Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Street Fighter či Mortal Kombat? Nikoliv, realita a box i MMA verze 2.0

  • Napsal Antonín Vavrda

Mortal Kombat v realitěMortal Kombat v realitěPRAHA – Tak trochu mimo hlavní dění uspořádal v noci na čtvrtek 10. června promotér Oscar de la Hoya „novátorský“ galavečer. Během akce z Long Beach v Kalifornii měli fanoušci u televizních obrazovek pocit, že jsou v nějaké hře.

Jistě řada z vás někdy hrála Street Fighter, nebo Mortal Kombat. Pravidla byla snadná – způsobte soupeři co největší poškození a vyhrajete zápas. Jak na tom oba bojovníci jsou, jste pak mohli sledovat v lištičce na horní hraně obrazovky.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bývalý elitní boxer a nyní promotér Oscar de la Hoya se rozhodl v rámci projektu Bally's Fight Night převést tuto virtuální realitu také do skutečného života.

Devět zápasů (pět v MMA a čtyři v profesionálním boxu) přineslo nečekaný zážitek. A to díky speciálním senzorům, které schválila Kalifornská sportovní komise, v rukavicích všech zúčastněných bojovníků.

„Na liště můžete během soubojů sledovat, jak dobře si bojovníci vedou, jak je na tom jeho kondice a síla, díky čemuž můžete snáze vnímat, jak je daleko ke knockoutu, ukončení zápasu, respektive jak na tom bojovníci zrovna jsou. Dáváme možnost lidem, aby byli součástí duelu, aby byli v ringu, respektive v kleci s bojovníky,“ vysvětloval novinku sám de la Hoya před galavečerem pro The Athletic.

„Neděláme to, abych sport zesměšňovali, ale abychom přilákali k obrazovkám diváky. Doufáme, že se nám povede vkusně tuto technologii dostat do světa bojových sportů. Je to beta verze, první zkouška, jsme rádi, že nám Oscar de la Hoya dal tuto možnost,“ přidal se Soo Kim, zástupce společnosti Bally's, která zmíněnou technologii vyvíjí.

Jaký je výstup? Sama společnost o akci příliš neinformovala, velkou prezentaci nepřevedl ani De la Hoya a jeho Golden Boy Boxing. Ze světa bojových sportů si kromě The Athletic projektu dopředu nikdo nevšiml, po jejím konci se pár reakcí přece jen objevilo, více pak na straně MMA webů.

Jak na tento pilotní projekt zúčastnění navážou? „Nemění svět bojových sportů, ale snažíme se jej učinit více interaktivní, zapojit do něj také fanoušky, udělat jej srozumitelnější a ochránit bojovníky,“ dodal De la Hoya.

BOXERSKÉ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

MMA VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Streetfighter v realitěStreetfighter v realitě

Streetfighter v realitěStreetfighter v realitě

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze