Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO První kubánský šampion v těžké váze? Sanchez už si brousí zuby na Furyho

  • Napsal Antonín Vavrda

Sanchez vs. AguileraSanchez vs. AguileraPRAHA – Na galavečeru Canelo Alvarez vs. Billy Joe Saunders se v prvním zápase hlavního programu představil také Kubánec Frank Sanchez (18-0, 13 KO). Zkušeného Američana Nagyho Aguileru (21-10, 14 KO) porazil technickým rozhodnutím po šesti kolech hladce 3-0 na body (60-54).

„Dominikánský Dynamit“ je vše, jen ne příjemný soupeř. Čtyřiatřicetiletý chasník se podobně jako řada dalších v posledních dvou týdnech připravil skvěle, zhubnul, bylo vidět, že se chce na velké akci předvést. Měl světlé momenty, na o šest let mladšího Franka Sancheze to nestačilo. I když...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Nevěděl, co má se mnou dělat, věděl, že ho knockoutuji, tak se snažil najít cestu ven z ringu. Tvrdí, že jsem ho trefil do zátylku. Jsou to jen výmluvy,“ usmíval se po duelu s pásem WBC Continental přes rameno kubánský „Blesk“.

Ano, byl po celý duel lepší, dlužno ale sportovně přiznat, že rozhodující úder skutečně přišel do Aguilerova zátylku. Ten mu ale šel naproti, a tak zase dle aktuálního výkladu pravidel nelze Sancheze vinit z faulu, úmyslu. Proto, když Aguilera odmítl v šestém kole pokračovat v souboji došlo na body, nikoliv na diskvalifikaci.

A sportovně je třeba přiznat, že by to bylo i škoda. Frank Sanchez Faure, jak zní jeho celého jméno, má vše, co elitní boxer těžké váhy potřebuje – sílu, rychlost, techniku, i váhu. „Ale ještě potřebuje trochu přibrat, myslím, že tak pět, deset kilo, abychom byli tak, kde chceme být,“ řekl v tomto týdnu jeho trenér, Eddy Reynoso. Ano, ten Reynoso, který trénuje také Canela Alvareze.

Do jeho tělocvičny v San Diegu se přesunul tento rodák z Guantanama před dvěma lety z Miami, kam přicestoval z „ostrova svobody“ v roce 2016. A krátce na to se pustil do profesionální kariéry.

Měl na co navazovat. V amatérském ringu se dvakrát – vítězně – představil ve WSB. Další minimálně stovku (ale nejspíše daleko více) duelů stihl na domácí amatérské scéně. Výsledky neměl špatné, zúčastnil se dokonce juniorského mistrovství světa, ovšem měl menší problém. Tedy větší, jmenuje se Lenier Pero (4-0, 2 KO). Je jeho vrstevníkem a také dlouholetou kubánskou jedničkou v supertíze, dokonce olympionikem.

Sanchez nad ním jedno zelené políčko zapsal, ale to s ním nakonec ani neboxoval, Pero do tohoto souboje nenastoupil. Všechny ostatní souboje – a že jich bylo (oficiálně minimálně šest) – prohrál. Přitom dovedl porazil i další olympioniky – Ekvádorce Julia Castilla (finalista Grand Prix Ústí nad Labem), či Erislandyho Savona.

Ani tento triumf ve finále domácího šampionátu (tentokrát v těžké váze) mu ale nezajistil post kubánské reprezentační jedničky. Také proto se rozhodl pro útěk do země neomezených možností. „Jsem rád, že ho mám v našem týmu. Vždycky jsem chtěl trénovat Kubánce, jsou to nejlepší boxeři na světě,“ vyznal se po sobotní výhře Reynoso, který nechal Sancheze několikrát spárovat i se svou hlavní hvězdou a králem současného světového ringu.

To neplatí o Andy Ruizovi Jr. (34-2, 22 KO), kterého má čerstvě (asi půl roku) také ve svém týmu, už nezmínil. A bude zajímavé, zda oba dovedou dlouhodobě spolupracovat, nebo nakonec zvítězí ego a chuť stát se světovým šampionem. Oba k tomuto cíli chce Reynoso dovést. Čím dál se ale budou posouvat, tím to bude složitější.

Sanchez a ReynosoSanchez a Reynoso

„Pozdraví se, chovají se k sobě v pohodě, dobře. Zatím spolu ještě nespárovali, ale myslím, že to teď, když mají po zápasech můžeme změnit,“ pousmál se Reynoso. A vzápětí dodal: „Myslím, že Frank může být a také bude prvním kubánským mistrem světa v těžké váze (Luis Ortiz pásy měl, ale jen prozatímní, a navíc regulérní WBA, který stejně nikdo nebere moc vážně). To je můj slib kubánskému lidu a jeho fanouškům.“

Zatím má k tomuto cíli blíže Ruiz, který je v žebříčcích všech federací – WBC, WBA, IBF i WBO před Sanchezem. V posledně jmenované jsou ale pětkou a šestkou. A je klidně možné, že pokud by nakonec nedošlo na střet Alexander Usyk vs. Joe Joyce o prozatímní titul, jeden z této dvojice by mohl zaskočit.

Ostatně, první kolo na nejvyšší úrovni už Kubánec za sebou má. Při vážení k souboji Alvarez vs. Saunders se slovně popasoval s Tysonem Furym, který doprovázel svého britského kamaráda. Střihnou si to někdy proti sobě i v ringu v rukavicích?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze