Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Fury chce všechny. Vyzývá Ngannou, za toho mluví Tyson. Miocic je připraven

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson Fury v akciPRAHA – V posledních dnech to tak trochu vypadá, že se chce Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) utkat s celým světem bojových sportů. Po úspěšné premiéře (výsledkově) ve WWE totiž vyzval hned několik hvězd napříč bojovými sporty. A ukázal trénink s bijcem UFC a svým krajanem Darrenem Tillem.

„Chci spráskat Deontaye Wildera, 22. února dokončím to, co jsem loni v prosinci začal,“ hlásal nejprve po debutu ve wrestlingové WWE. Poté přidal: „Myslím, že se ve WWE ještě jednou objevím. Jeden úder od Gypsy Kinga a Brock Lesnar se probudí až v Tokiu.“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Poté již následovalo zmíněné video s Darrenem Tillem, který na začátku listopadu porazil na nabité UFC 244 Kelvina Gasteluma a dle všeho se definitivně zabydlí ve střední váze. „Dobrá zpráva pro všechny, o víkendu se chystám na trénink s Tillem,“ napsal na svůj Instagram jednatřicetiletý manchesterský obr.

A zatímco v Česku byla upřena pozornost na Oktagon 15, Fury svá slova skutečně naplnil. A poté přidal výzvu směrem ke dvěma hvězdám a ranařům UFC – Francisi Ngannou a Stipemu Miocici. Tedy mužům, kteří jsou obecně považováni za nejlepší postojáře v této divizi ve slavné lize.

„Fury mluvil s Danem Whitem a chtěl by se objevit v MMA. Ten ho ale odmítl. Já jsem připravený,“ vzkázal mu Tyrell Fortune po svém triumfu nad Azunnou Anjanwuem na Bellatoru 233, který se konal 8. listopadu.

A měl pravdu, šéfa UFC totiž ve stejnou dobu citoval server Boxingscene.com: „Fury tvrdě celý život pracoval, aby se stal v boxu jednou z nejlepších těžkých vah. Proč by měl chodit do UFC a všechno riskovat? Tohle by pro něj neskončilo dobře, nedává to pro jeho kariéru smysl.“

Byť nepotvrdil osobní setkání obou, Furyho rozhodně neodradil. „Kdo je šampionem těžké váhy UFC? Stipe Miocic? Naposledy ukončil Daniela Cormiera, ukázal kvalitní box, údery na tělo, bojoval dobře. Klidně si to s ním dám. Nebo Francis Ngannou, nebojím se nikoho. Jsem Gypsy King. Sice boxer, ale Gypsy King. Poradím si s kýmkoliv,“ rozpovídal se.

A během neděle a pondělí se mu dostalo odpovědí. Nejprve legendární boxer Mike Tyson opakovaně sdílel video s kamerunským obrem, kde mu udílí pár rad. Poté se ozval i Miocic.

„Hele, tahle výzva se mi líbí. Rád bych se s ním popasoval. Je to skvělý bojovník, fajn chlap. Myslím, že by to byla dobrá show. Cormier? Hele, při prvním setkání mne chytil náhodným úderem, ve druhém jsem ho jasně porazil. V zápase. Takže teď mne více zajímá Fury než DC,“ vzkázal na ostrovy sedmatřicetiletý dvojnásobný šampion UFC v těžké váze.

Tedy na ostrovy. Spíše do zámoří, protože Fury si mimo jiné stihl také postěžovat, že se mu dostává daleko většího uznání v Americe než v jeho vlasti a že uvažuje, že se v USA usadí natrvalo. A hlavně, že už nikdy nebude bojovat doma v Anglii. Ostatně i svůj tréninkový kemp má v poslední době vystavěný ve španělské Marbelle, kde má také dům.

Kde se nakonec Tysona Furyho dočkáme? A proti komu? Nápovědu by nám měly dát dny a týdny po odvetě Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) vs. Luis Ortiz (31-1, 26 KO), který se uskuteční 23. listopadu v Las Vegas. A dá se čekat, že si tuto americko-kubánskou show nenechá osobně ujít...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze