Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry prosince dle Pb.cz: obři tentokrát jasně lepší 'prcků'

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Wilder a Fury na druhé tiskovceWilder a Fury na druhé tiskovcePRAHA – Velmi těžkou hlavu udělal redakci našeho webu měsíc prosinec. Z velké nabídky atraktivních zápasů jsme však naše nejlepší pětici zvolili následovně.

Tak jdeme na to.

PŘEDCHOZÍ POZVÁNKY NAŠEHO WEBU:

5. JOSH WARRINGTON (27-0, 6 KO) vs. CARL FRAMPTON (26-1, 15 KO) – 22. PROSINCE 2018, MANCHESTER, V. BRITÁNIE – Dvanáctikolový duel o titul IBF v pérové váze

Britské derby v pérové váze o světový titul IBF obstarají Josh Warrington a Carl Frampton. Ten našel prozatím pouze jediného přemožitele, když byl nad jeho síly Mexičan Leo Santa Cruz.

Warrington dosud drží pomyslný čistý štít, ale na druhou stranu nikdy nečelil soupeři, který by se aspoň trochu Framptonovi kvalitativně blížil. Na každý pád nás čeká zajímavý duel technický boxerů, kteří nedisponují příliš vysokým KO percentilem.

TIP AUTORA: Výhra Framptona 3-0 na body

4. ADONIS STEVENSON (29-1-1, 24 KO) vs. ALEXANDER GVOZDIK (15-0, 12 KO) – 1. PROSINCE 2018, QUEBEC CITY, KANADA – Dvanáctikolový duel o titul WBC v polotěžké váze

Adonis Stevenson na stará kolena konečně našel kuráž a v podobě Alexandra Gvozdika ho čeká nejtěžší obhajoba titulu svého titulu WBC v polotěžké váze. Talentovaný Ukrajinec je dalším vynikajícím produktem ukrajinské amatérské školy.

Věk (41 let) a poslední výkony kanadského „Supermana“ také hrají do karet vyzývateli (31). Na druhou stranu úderovou sílu Stevensona není radno nikdy podcenit. I přesto favorizujeme (celkem jasně) Gvozdika.

TIP AUTORA: Výhra Gvozdika 3-0 na body

3. VASIL LOMAČENKO (11-1, 9 KO) vs. JOSE PEDRAZA (25-1, 12 KO) – 8. PROSINCE 2018, NEW YORK, USA – Dvanáctikolový duel o tituly WBA a WBO v lehké váze

Ukrajinský přízrak čeká další velká zkouška. Po Jorgem Linerasovi narazí na dalšího šampiona lehké váhy Joseho Pedrazu. Šikovný Portoričan doposud nestačil pouze na americký talent jménem Gervonta Davis. Papírově by nemělo být co řešit, na druhou stranu je otázka, v jaké formě se vrátí Lomačenko po nedávné operaci a zda-li bude jeho výkon tak moc dominantní, jako jsme u něho zvyklí.

TIP AUTORA: Výhra Lomačenka TKO do 9. kola

2. ROCKY FIELDING (27-1, 15 KO) vs. SAUL ALVAREZ (50-1-2, 34 KO) – 15. PROSINCE 2018, NEW YORK, USA – Dvanáctikolový duel o titul mistra světa WBA v super střední váze

Mexičan Canelo Alvarez po výhře nad Golovkinem míří možná trochu překvapivě okamžitě do super střední váhy. V případě takové celebrity, jako je Alvarez se nelze zdržovat nějakým rozehřívacím duelem.

V souboji o titul regulérního šampiona WBA mu bude soupeřem Brit Rocky Fielding. Ten se k titulu spíše než svojí výjimečností dostal skvělou prací svého týmu a v tomto duelu je jasný outsider. Cokoliv jiného, než výhra mexické superstar před limitem se bude rovnat senzaci.

TIP AUTORA: Výhra Alvareze TKO do 5. kola

1. DEONTAY WILDER (40-0, 39 KO) vs. TYSON FURY (27-0, 19 KO) – 1. PROSINCE 2018, LOS ANGELES, USA – Dvanáctikolový duel o titul mistra světa WBC v těžké váze

Souboj roku v těžké váze. Na straně jedné bývalý šampion, který ukončil éru Vladimira Klička – Tyson Fury –, na straně druhé současný šampion WBC Deontay Wilder. Jak si poradí Wilder s nepříjemným a neortodoxním stylem obra z Manchestru? Není po jeho comebacku tento duel ukvapený? Rozhodne Wilderova pravačka, nebo Furyho gameplan? To se dozvíme již brzo!

TIP AUTORA: Výhra Wildera 2-0 na body

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze