Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Když zírá i Hearn! Ducár uchválit brilantní angličtinou a kouč chválí K.O. úder

  • Napsal A. Vavrda/ M. Kopunec

Billam-Smith a Ducár na tiskovceLONDÝN – Už jen hodiny chybí do pro české boxerské fanoušky očekávaného souboje v křížové váze o volný Mezinárodní pás WBA mezi Britem Chrisem Billam-Smithem (11-1, 10 KO) a Vasilem Ducárem (9-3-1, 8 KO). Tuzemská jednička napříč vahami má za sebou v Londýně otevřený trénink, natáčení případné vítězné pózy i tiskovku. Tu vedl hvězdný promotér pořádající stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn.

Zatím jde vše dle plánu. „Během tohoto týdne si připadám jako opravdu profesionální sportovec. Servis je tady super, vše klape, tu bublinu mají zvládnutou opravdu parádně. Máme tu pro sebe dvě patra v hotelu, vlastní výtah, posilovnu, herní místnost,“ vypráví z britské metropole znojemský rodák.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mimochodem právě na jeho rodišti lze doložit pravdivost výše popsaného. „Už se mě na výslovnost jména ptal i spíkr David Diamante. Super borec, mimochodem,“ přidává jeden z mnoha zážitků. „Jestli ji zvládl? Hele, docela i jo,“ rozesměje se následně krátce před čtvrtečním večerním tréninkem. Posledním před sobotním zápasem, který lze sledovat večer po 21. hodině i v Česku. A to za pouhých 39 kč měsíčně skrze platformu DAZN, kde se to boxerskými zápasy a večery jen hemží.

„Cítím strašný progres v síle a rychlosti úderu, dle mého názoru je připraven naprosto skvěle, formu bych přirovnal k té, kterou měl na poslední duel proti Václavu Pejsarovi (v pražské Lucerně na konci roku vyhrál Ducár knockoutem ve třetím kole). Má fakt tvrdý úder, což by mohlo na soupeře platit. Hlavně co se týče středu těla. Pokud bude Vasil držet taktiku a tlačit, věřím, že vyhraje,“ přidal jeden z trenérů českého bijce Michal „Mikeš“ Vančura.

Že je forma českého šampiona v křížové váze komplexní ukázal už před tímto tréninkem na oficiální tiskové konferenci, kdy si s jednotlivými boxery povídal sám mocný promotér pořádající stáje – Eddie Hearn. Ten je momentálně spolu s Bobem Arumem a projektem Premier Boxing Champions jedním ze tří nejvlivnějších mužů světového boxu. Kdo ví, jestli ne vůbec tím nejmocnějším.

„Tohle byla pro mě třešnička na dortu za celý ten týden. Zatím, samozřejmě. Málokdo to ocení, ale pro mě je to něco úžasného,“ dodává Ducár, který už ve středu prošel s přehledem kontrolním vážením, kdy nesměl mít více než 206 liber, tedy necelé tři kila (a šest liber) nad limit, který musí splnit dnes po 14. hodině během oficiální vážení.

Pasáž s českým boxerem a jeho soupeřem začíná v čase 19:10 videa:

PŘEPIS ČÁSTI TISKOVÉ KONFERENCE TÝKAJÍCÍ SE ZÁPASU CHRIS BILLAM-SMITH VS. VASIL DUCÁR:

Eddie Hearn, moderátor a promotér: Přesouváme se k titulovému souboji o WBA Intercontinal titul v křížové váze mezi Chrisem Billam-Smithes a Vasilem Ducárem a bude to zápas plný akce. Chrisi začnu tebou. Velké zklamání, že nemůžeš nastoupit proti Deionu Jumahovi, který musel odstoupit ze zápasu kvůli zranění. Tenhle mladý muž (prstem ukáže na Vasila) zaskočil na poslední chvíli, nebude to jednoduchý zápas, je slušně postavený v žebříčku, má pěkný rekord proti zajímavým boxerům. V sobotu tě čeká těžký a velice důležitý zápas tvé kariéry.
Billam-Smith: „Ano to jistě. Chci poděkovat za to že v okamžiku, kdy jsem byl ze zrušení mého zápasu s Jumahem opravdu hodně frustrovaný, jste přišli s touto náhradou. Důležité je, že mám správného protivníka pro pořádný zápas a nemůžu se dočkat, až vyhraji další pás.“

Hearn: Očekáváš těžký zápas?
„Ano, samozřejmě. Velmi ho respektuji obzvláště poté, co jsem ho viděl boxovat. Uvědomuji si, že to bude velmi nebezpečný souboj, ale v sobotu večer předvedu to nejlepší, co dovedu.“

Hearn: Křížová váha se za posledních pár let velmi posunula vpřed. Tvůj týmový kolega Lawrence Okolie bude v sobotu bojovat o titul, ale máme tady další jména. Tommy McCarthy získal evropský titul a tvůj jediný přemožitel Richard Riakporhe se stal britským šampionem v křížové váze. Jakou cestu si v případě sobotního vítězství vybereš? Budeš chtít odvetu a zisk britského titulu nebo si půjdeš pro ten evropský?
„Určitě jsem nakloněn odvetě. Myslím, že jsem udělal velký progres ve své kariéře a myslím že i on by měl zájem o odvetu, dávalo by to největší smysl.“

Hearn: Vasile, v sobotu večer se ti naskytne velká příležitost v těžkém zápase s Chrisem Billam-Smithem.
„Jsem velmi šťastný za tuhle příležitost a děkuji ti za pozvání. Těším se na sobotní večer a chci předvést skvělý zápas a to, co ve mně je.“

Hearn: Tvoje angličtina je excelentní, dobrá práce.
„Jen trochu.“ (úsměv)

Už od začátku své kariéry jsi procházel těžkými souboji například Kevin Lerena, Alexej Jegorov... Naučil si se toho hodně z těchto těžkých zápasu, kterými sis prošel už tak brzo ve své kariéře?
„Ano, hodně jsem se toho naučil. Nemám takové zázemí kolem sebe, protože jsem jen z České republiky. Nemám zázemí jako velké hvězdy. Já nejsem velká hvězda, jsem jen válečník, takže když jsem dostal ve svém sedmém profesionálním zápase nabídku na titulový boj, řekl jsem, že to beru. Nyní vím, že to bylo moc brzy, ale hodně sem se díky tomu naučil. Myslím si, že jsem připraven na velké zápasy. Něco málo jsem změnil, trénuji více profesionálně. Předtím jsem nebyl připraven, ale myslím, že jsem vždy udělal dobrý zápas, a teď je čas, abych to znovu předvedl.“

Hearn: V této aréně, bez diváků, jsme za poslední ro zažili hodně překvapení. Mezinárodní boxeři dojeli a porazili ty britské. Jak velký moment to pro tebe je? Vítězství by ti mohlo změnit celý dosavadní život i kariéru a dostat tě do nepředstavitelné pozice.
„Doufám, že se to stane. Chci ale jen skočit do ringu a použít své ruce. Myslím, že se nemá cenu bavit před zápasem o tom, co bude po zápase. Můj plán je vyhrát každý další souboj. Je to sice jednoduše řečeno, ale je to to nejlepší, co můžu udělat.“

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze