Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Rajmont vyslyšel tužby Jurka, chce ho do Lucerny. Bezvoda má nápadníka: Bartla

  • Napsal Antonín Vavrda

Rozhýbaná česká scénaRozhýbaná česká scénaPRAHA – Sobotní galavečer Save Boxing 2 otevřel zajímavé možnosti. Nejen směr plánované zářijové pokračování této série, ale také na další turnaje a akce, třeba do Lucerny, která se uskuteční 30. prosince.

„Chtěl bych boxovat na vaší nejlepší akci, kterou je Lucerna na konci roku. Je mi jedno, proti komu. Nevybírám si soupeře. V polotěžké, případně v super střední váze,“ zářil šťastný Jozef Jurko (7-2, 5 KO) s pásem Mezinárodního šampion UBO v polotěžké váze v ústeckém Clarionu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Právě porazil v pěti kolech Stanislava Eschnera (14-16-1, 7 KO) a jen stěží dokázal ovládat emoce, které jím lomcovaly. A jeho přání pak vyslyšel i Matouš Rajmont, promotér Lucerny, který slíbil, že pokud to bude možné, dá na své akci Jurkovi šanci.

Dravý Slovák přitom svým nečekaných triumfem stopnul (možná definitivně) jiné námluvy. Na Eschnera byl osobně zvědavý mimo jiné i Marek Andrýsek (5-1, 4 KO). Domácí král super střední váhy právě proti „Bejkovi“ z Ústí vybojoval v listopadu roku 2019 svůj pás. A oba se za parádní řežbu z kladenské arény nebránili odvetě.

Aktuálně je ale jasné, že tento duel není na pořadu dne. Je otázka, zda se tvrďák Eschner ještě do ringu vrátí.

V sobotu ale na severu Čech vybojoval domácí pás v polotěžké váze sedmadvacetiletý Ondřej Budera (15-21-1, 8 KO) a jeho česko-slovenská bitva s Jurkem? To by určitě zajímavé a zábavné bylo. V polotěžké váze se pohybuje také Tomáš Ivachov (6-0, 3 KO), kterému sice derby s Michalem Gazdíkem nesedlo, ale vítězství a zkušenosti se počítají.

Případnou super střední váhu pak je schopen jít také Tomáš Bezvoda (10-15, 6 KO), toho času domácí král váhy střední. Jak jinak než po sobotě. „El Magico“ sice jasně hlásil, že o boxu nechce teď alespoň měsíc slyšet, ale potom? Potom se mohou dít zajímavé věci (všechna tato jména navíc přicházejí pochopitelně v úvahu také pro Andrýska). S ohledem na nyní již dovolené prolínání amatérské a profesionálního boxu také z jiného ohledu.

„Asi budu muset zabrousit do vašich (profesionálních) vod. Šampion je totiž jen jeden,“ reagoval na gratulaci na triumf Bezvody na našem instagramovém účtu jistý Miloš Bartl. V šestadvaceti letech úřadující trojnásobný český šampion právě ve střední váze a poslední měsíce jediný z českých boxerů, který mohl reálně alespoň na základě pořadí ve světovém žebříčku snít o případné účasti na olympijských hrách v Tokiu.

Dosud jediným českým šampionem v amatérech i profesionálech zároveň byl před dvěma lety Karel Hořejšek, tehdy ve váze polotěžké.

Podobné tužby jako Bartl ale mohou mít ke konci roku, nebo ten příští třeba i Miloš Beránek (2-0), nebo Pavel Polakovič (2-0), kteří oba taktéž pendlují mezi oběma světy. Respektive mohou.

A jen tak mimochodem – po dalších započítaných zápasech a bodech je domácí jedničkou amatérského ringu dle BoxRec.com jistý Martin Pinc. Osmadvacetiletý obr z Čelákovic má totiž pro strach uděláno a díky duelům s těžkými zahraničními soupeři nasbíral slušnou porci bodů. Dokonce takovou, že mezi aktivními boxery supertíhy je číslem 46 na světě (z 422 zapsaných boxerů).

Tato boxerská škatulata mohou být ještě hodně zajímavá, co říkáte?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze