Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Nejbizarnější tiskovka všech dob? Wilder mlčel, dle Furyho je jen slaboch

  • Napsal Antonín Vavrda

Deontay Wilder na tiskovceDeontay Wilder na tiskovcePRAHA – Měla to být velká sláva, v Los Angeles se měla včera večer českého času uskutečnit tisková konference ke třetímu souboji Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO) a Deontaye Wildera (42-1-1, 41 KO). Realita? Mluvení si vzal na starost jen prvně jmenovaný, šampion WBC a The Ring v těžké váze.

Pamatujete? Na každé tiskovce, na každém setkání s médii působil pětatřicetiletý Američan vždy jako lavina, která nikdy nezapomněla připomenout svoji značku: „Bomb Squad!“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Čím hlasitě to zařval, čím častěji, tím silnější se jako by cítil. Na třetí setkání se svým rivalem ale dorazil úplně jiný Deontay Wilder. Klidný, tichý, s výrazem, že je mu všechno u pr..., pardon u zadku. Jedno.

„Děkuji Ježíšovi, děkuji svému týmu, právníkům, že jsem tady. Ale tím mluvení končí, 24. července poteče krev,“ toť byla první a také poslední slova Wildera na tiskovce, která začala o půl hodinu později a vlastně v tu chvíli jako kdyby i skončila.

Crystina Poncherová, která vše uváděla, byla postavena do neřešitelné situace. Opakovaně vyzývala „Bronzového Bombardéra“ k reakci, ten ale seděl, v ruce telefon, na uších velká sluchátka a nevnímal svět. Krom svého bývalého „soupeře“, kamaráda a nyní trenéra Malika Scotta: A co měl říkat? Že je ve své agresivní náladě? To je. Ale vypíná podobně také v kempu a mně to nevadí, řečeno bylo už dost, tenhle zápas se prodává sám. Proč by měl mluvit. Makáme. Na mluvení není nálada.“

Dle něj jde vlastně i o způsob, jak k zápasu lákat pozornost. Lidé si totiž říkají: Co s tím Wilderem je? A co předvede v ringu?

„Myslím, že to ukazuje jeho slabou psychiku, že se z té porážky ještě nedostal,“ má jasno jeho o tři roky mladší britský rival, který loni v únoru zvítězil technickým knockoutem v 7. kole. Poražený poté obvinil všechny kolem sebe, včetně svého obleku, ve kterém vstoupil do ringu, a stáhl se do ústraní. Vlastně jediné, co se o něm vědělo, bylo, že právníci pracují na tom, aby se uskutečnil třetí souboj a že vyměnil trenéra, když Scott nahradil Marka Brelanda.

A také, že si užívá pohodu se svými dětmi a partnerkou Telli Swiftovou. První tréninková videa začal pouštět do světa až letos v březnu, ve chvíli, kdy vrcholila jednání o souboji Fury vs. Anthony Joshua, ale jak manchesterský obr, tak Američan věděli, že se blíží rozhodnutí smírčího soudu. A ten dal za pravdu Wilderovi, doložka o třetím setkání byla aktivována, platná a jejich duel se musí uskutečnit.

V T-Mobile Arena to den po startu olympijských her v Tokiu vypadá, jak jsme vás už informovali, na obří záležitost v těžké váze.

„Pokud ten chlap nepromluví, tak si kope vlastní hrob, dopadne to s ním špatně,“ kroutil hlavou Bob Arum, který byl na tiskové konferenci také přítomen. To už poté, co Wilder se svým týmem opustil scénu. Ne, ani po vypnutí kamer, se nezměnil. Zatímco Fury žertoval s hloučkem novinářů, pózoval fotografům, jeho soupeř odešel.

Tedy až poté, co oba absolvovali dlouhý, šestiminutový staredown. Bez jediného slova. Mrazivý. Až zde ukázal Wilder, že v sobě nějaký žár má. Neuhnul. Dokonce sundal roušku a brýle, nabídl skutečný pohled z očí do očí svému soupeři, než je oba raději oddělila ochranka. To ve chvíli, kdy se k nim přidaly jejich týmy a atmosféra houstla.

Ještě předtím ale Fury připomněl, že jde jen o ukázku toho, že si Wilder zvolil špatně. „Jak ho můžeš připravit na podobně složitý duel, když jsi sám odešel jako slaboch? Když jsi sám neměl koule,“ připomněl Brit trenérovi rivala prohru s Derekem Chisorou, ve kterém utrpěl podobné zranění ucha jako Wilder...

„V roce 1978 před duelem Muhammad Ali vs. Leon Spinks zkusil Ali podobnou taktiku. Prohrál,“ dodal za všechny letos devadesátiletý Arum, kterého vlastně ani chování Wildera nemohlo po téměř 60 letech v boxu překvapit.

Dojde na jeho slova, nebo sesazený král WBC jen právě začal se skvěle promyšleným plánem?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze