Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ostuda. Přemožitel Tysona přišel na duel v civilu: Bolí mě hlava, boxovat nebudu

  • Napsal Antonín Vavrda

Danny Williams oznamuje, že boxovat nebudeDanny Williams oznamuje, že boxovat nebudeHAMELN – V sobotu večer se měl v německém Hamelnu uskutečnit další duel Dannyho Williamse (53-28, 40 KO), ovšem na ten nedošlo. Zápas s Güneym Artakem (6-0, 6 KO) zrušil britský veterán přímo v ringu.

Byl britským šampionem těžké váhy. Byl šampionem Commonwealthu, když šokoval výhrou nad olympijským vítězem Audleym Harrisonem. Byl vyzývatelem o titul mistra světa WBC, když šokoval v eliminaci triumfem nad stárnoucím Mikem Tysonem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže poslední dekádu šestačtyřicetiletý „Brixton Bomber“ sbírá porážku za porážkou, za uplynulých pět let dokázal zvítězit pouze v Česku, Rakousku a Maďarsku. Ve Velké Británii už mu totiž nechtějí dát boxerskou licenci, podobné je to v letošním roce také na našem území.

A že Danny Williams už hazarduje se zdravím (má vrozené problémy s kyčlí, ty ale nejsou tou nejzásadnější překážkou), se potvrdilo tuto sobotu. Ještě v pátek absolvoval tradiční vážení před duelem s nažhaveným jednatřicetiletým Güneyem Artakem, který kombinuje box s kickboxem, a tak trochu připomíná vzhledem legendárního rváče, nyní již nebožtíka, Kimba Slice.

Artak každopádně dosud dělal bilanci na mizerných soupeřích, jméno Williamse by dalo jeho rekordu lesk, navíc i body, které by ho dostaly do elitní dvoustovky světového ratingu. A kdo ví, třeba by ostrovní bijec i překvapil jako naposledy letos v únoru ve Weizu.

Jenže to už se nedozvíme.

Britský bijec sice do ringu za svým soupeřem dorazil, ovšem pouze v civilu. Mezi šestnácti provazy si vzal do ruky mikrofon a omluvil se přítomným kvůli náhlé zdravotní indispozici a bolestem hlavy. Artaka, který si brousil zuby na životní duel a také německý titul menší federace GBA, zuřil.

Vztek si navíc neměl, jak vybít, chyběl soupeř v rukavicích. Soupeř, který ještě před duelem prohlašoval, jak se chystá Hameln v Dolním Sasku překvapit.

Pod videem z „nástupu ke zrušení duelu“ se okamžitě na sociálních sítích začaly objevovat různé komentáře. Od těch, které psaly o překvapení, že Williams ještě boxuje, po naštvané, výsměšné až po ty, které označily krok Brita za správný.

S tím se rozhodně dá souhlasit, jít do zápasu s vědomím, že není hlava v pořádku, je opravdu hazard. Ostatně ale jako celkově poslední roky Williamsovy kariéry. A je také třeba dodat, že si na tyto komplikace „mohl vzpomenout“ o něco dříve, třeba u páteční zdravotní prohlídky, která vážení doprovází.

A proč, že to Williams vlastně stále boxuje a riskuje vlastní zdraví?

Protože chce udržet své dvě dcery na prestižních školách tak, aby si nemusely projít těžkými časy tak, jako on. Je ale otázkou, zda mu to za to stojí, a kam zmizely peníze za výdělky ze zápasů s Harrisonem, Tysonem, Dereckem Chisorou či Vitalijem Kličkem...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze