Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Mike Tyson je výjimečný, proto je uctíván. Fanoušci boxu si domluvili zápas

  • Napsal Profiboxing.cz

Podcast povídáníPodcast povídáníPRAHA – Třetí díl našeho povídání o boxu s různými lidmi s ním spjatými měl tentokrát hosty v osobách dvou velkých fanoušků a také expertů – Martina Kopunce a Jiřího Průši. A bylo to hodně zajímavé povídání.

Martin je především expertem Profiboxing.cz na svět MMA, kterému se na našem webu věnuje už přes pět let. „Odstartoval to u mě hlavně Conor McGregor, kterého jsem začal vnímat a poté také obdivovat. Jeho cestu, jeho styl,“ vysvětlil důvody svého zaměření dvaatřicetiletý rodák z Uherského Brodu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Od toho zápasu s Floydem se ale začal můj pohled na něj měnit,“ dodal s úsměvem. Spolu s Průšou, který momentálně výrazně pomáhá Lukáši Konečnému s grafickými záležitostmi k jeho galavečerům, se shodli na tom, co je k boxu přivedlo: MIKE TYSON.

„Sledování jeho zápasů bylo to, proč jsem začal box vnímat hlouběji. Měl v sobě všechno, proto je výjimečný,“ usmíval se pětatřicetiletý rodák z Lomu, který v současnosti fandí především Anthonymu Joshuovi a jehož třináctiletý syn má na kontě přes 30 amatérských zápasů: „Jasně, že jsem měl o něj obavu, stejně jako paní. Ale box je skvělý sport pro kondici, rozvíjení pohybových dovedností. A teď už teda skončit nemůže.“

Aktivní zápasovou zkušenost by rád získal i Kopunec. „Trénujeme tady s kamarády před barákem, pokud nás někdo sleduje, musí mít slušnou show. Ale je nám to jedno. Chtěl bych profesionální zápas, vždy jsem toužil po tom políčku na BoxRec.com, ale už jsem na to starý,“ přiznal muž žijící momentálně v Brně.

Tedy městě, kde se narodil otec nejúspěšnějšího českého profesionálního boxera Milan Konečný a kde je řada skvělých boxerských tělocvičen. „Dohodíme ti někoho, zařídíme to u Konyho a za rok zápas na nějaké jeho akci, co ty na to?“ zaznělo v éteru.

A přestože se Kopunec lehce ošíval, výzva ho oslovila. Ostatně, jak sám později už mimo oficiální povídání přiznal, místo sledování Netflixu se vydal po podcastu ven zaběhat si. Tak, co uvidíme ho příští rok na jaře v oficiálním profesionálním zápase? Dostane třeba i od Konečného či některých jiných promotérů u nás šanci splnit si sen?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze