Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Jones Jr.: Tyson je mi inspirací. Dvouminutová kola? Směšné, nejsem ženy

  • Napsal Martin Kopunec

Tyson a Jones na tiskovceTyson a Jones na tiskovceLOS ANGELES – Už se to blíží. V sobotu 28. listopadu v noci se ve slavném Staples Center uskuteční galavečer, jehož hlavním tahákem bude exhibice Mika Tysona (50-6, 44 KO) s Royem Jonesem Jr. (66-9, 47 KO).

Přestože se v rámci akce představí elitní boxeři v čele s ex-mistrem světa dvou vah Badou Jackem (22-3-3, 13 KO), fanoušky pochopitelně zajímá především setkání dvou legend. Ve čtvrtek proběhla jejich první tisková konference. Tady jsou slova obou hvězd...

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU:

Ariel Helwani: „Máme tady dva nejlepší atlety všech dob, dva nejlepší boxery všech dob. Nejhorší muž na planetě, jedinečný Mike Tyson a výjimečný Roy Jones Jr. Začnu u tebe Miku. Otázka, kterou si pokládá úplně každý. Proč? Proč ses ve čtyřiapadesáti letech, po více než 15 letech mimo ring, rozhodl vrátit zpět?

Mike Tyson: Protože se cítím velkolepě. Znovu trénuji. Bob Sapp mě žádal o zápas a já říkám, dejte mi pokoj, já už neboxuju. Pak se ale něco změnilo, zeptal jsem se, jak by se bojovalo, jestli podle pravidel boxu a pak se najednou ozvalo víc lidí jako třeba Shannon Briggs. Teď tu sedím a budu bojovat s Royem.

Q: Royi, když si byl osloven s nabídkou boxovat s Mikem, co byla tvá první myšlenka?

Roy Jones Jr.: Když ti největší příležitost tvého života zaklepe na dveře, jak by si mohl říct ne?

Q: Miku, moje otázka je ohledně tvého posledního zápasu z roku 2005, který se odehrál ve Washingtonu. Jaké následky, hlavně psychické, v tobě zanechala tvoje poslední prohra. O čem si přemýšlel?

MT: V té době jsem boxoval jen proto, že jsem měl finanční potíže, byl jsem na drogách a úplně jiné osoba, než jsem teď. Teď mám v sobě obrovskou vášeň pro tento zápas. Ten chlap tehdy ve Washingtonu byl jen duch mého skutečného já.

Q: Viděli jsme několik videí, na kterých Mike trénuje. Co si o tom myslíš Royi?

RJ: Vypadá úžasně, vypadá skvěle, jsem na něj velmi hrdý za to, jak dokázal změnit svoji postavu. Hodně chlapů v jeho věku se začne odepisovat. Když je ti 32, tak už ti říkají, že si na box starý a najednou vidíš Mika, jak trénuje. To je fenomenální, šílené. Jsme dva nejdivočejší boxeři, kteří kdy stáli v ringu. Ve svém věku jsem radši na tréninku, než mladí kluci, protože znovu cítím to vzrušení. Mike mě inspiroval zpátky do tréninku a do ringu. Když to dokáže on, o tři roky starší, proč ne já? Jsem sice menší, ale co.

Q: Royi, když si se dozvěděl, že budeš boxovat s Tysonem na osm kol, s 12uncovými rukavicemi, jak si začal trénovat? Trénuješ stále tak jako dříve, když si ještě boxoval v profi ringu?

RJ: Upřímně, byl by si velký hlupák, kdybys šel do ringu s jedním z nejnebezpečnějších boxerů všech dob a nebyl připravený. Máme jen o kousek větší rukavice než při klasickém boxu. Budu tam stát proti nejtvrdšímu ranaři historie, musím se připravovat lépe nebo více než kdy předtím.

Q: Jak probíhá vaše příprava oproti minulosti? Máte i sparingy a co všechno trénujete?

MK: Za prvé, sledoval jsem videa s Royem, když byl nejlepší na světě. Já jsem teď v nejlepší formě. Na tréninku dám sedm a více kol sparingu bez problémů a stále se to zlepšuje. Trénuji s mladými dravými soupeři, a to mě ujišťuje, že jsem na tom velmi dobře. Těším se na to a je to pro dobrou věc. Díky této akci půjdou peníze na charitu.

RJ: Připravuji se na to stejně, jako na jakýkoliv jiný zápas, protože budu čelit skvělému Miku Tysonovi. Samozřejmě v mém tréninku nechybí sparing, jak jinak by si se chtěl taky připravit na souboj. Byl bych hlupák, kdybych nespároval, když budu čelit chlapovi s nejtvrdším úderem, který kdy proti mně nastoupil.

Q: Mluvil jsem s Andym Fosterem ze státní atletické komise v Kalifornii a ten tento zápas popsal jako čistou exhibici, tvrdší sparing. Zajímá mě, jak z toho chcete udělat zajímavý zápas, když se nebude jednat o skutečný souboj.

MT: Nevím, o čem to tady mluvíš. Co nebude skutečný zápas? Máš tady proti sobě Mika Tysona a Roye Jonese a já jsem připraven bojovat a doufám, že Roy také, a to je vše, co potřebuješ vědět.

RJ (smích): Za prvé, když měl Tyson naposledy exhibiční zápas, tak jeho soupeř šel hned v prvním kole do počítání. Pokud to nevíš, je s tebou něco špatně. Bez chráničů hlavy a s dvanáctiuncovými rukavicemi? Skutečně, přijde ti to jako exhibice? Ale no ták kámo, prober se.

Q: Miku, ty jsi evidentně ten, kdo bude v zápase spoléhat na tvrdé údery. Jsi zklamaný z faktu, že budou mít kola jen dvě minuty?

MT: Absolutně jsem. Určitě byl nějaký důvod, proč jdeme jen na dvě minuty, ženské zápasy mají dvě minuty. Ale určitě v tom je nějaký záměr. Nejsem ten, kdo by o tom rozhodoval. Prostě to tak bude.

RJ: Já s tím nesouhlasím také. Dvě minuty bojují ženy. Rád bojuji do poslední minuty. Nerozumím tomu, nejsme ženské, jsme dva nejlepší boxeři historie. Moje otázka zní proč? Proč dvě minuty? Okrádáte kvůli tomu fanoušky. Podle mě by tři minuty byli zajímavější pro všechny. Jak bylo řečeno, předpokládá se, že to bude „exhibiční“ zápas, dobře. Ale...

Q: Miku, kdy ses naposledy v životě cítil ve formě, v jaké jsi právě teď?

MT: Myslím že tak před sedmnácti lety. Jsem skutečně šťastný. Jsem obrovsky sebevědomí a je to skvělé, že můžu zase dělat tyto věci. Nedokážu to vyjádřit slovy.

Q: Dříve jsi říkal, že když si začal boxovat, stala se z tebe naprosto jiná osoba. Cítíš se znovu stejně?

MT: Absolutně. Dokonce nejsem schopen ani žít doma se svojí rodinou. Před měsícem mě vykopli z domu.

Q: Je to pro tebe jen tento zápas nebo jich bude víc.

MT: Je to pro organizaci Legends League Only. Budu to dělat tak dlouho, jak dlouho bude organizace fungovat. Pomůžu tím hodně lidem.

Q: Co ty Royi, stejná otázka, budeš pokračovat?

RJ: Po posledním zápase jsem se necítil dobře a neplánoval jsem, že se ještě někdy vrátím do ringu. Pak mi ale volali z týmu Tysona: „Hej, Mike z tebou chce boxovat.“ Tohle mám napsáno na svém seznamu přání. Takovou nabídku nemůžeš odmítnout. Kamkoliv jsem došel, vždy se mě děti zeptali, jestli jsem boxoval s Mikem Tysonem. Nechápu proč, ale pokaždé byla první otázka, jestli jsem boxoval s Tysonem. Od teď už nikdy neřeknu ne. Jsem tak rád, že jsem dostal příležitost, abych mohl říct ANO!

Q: Otázka na oba. Proč jste se rozhodli do svého zápasu zahrnout i WBC a proč jste si vybrali zrovna tuto organizaci?

RJ: Za prvé, mě se nikdo na tohle neptal. Starám se sám o sebe a nezajímají mě věci kolem. Za druhé, když jsem boxoval, chtěl jsem všechny pásy, které existovaly, a Mike byl stejný. Jsme stará škola, nevybírali jsme si, jestli ten nebo ten, ne. Brali jsme, co před nás přišlo. Je to jako droga, pokud mi nabídneš titul, neřeknu ne, prostě budu bojovat. Nevím, jak to mají ostatní, ale pro mě to byl a je celý svět.

MT: Řekl to přesně, je to jako droga.

Q: Viděl jsem tě trénovat s Rafaelem Corderem, skvělým trenérem MMA. On je tvůj hlavní trenér. Proč sis jej vybral ze všech ostatních trenérů, kteří se nabízejí?

MT: Hlavním koučem je Billy White. Rafael je skvělý trenér, jsem šťastný, že ho mám ve svém rohu. Jeho energie a chuť po vítězství je obrovská. Je to skvělý chlap a mám ho doopravdy rád. V mém týmu jsme jako rodiny, je tam skvělá atmosféra. Jsme připraveni na válku. Pokud mi na sparingu nenakopeš prdel, máš padáka. Každý musí ukázat to nejlepší a pokud mě neudeříš nejlíp, jak dovedeš, jdeš domů. O tom boxování je. Platím lidem, aby mi nakopali během sparingu prdel.

Q: Mluvili jste o tom, jak by to dopadlo, kdybyste se potkali v ringu před dvaceti lety?

MT: Kdysi dávno jsme o tom mluvil, ale nikdy se to nepovedlo uskutečnit.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze