Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Hrdina ze zastávky. Ostatní koukali, 90letý senior přemohl 35letého zloděje

  • Napsal Antonín Vavrda

Senior hrdinaSenior hrdinaPRAHA – Devadesátiletý muž za nečinného přihlížení dalších lidí přemohl o 55 let mladšího lupiče na autobusové zastávce v pražských Modřanech. Senior pomohl v pátek ženě, které chtěl pětatřicetiletý muž sebrat batoh. Mladší muž se se ženou o batoh přetahoval. Senior zasáhl, podařilo se mu muže povalit na zem a zalehnout. Spolu s dalšími lidmi, kteří přiběhli na pomoc z projíždějících aut pak podezřelého zadržel do příjezdu policie.

„V pátek odpoledne přišel na autobusové zastávce Labe v Modřanech muž k ženě, která čekala na autobus. Tuto ženu si nejprve začal natáčet na mobilní telefon a pak se jí pokusil sebrat batoh, o který se s ní začal přetahovat,“ popsal incident na policejním webu mluvčí Jan Daněk.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Toto napadení viděl svědek, zmiňovaný devadesátiletý senior, a ženu začal bránit,“ doplnil informaci, kterou lze sledovat ve zhruba 100vteřinovém videu z bezpečnostní kamery z protější strany silnici.

Zarážející je ale skutečnost, že na zastávce stáli vedle statečného seniora i další lidé, kteří při přepadení jen nečinně postávali a sledovali celé dění bez jakékoliv snahy napadené pomoct. Až když se podařilo seniorovi útočníka povalit, seběhli se z okolí další lidé, kteří se zadržením pachatele pomohli. Útočník skončil v cele a hrozí mu až deset let vězení.

Policisté zároveň žádají veřejnost o pomoc při pátrání po napadené ženě. Ta totiž podle Daňka během zadržování lupiče odešla pryč. „Kriminalisté by s ní potřebovali mluvit a žádají, aby se sama ozvala na linku 158, nebo ať se ozve kdokoliv, jestli ji poznává,“ sdělil mluvčí.

Policisté na webu zveřejnili video z telefonu lupiče, na kterém je napadená žena zachycena.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze