Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Růžička: Boxeři nesnáší ostatní. Konečný: Ano, pro nás jsi jeden z mnoha

  • Napsal Antonín Vavrda

Růžička vs. Dzurňák / zdroj foto: Vojtěch HájekRůžička vs. Dzurňák / zdroj foto: Vojtěch HájekPRAHA – Zatímco krátce po zápase se k sobě a zápasu vyjadřovali Tadeáš Růžička a Nikolas Dzurňák s maximálním respektem, na sociálních sítích se prvně jmenovaný neudržel a skrze stream si postěžoval na chování k jeho osobě i výsledku.

Byl to hodně sledovaný souboj. Dva mladí dravci, kteří se nebojí ostřejších výměn, navíc jméno Tadeáše „Mawara“ Růžičky českou bojovou scénou rezonuje stále silněji. Tenhle talent, který svoji MMA kariéru odstartoval pod hlavičkou I Am Fighter (IAF) a který má za sebou skvělé kickboxerské (57 výher v 64 zápasech) výsledky, se o víkendu rozhodl bojovat poprvé v klasickém boxerském souboji.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ostatně třiadvacetiletý rodák z Prahy pro to má předpoklady, postoj piluje v pražském Spejbl Gymu pod vedením Michala Vančury a Ondřeje Hutníka, absolvoval také nedávný kemp s Kutil Gymem, kde je jeho parťákem mimo jiné i česká jednička napříč vahami Vasil Ducár.

Čtyřkolový duel s Dzurňákem začal skvěle, byl lepší, přesnější a aktivnější. Jenže od poloviny druhého dějství se začal stále víc soustředit na interakci se s o rok mladším rivalem, který naopak zvýšil aktivitu a několikrát i hodně tvrdě v přestřelkách zasáhl.

Sečteno, podtrženo, zatímco první dvě kola šla za Růžičkou, třetí a čtvrté za Dzurňákem. A také to viděli také dva ze tří rozhodčích (třetí dal těsně vyhrát Dzurňákovi), díky čemuž skončil souboj remízou.

Scorecard Růžička vs. DzurňákScorecard Růžička vs. Dzurňák

„Okradli mě. Ti boxeři nesnášejí kluky z jiných sportů a ještě, jak já mám jméno a tak. Už od vážení jsme hrozně dostávali pohledy a bídu. Zápas jsem vyhrál a měl jsem ho vyhrát, ale dali mi remízu. Mrdám box, jen nervy,“ nechal se slyšet ve streamu s kamarádem raperem PTK poté, co v ringu uznal kvality soupeře (byť nespokojen s výsledkem, což ale byli oba).

„Možná jste v MMA zvyklí na něco jiného, ale my nerozhodujeme zápasy dle jména, tady prostě šli dva debutanti proti sobě. Na jedné straně sportovec známý, ale z jiného odvětví, na druhé straně kluk, který soutěží zápas boxoval naposledy před dvěma lety. Zápas jsem pozorně shlédl, velmi pěkný duel na koukání, vyrovnaný od začátku, s řadou chyb kvůli nezkušenosti obou,“ reagoval promotér večera a generální sekretář ČUBP Lukáš Konečný.

Ten zároveň ocenil sportovní jednání obou bijců v ringu, kdy rozhodně pobavili, a také po něm. Ostatně sám „Mawar“ uznal, že box jako sport je nesmírně náročný, dokonce více než MMA. Také proto se pozdější slova Konečnému pranic nelíbila. „Kde je pravda, se můžete podívat na videu,“ vzkázal s dovětkem, že až (pokud) emoce vychladnou a budou oba chtít, mohou si střihnout odvetu, tentokrát na šest kol. „Ale co si tak myslím, Růžička ji chtít nebude,“ dodal Konečný.

Mimochodem, vyškovský bijec nestál v ringu skutečně dva roky, předtím absolvoval na oblastních kolech všehovšudy sedm zápasů s bilancí 4-3. Již zmíněná K-1 (muay thai) bilance Růžičky zní 57-7...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze