Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Canelo vyhodil z tiskovky Andradeho. Zraněný Saunders je po operaci a ponižován

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Saunders poCanelo vs. Saunders poPRAHA – Mexičan Canelo Alvarez (56-1-2, 38 KO) má za sebou další úspěšnou misi. Brita Billa Joa Saunderse (30-1, 14 KO) donutil vzdát zápas po osmém kole kvůli ošklivému zranění oka, kterému mu způsobil právě v této tříminutovce parádním zvedákem. Tím ale jejich boj neskončil...

Britský levoruký tanečník zamířil hned po duelu do nemocnice, ještě v neděli podstoupil operaci. Jeden, jediný úder hvězdnému Mexičana mu způsobil čtyřnásobnou zlomeninu orbitální kosti (pod okem). To znamená následující:

- Ukončení duelu bylo od kouče Marka Tibbse správné.
- Může to znamenat klidně i konec kariéry bijce z Hatfieldu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Bude mimo zápasení dlouho. Hodně dlouho,“ pronesl krátce po zápase promotér Eddie Hearn, který má u svých chráněnců s podobným zraněním zkušenosti. Stačí si vzpomenout na Kella Brooka a souboje s Gennadijem Golovkinem (2016) a Errolem Spencem Jr. (2017). Stejně tak si každý boxerský fanoušek jistě vybaví, že po prvně zmíněném duelu už to nikdy nebyl ten „Special One“ jako předtím.

To nic ale nemění na tom, že se dostal Saunders pod silnou palbu kritiky. Důvodem byla vlastní slova z loňského roku, kdy vzkázal Danieli Duboisovi po prohře s Joem Joycem, že on by pokračoval, i kdyby měl „zlomené oba oční důlky, stejně jako zlomenou čelist, nos, vyražené zuby, zničený mozek“.

„Kell i Daniel bojovali jako válečníci, on si sedl na židličku a jeho cikánská víra byla pryč. Není to Tyson Fury (boxoval s obrovským cutem proti Otto Wallinovi). Byl to největší zápas jeho kariéry a on zklamal,“ zaznělo od jednoho z fanoušků po duelu. A nebyl jediný.

Reakce z boxerské komunity ale byla trochu jiná, byť od Chrise Eubanka se mu také dostalo posměchu. Mimo jiné pro to, že si ten si vsadil 10 tisíc dolarů na prohru svého přemožitele.

„Bojoval jsi Billy dobře. Doufám, že se ti dá oko brzo dohromady a vrátíš se ještě silnější šampione,“ vyťukal na sociální sítě ale například právě Dubois, kterého čeká první duel po zranění 5. června proti Rumunu Bogdanu Dinovi. Byť rok a půl po onom zranění, ale hned o prozatímní (regulérní) pás WBA.

„Lidé rádi nenávidí ostatní, rádi pronásledují naše sny, Billy. Včera v noci ses ale snažil, byl jsi skvělý. Nebyla to tvoje noc, ale přinejmenším jsi měl koule na to, abys šel za svým snem a bojoval. Vždy budeme bráchové, to si pamatuj,“ přidal se velký Saundersův kamarád, Tyson Fury.

„Jeho oční důlek byl prolomený dovnitř, neviděl jsem. A na to jsem se ho ptal, on mi neodpověděl, nemohl jsem ho pustit dál. Bylo to pro nás všechny hodně frustrující, protože si Canelo trefoval Billa ostrými údery, ale bylo vidět, že začíná ztrácet půdu pod nohami, že je frustrovaný,“ zaznělo z úst nejpovolanějšího, Marka Tibbse.

Canelo na tiskovceCanelo na tiskovce

Canelo v šatně s HearnemCanelo v šatně s Hearnem

„Nemohl bojovat dál, věděl jsem to. Riskoval by život,“ nechal se na tiskovce slyšet samotný vítěz, Canelo Alvarez. Ten na pozápasové tiskovce rozhodně frustrovaně nevypadal. Naopak. Působil sebevědomě, v pohodě. Dokonce natolik, že doslova vyhodil dalšího z rivalů, Demetria Andradeho z tiskovky.

Neporažený Američan, šampion WBO ve střední váze, který byl přítomen galavečeru (a který patří do stáje pořadatelů z Matchroom Boxing), se vetřel mezi novináře a během tiskové konference položil jasný dotaz: „Kdy to rozjedeme?“

Dostal ještě jasnější odpověď: „Nikoho pořádného jsi neporazil. Byli to jen slabí soupeři.“

Následně se do situace vložil Andradeho otec Paul, který nařkl Alvareze z toho, že jeho synovi opakovaně vyhnul v lehké střední i střední váze. „My spolu nikdy nebudeme bojovat. Vypadněte odsud oba. Oba,“ dodal už daleko ostřeji šampion WBC, WBA a WBO v super střední váze.

Pokud se tedy ptáte, koho by měl chtít Alvarez příště, odpověď není složitá: Caleba Planta (21-0, 12 KO), šampiona IBF v super střední váze. Tedy muž, který drží poslední pás potřebný pro sjednocení divize. A o to Alvarezovi (a Hearnovi) jde především.

Dobrou zprávou budiž, že stejného názoru je také osmadvacetiletý rodák z Nashvillu, který ale patří do konkurenčního projektu Premier Boxing Champions (PBC). Domluví se obě strany, které daly najevo už o sobotní noci, že chtějí fanouškům (i sami sobě) tento zápas dát?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze