Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Když se mocná britská stáj bojí neznámé Češky. Vančura: Asi to stopnul sám Joshua

  • Napsal Antonín Vavrda

Nikola Hubálková vs. Ramla AliováNikola Hubálková vs. Ramla AliováPRAHA – Česká jednička Vasil Ducár (9-3-1, 8 KO) neměl být v letadle směr Londýn sám. Spolu s ním a jeho týmem měla odcestovat k zápasu s hvězdnou Ramlou Aliovou (1-0) také Nikola Hubálková (1-0). Jenže pořadatelé z Matchroom Boxing byli nakonec proti...

Ramla Aliová. První somálská boxerka na amatérském mistrovství světa, první žena své země v profesionálním ringu. Smlouva s Nike a také manažerem Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO), toho času šampionem těžké váhy organizací WBA, IBF a WBO.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Toť plánovaná soupeřka pro o víkendu čerstvě pětadvacetiletou Nikolu Hubálkovou. Dravou dívku z Prahy, která dříve soutěžila v bikini fitness, střihla si čtyři zápasy v thajském boxu a 27. února v ústecké Větruši přejela favorizovanou Němku Laru Ochmannovou (5-1, 4 KO). Hvězdný britský boxer a jeho tým zjevně podobnou chybu udělat nechtěli.

„Co vím, tak nejdříve ten zápas stopnul on, poté souhlasil, ale napodruhé to zastavil trenér Aliové,“ svěřil se v pondělí na letišti Profiboxing.cz Michal „Mikeš“ Vančura, který je boxerským trenérem mladé české boxerky. Redakce má k dispozici kopii komunikace s britskou stranu, kterou jeho slova potvrzuje.

Hubálková měla zaskočit za zkušenou Španělku Vanesu Caballerovou (4-9-3), které do Británie nepustilo nakonec zranění. „Čtyři dny jako na horské dráze, ale trenérovi přišlo, že má až moc silný úder. Na jednu stranu je to úsměvné, že někdo takový z ní má respekt, na druhou stranu to chápu. Chtějí dostat Ramlu do špičky, budují kariéru. Je vidět, že si dávají záležet. Ale je to podobné jako s Ochmannovou,“ pokračoval Vančura.

Jeho svěřenkyně v Ústí boxovala nakonec zadarmo. Německá strana totiž pro změnu dohledala její starší zápasové útržky z thajského boxu a nechtěli ji coby soupeřku platit. Hubálková ale vzala duel i tak a Ochmannovou spráskala.

„Věřím, že tohle vše je k něčemu dobré, že vše špatné se v dobré otočí a že to nebyla první ani poslední podobná nabídka. Že můj čas přijde,“ navázal na svého kouče, který si už užívá britské pohostinství v Londýně, český objev boxerské profesionální scény.

Dle dění posledních dní nemusí mít strach. Ještě před Aliovou, která se nakonec střetne s domácí veteránkou Bec Connollyovou (3-8), měla možnost boxovat ve Francii s neporaženou Rumunkou Gabrielou Timarovou (4-0, 2 KO). Tuto variantu ale nakonec stopnul Vančura, především pak kvůli náročnému procesu shazování. Čtyřiatřicetiletá boxerka žijící ve Švýcarska naposledy bojovala v super muší váze, Hubálková o dvě (a pět kilo) výše.

S Aliovou pak měla poskočit o další váhu nahoru, přesto musela brutálně shazovat. „Během těch pár dní jsem dala dolů čtyři kila, takže žádný med a k tomu ta houpačka. Nejprve jsem sama váhala, pak mě Mikeš přesvědčil a přišlo první zrušení. Poté zase, že jedu, takže jsem nad tím neustále přemýšlela, usínala s myšlenkami na zápas s ní,“ přiznala Hubálková, pro kterou je jednatřicetiletá somálská hvězda s britským pasem velkým vzorem.

„Teď jsem měla možnost se s ní utkat, na podobné akci, absolutně jsem to nechápala. Z nervozity přešla v to, že jsem se začala fakt těšit, nakoupila jsem si i nějaké hadříky, abych se tam předvedla, balila kufry a najednou píše Mikeš, že to definitivně padá. Byla to rána, velká,“ pokračovala dál s tím, že vše nakonec oplakala.

Postupně se ale ze zklamání oklepala. Třeba i díky trenérovi, který odcestoval do Londýna v její kolekci oblečení. To slíbil, že si vezme i na tiskovku a vážení.

„To, že cukla s ohledem na to vše beru jako zajímavý paradox a také jako obrovskou motivaci. Že ze mě někdo takový má respekt, to je něco, co mi nakonec opravdu může pomoct, obrovské povzbuzení do další dřiny. A jak jsem řekla, věřím, že další podobné nabídky přijdou,“ dodala Hubálková.

Kdo ví, třeba jednou znovu i od Aliové a jejího manažera Anthonyho Joshuy...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze