Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Fury: Jak se ze 180kilového tlouštíka stal šampion těžké váhy, který zbil Wildera

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury v roce 2016 a 2020Fury v roce 2016 a 2020PRAHA – Hodně působivé a zajímavé video publikoval 22. února 2021 televizní společnost BT Sport na svém boxerském kanálu a také oficiálních sociálních sítích. Video startuje v dubnu 2017 a mapuje cestu Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO) z vyvrhele na vrchol těžké váhy, ze kterého nyní může vyhlížet střet se svým ostrovním rivalem Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO).

PPV NA SAVE BOXING ÚSTÍ NAD LABEM ZAKUPUJTE JIŽ NYNÍ ZDE!

Psal se datum 28. listopadu 2015 a v německém Düsseldorfu se zrodil jeden hodně překvapivý výsledek. Pro většinu sportovního a boxerského světa.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Britský provokatér Tyson Fury s bilancí 24-0 (18 KO) a bez nějakého výraznějšího a opravdu náročnému souboji proti top boxerovi de facto ve dvanácti kolech vyučoval hegemona těžké váhy a multišampiona Vladimira Klička, který proti němu absolvoval 68. profesionální duel.

Jenže místo nové éra podpořené odvetou začaly problémy v té době sedmadvacetiletého manchesterského obra. Ty vyvrcholily rok po tomto souboji odebráním boxerské licence a zákazem kvůli užívání zakázaných látek, v případě Furyho šlo především o kombinaci drog a alkoholu.

„Gypsy King“ postupně nabral ze svých obvyklých zhruba 120 kilogramů až údajně téměř 180 kilo, a hlavně nechyběl všude tam, kde se něco dělo a kde se dalo popíjet.

V září 2017 se dal dohromady s mladým trenérem Benem Davisonem a poněkolikáté oznámil, že se vrátí zpět do ringu. Tentokrát svému slovu dostál, v květnu 2018 zaznělo jméno prvního soupeře – Sefera Seferiho –, kterého na začátku června zničil ve čtyřech kolech.

Následovala slova o velkém duelu, na který se mohou fanoušci těšit. A opět své slovo dodržel, po srpnovém triumfu nad Franceskem Pianetou se potkal v ringu s Deontayem Wilderem. A o čtyři měsíce znovu, tentokrát už se sobě postavili oba coby soupeři.

Hodně zajímavý střet se dvěma knockdowny Furyho skončil remízou a celý svět tušil, že dojde na „druhé jednání“. A také ano, byť především neporažený, leč relativně neznámý Švéd Otto Wallin dělal maximum pro to, aby tomuto střetu zabránil. Britovi v jejich souboji ze září 2019 roztrhl obočí a ten se tak většinu zápasu musel potýkat s hrozbou předčasného ukončení a prohry TKO.

Nestalo se, Fury zvládl i tuto nástrahu. Následně se popasoval i s neboxerskou ve wrestlingovém ringu, aby 22. února 2020 podruhé stanul proti Wilderovi. S novým trenérem Sugarem Hillem, ale stále stejnou chutí ukázat, kdo je nejlepší těžkou vahou současnosti. Obávaného knockoutéra doslova uštval a v sedmém kole završil cestu zpět na vrchol.

Mimochodem, Fury a Riddick Bowe jsou historicky jediné těžké váhy, které měly ve svém držení v různých etapách tituly všech čtyř nejprestižnějších organizací – WBC, WBA, IBF a WBO. A pokud skutečně dojde na jeho střet s Joshuou, může se v případě výhry stát vůbec prvním zástupcem této divize, který bude šampionem těchto federací v jeden okamžik. A my si budeme pak moct užít další podobné parádní video...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze