Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry ledna 2019 dle Pb.cz: největším tahákem Pacquiao-Broner

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Pacquiao vs. BronerPacquiao vs. BronerPRAHA – Již několik let pro vás připravujeme měsíční výběr nejzajímavějších bojů a v roce 2019 v tom hodláme pokračovat. Které duely se dostaly do našeho TOP5 za měsíc leden? O tom více na dalších řádcích.

Vzhledem k tomu, že leden bývá tradičně poměrně skoupý na velké zápasy zařazujeme na 4. a 5. místo duely, které by se jinak do našeho výběru dostaly obtížně.

5. ADAM KOWNACKI (18-0, 14 KO) vs. GERALD WASHINGTON (19-2-1, 12 KO) – 26. LEDNA 2019, NEW YORK, USA – Netitulový desetikolový duel těžkých vah

Polský bojovník, trvale žijící v USA, vyzve v desetikolovém souboji bývalého vyzývatele Deontay Wildera a hráče amerického fotbalu – Geralda Washingtona. Ten po porážce od šampiona WBC ještě nestačil také na Jarrella Millera a příliš mnoho šancí mu nedáváme nyní ani proti talentovanému Kownackimu.

TIP AUTORA: Výhra Kownackiho RTD 7. kolo

4. BRYANT JENNINGS (24-2, 14 KO) vs. OSCAR RIVAS (25-0, 17 KO) – 18. LEDNA 2019, NEW YORK, USA – Dvanáctikolový duel o pásy IBF International a WBO NABO v těžké váze

Další souboj, který sem zařazujeme především z toho důvodu, že těžká váha je obecně na našem webu nejsledovanější kategorií. Ve dvanáctikolovém souboji o dílčí tituly IBF a WBO se utká zkušený Američan Bryant Jennings a bývalý kolumbijský olympionik Oscar Rivas.

Jednatřicetiletý Rivas platil dlouhou dobu za obrovský příslib těžké váhy, nicméně problémy s očima ho dlouho držely mimo velkou rhtu. Nyní se zdá, že je vše OK, a pokud uspěje proti respektovanému Jenningsovi, může si říct o souboj s někým z úplné špičky. Mimochodem, duel promuje Bob Arum, který nedávno podepsal Bulhara Kubrata Puleva. Toho Puleva, kterého Rivas na OH 2008 přesvědčivě porazil.

TIP AUTORA: Výhra Rivase na 2-0 na body

3. KEITH THURMAN (28-0, 22 KO) vs. JOSESITO LOPEZ (36-7, 19 KO) – 26. LEDNA 2019, NEW YORK, USA – Dvanáctikolový duel o titul WBA (Super) ve velterové váze

Návrat krále velteru Keitha Thurmana po dvouleté pauze je zde. Soupeřem ve restartovacím duelu mu bude Josesito Lopéz, který je ale již za zenitem, na velter relativně malý, a proto by neměl šampiona příliš trápit. Otázky tak spíše jsou, v jaké formě se představí Thurman a jak dlouho mu bude trvat, než se popasuje se špičkou své divize.

TIP AUTORA: Výhra Thurmana TKO 8. kolo

2. BADOU JACK (22-1-3, 13 KO) vs. MARCUS BROWNE (22-0, 16 KO) – 19. LEDNA 2019, LAS VEGAS, USA – Dvanáctikolový duel o prozatímní titul WBA v polotěžké váze

Souboj o prozatímní titul WBA v polotěžké váze obstará chráněnec Floyd Mayweathera a Marcus Browne. Pro osmadvacetiletého Američana to bude první titulová šance. Nejen z důvodu zkušeností je o sedm let starší Jack nejen náš, ale i sázková favorit. Vzhledem k otevřeným stylům a šikovnosti obou protagonistů nás však může čekat hodně zajímavý zápas.

TIP AUTORA: Výhra Jacka TKO 9. kolo

1. MANNY PACQUIAO (60-7-2, 39 KO) vs. ADRIEN BRONER (33-3-1, 24 KO) – 19. LEDNA 2019, LAS VEGAS, USA – Dvanáctikolový duel o titul WBA (regulérní) ve velterové váze

Dalo by se říci, že oba soupeři hrají v tomto duelu vabank. Pacquaio si ve čtyřiceti letech nemůže dovolit klopýtnout. Prohra se totiž v jeho případě dost možná rovná konci kariéry. To samé však platí i pro o jedenáct let mladšího Bronera, který patří mezi jeden z nejvíc nenaplněných talentů napříč světovým boxem. Podle fotek a videí z přípravy však tento duel bere smrtelně vážně a může Pacquiaovi způsobit pořádně velký „Problém“.

TIP AUTORA: Výhra Bronera 2-1 na body

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze