Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Setkání starých známých. Bruno a Tyson uzavřou společný příběh ne v ringu, ale v TV

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson a BrunoTyson a BrunoPRAHA – Dvakrát se v kariéře potkali Američan Mike Tyson (50-6, 44 KO) a Brit Frank Bruno (40-5, 38 KO). Pokaždé to dopadlo stejně, triumfem prvně jmenovaného. Rodák z Londýna ale přesto jejich příběh za uzavřený nepovažoval.

Psal se datum 25. února 1989. Las Vegas, hotel Hilton. Hlavní zápas večera Dona Kinga je v režii Mika Tysona (35-0, 31 KO) a Franka Bruna (32-2, 31 KO). Pro prvně jmenovaného je to první možnost obhájit tři pásy těžké váhy, pro druhého možnost se konečně stát mistrem světa.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Brunovým snem bylo stát se mistrem světa v těžké váze. Zasvětil tomu svůj život. Ale ten se zároveň výrazně prolnul s tím Mika Tysona, který mu stál v cestě,“ říká pro Sky Sports dokumentarista a režisér Ben Hirsch.

Právě on byl u setkání obou mužů v posledních měsících. Více než třicet let od souboje v Las Vegas, který Tyson ukončil v pátém kole. A pětadvacet let od jejich druhého setkání, které trvalo kola tři. Po nich bylo opět vítězem americké „Zvíře“, které se tak stalo podruhé v kariéře mistrem světa.

„Frank chtěl natočit dokument o jejich příběhu nejen pro zábavu, ale také proto, že chtěl uzavřít jejich příběh, chtěl s Mikem mluvit, chtěl uzavřít tuto kapitolu svého života,“ naznačil Hirsch hlavní důvod ke vzniku tohoto snímku.

Bruno totiž po druhé prohře s Tysonem ukončil kariéru. Kariéru, ve které jen dva jeho profesionální zápasy šly na body. Mimo jiné ten, který jeho derniéře předcházel – s dalším Američanem (a shodou okolností oblíbeným sparingem Tysona) Oliverem McCallem, kterého zdolal ve Wembley po dvanácti kolech na body a sebral mu vysněný mistrovský pás.

Není tajemstvím, že britský knockoutér má psychické problémy podobné těm krajana Tysona Furyho, když trpí bipolární poruchou. Možná právě za ní a pocitem neuzavřeného příběhu se svou Nemesis hledat důvody, proč předloni zvažoval v sedmapadesáti letech comeback.

Na ten nedošlo, do ringu se naopak vrátil Tyson. A nyní se setkal i s Brunem. „Ti dva spolu nemluvili od toho jejich druhého setkání. Frank to hodně chtěl a splnilo se mu to. A jaké to bylo? Byli jako dva staří přátelé, naprosto přirození, otevření a postupně také hodně upřímní. Myslím, že oba se navzájem v tom druhém trochu vidí,“ vrací Hirsch se k natáčení dokumentu pro Sky Documentaries a NOW TV.

Ten i z tohoto důvodu přiznává, že nakonec do natáčení zasahoval minimálně. „U většiny jejich povídání jsme jen seděli a nechali je mluvit. Je to jejich příběh, oni nejlépe vědí, o čem si povídat. Byla to svým způsobem úžasná zkušenost. Mě osobně nejvíce baví pasáže, kdy řeší mimoboxerské záležitosti, ty po konci kariéry Franka,“ přidal s úsměvem.

„Ale samozřejmě se baví také o boxu, bylo vidět, jak je to naplňuje, baví. Zase se během rozhovorů z nich stali ti mladí dravci,“ dodává na závěr de facto pozvánku ke sledování svého díla. To si určitě fanoušky najde.

Otázkou je, zda se k němu bude možno alespoň čase volně dostat. Televizní premiéru bude mít pořad v pátek 26. února od 22:00 hodin – tři týdny před pětadvacátým výročím jejich druhého zápasu – na Sky TV a NOW TV. Obojí je ale k dispozici zatím pouze pro občany Velké Británie.

Tyson a Bruno 1989Tyson a Bruno 1989

Tyson a Bruno 1989Tyson a Bruno 1989

Tyson a Bruno 1996Tyson a Bruno 1996

Tyson a Bruno 1996Tyson a Bruno 1996

Tyson a Bruno 1996Tyson a Bruno 1996

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze