Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Konečný: Box je byznys. Budera nemá proti Böselovi v zákulisí bohužel příliš šancí

  • Napsal Antonín Vavrda

Stream Konečný a BuderaStream Konečný a BuderaPRAHA – V úterý večer jsme vám přinesli slíbený stream s Lukášem Konečným, který je aktuálně v Sheffieldu s Tomášem Šálkem a Tomášem Bezvodou, a také Ondrou Buderou (14-21-1, 8 KO). Ten má za sebou kontroverzní sobotní duel s elitním německým boxerem Dominikem Böselem (31-2, 12 KO).

Ten příběh zvedl ze židle českou boxerskou kotlinu, stejně jako částečně také tu německou, která na status pardubického bijce taktéž reagovala. O co šlo? Buderovi ve slovinském Ptuji zvedl český ringový Bohuslav Rückschlos ruku nad hlavu coby vítězi střetu s bývalým (prozatímním) šampionem WBA v polotěžké váze Dominikem Böselem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže následné dění kolem ringu stálo za tím, že jeden z bodových se opravil, prohlásil, že si spletl na bodovacích lístcích rohy a vítězem byl oznámen Němec. A to se zase nelíbilo české straně.

„Rozumím oběma pohledům. Kdybys byl trenérem Bösela, taky bys zuřil, stejně jako Dirk (Dzemski). A chápu, že se tato změna nelíbí nyní Ondrovi. Problém pro všechny je, co se týče řešení situace, že se zápas nenahrával, protože celé gala šlo živě na Facebooku, ovšem Bösel volně streamovaný být nemůže kvůli svým závazkům k německým televizím. No, a promotér to pochopil tak, že nesmí být zápas nahráván vůbec,“ začal vysvětlování Konečný.

Ten má blízko k oběma stranám. Supervizorem duelu byl Ondřej Holubek, duel sledoval i Radek Linka, který bodoval na akci jiné zápasy. Jejich účast zajistili vřelé vztahy mezi všemi zúčastněnými – galavečer pořádal ve svém rodném městě Dejan Zavec, bývalý mistr světa velterové váhy, kamarád Konečného, a hlavně jeho stájový parťák z SES Boxing. Sem patří také zmíněný Bösel.

A aby toho nebylo málo, stáj si platila také jeho soupeře, tedy Buderu (v boxu standardní záležitost, pokud chcete boxera pro svého bijce, platíte si ho).

Holubek, Linka i Rückschlos se shodují, že duel by vyrovnaný, že Němec byl dokonce otřesený a že oni by klidně zvedli ruku českému boxerovi. Protistrana, včetně Zaveka zase prohlašuje, že Bösel sice boxoval pod své možnosti, přesto vyhrál minimálně šest kol z osmi.

„Komu věřím? Kamarádům, nebo bývalému trenérovi a také příteli? Takhle to nejde vnímat, sice mi to dává nějaký pohled, ale chybí to klíčové – video. A ano, můžeme se bavit, že ten nátlak na rozhodčího po zápase není správný, morálně správný, ale znovu, je to pochopitelný. A přebodování výsledků, změn verdiktů zažil box už spousty,“ pokračoval Konečný.

„Ostatně i já sám, když jsem boxoval ve Francii s Nicolasem Salsim. A nepomohlo ani to, že bylo k dispozici video. Odmítli ukázat bodovací lístky a nic s tím nešlo udělat,“ doplnil svého krajana pardubický ranař, který by rád s Böselem odvetu, tak nějak ale působil smířeně s tím, že ji nedostane.

„Proč by do toho Němci chodili? Co by jim ten zápas dal? Mají na stole nabídku za milion eur na velký duel,“ reagoval Konečný a opět připomněl, že box je především byznys a bojovníci sami povětšinou je pěšáci. Při zmínce, zda ta nabídka míří z Matchroom Boxing na souboje buď s Dmitrijem Bivolem, či Joshuou Buatsim, reagoval jen úsměvem.

„Pro Němce nejsme partneři, je to o síle trhu. A můžeme se rozčilovat, ale tak to prostě je. A nejen ve sportu, ale v životě obecně. Oni dostávají dva miliony eur od televize za galavečer, já tady musím televizi platit,“ poukázal na rozdílné postavení boxu v obou zemí.

Dle něj by nepomohl, ani mediální tlak. „Jako, že o tom budeš psát ty, nebo někdo další? To fakt ne. Spíše by to chtělo někoho, kdo vysází na stůj 100 tisíc eur, pak by neměli problém do té odvety jít, ale jinak?“ pousmál se na závěr Konečný. O pár hodin později SES na BoxRec.com skutečně poslalo výsledek dle jejich představ, tedy 2-1 pro Bösela...

Tak, co, najde se zmíněný sponzor, nebo zatlačí na Němce třeba i domácí fanoušci a média, abychom oba viděli v ringu proti sobě znovu?

Bösel vs. BuderaBösel vs. Budera

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze