Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Fantastický česko-slovenský víkend v ringu! Drtivé výhry v Polsku a na Glory

Skvělý víkend v ringuSkvělý víkend v ringuPRAHA – Tak tohle se tuzemským bojovníkům v ringu povedlo náramně. Během 24 hodin nasbírali čeští a slovenští boxeři či kickboxeři čtyři zajímavé triumfy. Všechny na půdě soupeřů, všechny velmi cenné. Úspěchy krajanů podtrhl další rozhodcovskou účastí na Glory také Jan Frána.

Páteční večer patřil na boxerské scéně galavečeru na Floridě, který pořádal téměř devadesátiletý podvodník jménem Don King, a také akci nedaleko česko-polských hranic. V menším klubu v metropoli našich severních sousedů uspořádali večer Babilon Promotion na Przemyslaw Krok.

V celkem sedmi duelech se představili také dva české talenty a jeden slovenský ranař. Michal Plesník (9-4, 7 KO) dostal do cesty Kubánce Pabla Sancheze (0-1-1), který zamířil z ostrova svobody právě do Polska. Jistě, nejde o tu největší hvězdu této země, na druhou stranu, každý Kubánec má box v sobě, navíc za Sanchezem je určitá, kvalitní amatérská kariéra. Jenže v profiringu to zatím drhne.

Nevyšla mu už prosincová premiéra, kdy s taktéž debutujícím Němcem Andrem Langem remizoval. Michal Plesník raději bodování nepřipustil, byť dle oficiálních výsledků opanoval i první tři kola. V tom čtvrtém ale dokázal soupeře ukončit a zapsat další zelené políčko do svého rekordu. Už deváté, z toho sedmé před limitem.

Do shodně třetího profesionálního duelu ve Varšavě nastoupili dva Češi – Lukáš Dekýš (3-0, 2 KO) a Patrik Baláž (3-0, 1 KO). A oba ho zvládli proti domácím borcům na výbornou. Prvně jmenovaný před zraky místní legendy Przemyslava Salety ukončil ve třetím kole odolného Denise Madryho (6-6, 1 KO), který prohrál před limitem poprvé v kariéře. Baláž pak v šesti kolech vybodoval zkušeného kickboxera, který otestoval odolnost také v souboji „holých kloubů“, Michala Królika (0-1).

O den později zazářil ve svém prvním souboji pod hlavičkou slavné kickboxerské organizace Glory slovenský čahoun Martin Pačas. Ten si to v Rotterdamu v jednom z předzápasů galavečera s číslem 77 rozdal s domácím Mohammedem Ballim. Po dvou vyrovnaných kolech v tom třetím nádherným head-kickem a následnými bombami poslal soupeře mimo šestnáct provazů.

Zápas Pačase startuje po 50. minutě videa:

Balli se sice snažil dostat zpět do ringu, do pokračování zápasu ho už ale správně nepustil ringový rozhodčí. „Hele, byl jsem trochu ztuhlý, po roce bez zápasu jsem ani nevěděl, na co mám ty rukavice na rukou,“ smál se po zápase v krátkém rozhovoru pro Profiboxing.cz zkušený bijec z Trenčína. „Nakonec si alespoň rozpomněly nohy,“ dodal skvěle naložený ranař, který na sebe rázně upozornil promotéry.

A kdo ví, třeba se na dalším galavečeru už představí na hlavní kartě tak, jak se po skvělém minulém vystoupení poštěstilo jeho bývalému přemožiteli z Enfusion Levimu Rigtersovi, který ale tentokrát v pyramidovém turnaji těžkých vah poznal hořkost porážky. První ve své zatím krátké profesionální kariéře. Opět u toho byl zároveň i zkušený český rozhodčí Jan Frána.

Aby toho nebylo málo, tak se koneckonců dařilo českým bojovnicím a bojovníkům také na souběžně konaném Oktagonu 21. Tam sice tak úplně nezářili rozhodčí na bodech, zahraničním dobyvatelkám a dobyvatelům se ubránil trojlístek dam Lucie Pudilová, Tereza Bledá a Lucia Szabová, stejně jako Filip Macek s Matějem Peňázem.

Jako takhle by to šlo. Už teď se mohou fanoušci boxu těšit na konec tohoto měsíce, kdy se 27. února uskuteční našlapaný galavečer „Save Boxing“ v Ústí nad Labem. Také tam se to bude hemžit kvalitní zahraniční účastí. PPV lze pak již nyní kupovat skrze Ticketstream.cz.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze