani Wilder na něj nemá, knockoutérem těžké váhy je Mike Tyson

  • Napsal Profiboxing.cz

Deontay Wilder a Mike TysonDeontay Wilder a Mike TysonPRAHA – Před týdnem jsem vám dali možnost hlasovat v anketě, ve které jste volili největšího knockoutéra historie těžké váhy. Nyní se můžete podívat na výsledky.

Přes 600 hlasů přistálo do ankety, která hledala největšího knockoutéra historie těžké váhy. Tuto otázku otevřela poslední výhra Američana Deontaye Wildera (42-0-1, 41 KO), který jediným úderem v závěru sedmého kola knockoutoval Kubáncem Luise Ortize (31-2, 26 KO). Ten přitom v době ukončení vedl u všech bodových.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Do ankety jsme zařadili celkem sedmnáct jmen napříč různými etapami boxerské historie těžké váhy. Výsledek?

V Česku a na Slovensku stále nejvíce rezonuje jméno legendárního Američana Mika Tysona, který ukončil ze svých 50 výher hned 44 před limitem. Ten získal na 38 procent hlasů. Až s velkým odstupem za ním se umístil současný šampion WBC a jeho krajan, Deontay Wilder. Ten nasbíral 22,5 procenta hlasů.

Také za ním následovala mezera, třetí Ukrajinec Vladimir Kličko (64-5, 53 KO) dostal 11,7 procenta hlasů a přeskočil George Foremana, svého bratra Vitalije i Rockyho Marciana.

Co anketa ukazuje? Že různé etapy těžké váhy jednoduše příliš srovnávat nelze. A že v českých luzích a hájích stále nejvíce rezonují jména Mika Tysona, který si získal „věhlas“ primárně ukousnutým boltcem ucha Evandera Holyfielda, a Vladimira Klička. K tomu měla naopak blízko evropská i česká média, čemuž pomohla jak jeho dlouhá nadvláda nad těžkou vahou, tak i vystupování a také životní příběh, který ho s bývalým Československem spojoval.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze