Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tyson v kleci. Trenér ukázal momenty ze sparingů s osmadvacetiletým rivalem

  • Napsal Antonín Vavrda

Mike Tyson před exhibicí s Royem Jonesem Jr.Mike Tyson před exhibicí s Royem Jonesem Jr.PRAHA – Legendární boxer Mike Tyson (50-6, 44 KO) nezůstává v ústranní ani na startu roku 2021. Nejprve oznámil, že hodlá předvést minimálně jeden exhibiční zápas také letos, následně ukázal jeho brazilský trenér Rafael Cordeiro pár fragmentů ze sparingů před listopadovou exhibicí s Royem Jonesem Jr.

Už je to vlastně šest týdnů od setkání hvězd let minulých boxerského ringu – Mika Tysona a Roye Jonese Jr. (66-9, 47 KO). Přesto jejich duel, který dle všeho prodal na všech platformách hodně přes 1,5 milionů PPV, stále rezonuje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Chci pokračovat. Začali jsme s Legends Only League a je to hodně zajímavé. Jakmile jsme oznámili naši exhibici, dostávali jsme řadu dalších nabídek, najednou se chtělo zapojit tolik bývalých sportovců. Naše první show se povedla, nyní řešíme další kroky,“ přiznal během živého vysílání s tenisovým trenérem Patrickem Moratoglouem.

Proč právě s ním? Protože Tyson je velkým fanouškem tohoto sportu, ostatně se mu věnuje i jeho dcera Milan. A prý je s raketou v ruce velmi šikovná. Navíc jde o velkou fanynku legendární Sereny Williamsové, která je... ano, svěřenkyně Moratogloua. A která si před rokem vyzkoušela boxerský trénink právě s Tysonem. Tehdy se ještě o jeho návratu ani nespekulovalo.

Teď je situace jiná. „Rozhodně chci znovu do ringu. A tentokrát to bude lepší, o hodně lepší,“ pousmálo legendární „Zvíře“ a svého času „Nejstrašnější muž planety“. Jako kdyby chtěl jeden z jeho trenérů – slavný Brazilec Rafael Cordeiro tato slova potvrdit.

Pár hodin po tomto povídání zveřejnil na svém Instagramu krátké video ze sparingů Tysona před listopadou exhibicí s Jonesem. Soupeř nejmladšího šampiona těžké váhy?

Russell slaví jedno z profi vítězstvíRussell slaví jedno z profi vítězství

Russell po sparinzích s TysonemRussell po sparinzích s Tysonem

Osmadvacetiletý rodák z kalifornského Petaluma Michael Russell (4-1, 2 KO), který si nechává přezdívat „Magic Mike“. Ano, nejde o špičkového boxera, ale rozhodně se ale nejedná o nějakého nazdárka bez zkušeností. 183 centimetrů vysoký bijec pendluje v profesionálním ringu mezi těžkou a křížovou vahou, zkušenosti má také z amatérského ringu, kde byl například i finalistou amerického juniorského šampionátu (v polotěžké váze).

„Byla to neskutečná zkušenost. Jeho tým byl skvělý, stejně tak on sám. Je to super chlap. A opravdu byl hodně dobře připraven, o tom žádná,“ vyznal se po dvoutýdenním pobytu v kempu legendy boxer aktuálně těžké váhy, který čeká na zápasovou nabídku. Naposledy totiž boxoval v listopadu roku 2019. Nabyté zkušenosti z tělocvičny Cordeira i Tysonova ranče, kde si vybudoval vlastní tělocvičnu s ringem, zatím využít nemohl.

Kdo ví, třeba dostane šanci na další akci svého sparingpartnera. Bude to show, na které se dočkáme završení trilogie – byť jen exhibiční – mezi Tysonem a Evanderem Holyfieldem? Nebo dnes čtyřiapadesátiletý bijec a milovník marihuany opět překvapení podobně jako loni v červnu dohodou s Jonesem?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze