Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Proti UFC 253 i finále NBA. Charlové soupeře zdolali, tohle ale bylo i na až příliš

  • Napsal Antonín Vavrda

Charlo vs. DerevjančenkoCharlo vs. DerevjančenkoPRAHA – Měla to být velká noc profesionálního boxu, restart po koronavirové krizi. Představitelé Premier Boxing Champions (PBC) a Showtime Boxing se rozhodli uspořádat na placeném kanále dvě fightcard, které na sebe navazovaly. A které táhli dvojčata Charlovy. Výsledek? Rozpačitý. I kvůli načasování.

Poosmé se dvojčata Charlovy představila na jedné akci. Tentokrát byla ale speciální.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Šlo de facto o dva galavečery na stejném místě a ve stejné době, respektive na sebe navazující. Bylo to poprvé, co je Showtime Boxing a PBC umístili na placený kanál (PPV). Navíc šlo o první PPV boxerský galavečer po koronavirové pauze.

Výsledek? Rozpačitý. Dle aktuálních odhadů si PPV za 75 dolarů zakoupilo mezi 100 až 120 tisíci zájemců. To není úplně špatné, když si vezmeme, že například souboj o krále polotěžké váhy mezi tehdy neporaženými Sergejem Kovaljovem a Andrém Wardem zakoupilo v roce 2016 na 165 tisíc fanoušků.

Na druhou stranu se čekalo více. Byť Charlové stáli navíc proti silné konkurenci – UFC 253 s hlavním tahákem Israel Adesanya vs. Paulo Costa (700 tisíc PPV) a konferenčním finále NBA (na klasickém ESPN generovalo zhruba 4,2 milionů diváků).

Zmíněných 120 tisíc zámořských fanoušků boxu dostalo za své peníze šest zápasů, z toho pět titulových a jeden eliminační o právo vyzvat šampiona. Bonusem pak byl předzápas mezi Bachramem Murtazalijevem (18-0, 14 KO) a Mannym Woodsem (16-10-1, 6 KO), který opanoval favorit ve čtyřech kolech knockoutem, byť po třetím prohrával 1-2 na body.

Asi nejbrutálnější souboj předvedli Mexičané (byť Figueroa má americký pas) Brandon Figueroa (21-0-1, 16 KO) a Damien Vazquez (15-2-1, 8 KO). Ten v prvních třech kolech favorita zlobil, jenže ve čtvrtém dějství prozatímní šampion WBA v super bantamové váze přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a začal jasně dominovat. Ringový Gary Rosato nakonec demolici ukončil v desátém kole, byť se tak dalo učinit už v předchozí tříminutovce.

„Byl tvrdší, než jsem čekal. Ale jsem za to rád, jsem nyní připraven na vše, co mě čeká,“ řekl už regulérní mistr světa v bantamové váze, jehož starší bratr Omar Figueroa Jr. (28-1-1, 19 KO) boxuje ve velterové váze, kde naposledy loni v červenci prohrál s Kubáncem Jordenisem Ugasem.

Velké sebevědomí a také tak trochu neúctu k soupeři předvedl v boji o pás WBA v bantamové váze Filipínec John Riel Casimero (30-4, 21 KO), který ve třetím kole knockoutoval nezkušeného, leč bojovného Ghaňana Duka Micaha (24-1, 19 KO). Bijci přezdívanému „The Baby Faced Terminator“ se v průběhu duelu vysmíval, následně bez známek zájmu o něj svůj triumf pompézně oslavil.

„Já jsem skutečné Monstrum, ne Naoya Inoue (toť přezdívka japonské hvězdy). On se mě ve skutečnosti bojí, chci bojovat s těmi nejlepšími. Pokud se mi bude dál vyhýbat, nemám problém se zápasem proti Guillermo Rigondeauxovi (20-1, 13 KO), nebo Luisi Nerymu (31-0, 24 KO). Chci ty nejlepší,“ hlásal Casimero.

Asi tak trochu pozapomněl, že druhý jmenovaný na stejné akci boxoval poprvé už o váhu výše, když si poradil v mexickém derby s Aaronem Alamedou (25-1, 13 KO) a stal se šampionem WBC v této divizi. „Chtěl jsem knockout, jako vždy, ale byl silný, měl tvrdý úder, bylo těžké se s k němu dostat,“ pronesl po bodové výhře Nery, který nepůsobil úplně ve své kůži.

Hlavními muži ale byli Jermall (31-0, 22 KO) a Jermell Charlovi (34-1, 18 KO). Paradoxně – byť před limitem slavil druhý jmenovaný, komplexnější, vyzrálejší výkon předvedl o minutu starší Jermall, který ve dvanácti kolech vybodoval nepříjemného Ukrajince Sergejem Derevjančenka (13-3, 10 KO).

„The Technician“ má za sebou souboje s Charlem, Gennadijem Golovkinem i Danielem Jacobsem, z elity střední váhy (Jacobs už je v super střední) mu tak chybí jen Mexičan Canelo Alvarez. Bohužel pro sympaťáka žijícího v Brooklynu – všechny duely prohrál. S americkým talentem z Houstonu pak nejvýrazněji, byť paradoxně přežil duel bez počítání.

Charlo ale předvedl naprosto precizní dvanáctikolový výkon, který mu dal zaslouženou munici do úst i pro sebevědomí. „Je to jednoduché – porazil jsem ho jednoznačněji než GGG či Jacobs, což značí, že jsme nejlepší střední váha současnosti. Chce to někdo zpochybnit? Tady jsem,“ vzkázal na tiskové konferenci směrem k potenciálním rivalům.

Sergej DerevjančenkoSergej Derevjančenko

V zámoří se v souvislosti s regulérním šampionem WBC v této váze stále více a více mluví s právě s Alvarezem. Pokud by ten opravdu odešel od DAZN a Golden Boy, pak právě PBC a Al Haymon by jej mohli zlákat do svých řad. A tomuto střetu dvou vrstevníků by již nic nebránilo.

A Jermell? Ten je momentálně absolutním šampionem lehké střední váhy. Ke svému pásu WBC přidal tituly IBF a WBA Dominikánce Jeisona Rosaria (20-2-1, 14 KO), kterého ukončil v osmém kole podivným úderem na spodek, po kterém jako by poražený na chvíli dostal záchvat. Ostatně po zápase pro jistotu zamířil do nemocnice.

„Nešlo o tento úder, ale o ten ze šestého kola, po kterém jsem byl počítán. Nedokázal jsem se z něj dostatečně vzpamatovat. Charlo je skvělý bojovník, má můj maximální respekt. Já se pokusím zase vrátit zpět,“ pronesl už po návratu do vlasti stále teprve pětadvacetiletý bijec přezdívaný „Banana“.

„Viděli jste to? Jeden úder! Velkolepé. Už jsi někdy něco takového viděl? Jsem výjimečný a chci to dokazovat i nadále. Porazím kohokoliv, udělám z těch kluků v této divizi školáky, je mi jedno, koho mi dají,“ přidal muž, který zároveň získal pás The Ring Magazine. A který má stejného kouče – Derricka Jamese – jako pro změnu vládce velteru Errol Spence Jr.

Holt nejspíše dobrý oddíl...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze