Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bude to ostrý sparing, tvrdí šéf komise. Tyson: I na něm chci nakopat zadky!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson vs. JonesTyson vs. JonesPRAHA – Ne, legendární Staples Center v Los Angeles nebude praskat ve švech, fanoušci na sport nemohou ani v zámoří. Přesto na jednu z nejslavnějších sportovních arén bude v noci na neděli upřen zrak snad všech boxerských fanoušků planety. A také příznivců hudby, basketbalu nebo fanoušků jednoho slavného youtubera.

Akce pojmenovaná Legends Only League sice vyvrcholí boxerskou exhibicí Mika Tysona (54) a Roye Jonese Jr. (51), ovšem nebude jen a pouze o nich.

DALŠÍ NOVINKY K NÁVRATU LEGEND:

Tedy na papíře, v programu. Ten čítá celkem šest oficiálních profesionálních boxerských zápasů, ve kterých se představí mistr světa dvou vah Badou Jack nebo syn slavného otce, Hasim Rahman Jr.

Mimochodem, jeho otec byl před sedmnácti lety blízko souboji s Jonesem, který si triumfem nad Johnem Ruizem došel jako první (a dosud jediná) střední váha také pro titul mistra světa ve váze těžké. Jenže na obhajobu pásu nedošlo, mimo jiné také proto, že se nedomluvili promotéři a proti nejlepšímu boxerovi přelomu tisíciletí nakonec nenastoupil jistý Mike Tyson.

Jones tak napoprvé v listopadu 2003 vyškolil už zpět v polotěžké váze Antonia Tarvera, Rahman o měsíc později padl s Ruizem.

A Tyson, nejmladší šampion těžké váhy všech dob, stejně jako nejmladší absolutní mistr světa některé z vah?

Ten měl před sebou dvě těžké prohry s průměrným Dannym Williamsem a ještě slabším Kevinem McBridem.

A také konec kariéry.

Ještě ani na jaře letošního roku, ve chvíli, kdy do světa pustil video z tréninku, které poté trhalo počítadla sociálních sítí, především Instagramu, nechtěl Tyson zpět do ringu proti kvalitnímu soupeři.

Chtěl se jen udržovat, aby následně padl nápad na exhibici s výstředním bojovníkem a bývalým hráčem amerického fotbalu Bobem Sappem. Oba se už kdysi kočkovali během legendárních večerů K-1 v Japonsku.

CELÝ PŘÍBĚH SI PŘEČTĚTE NA SPORT.LIDOVKY.CZ ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze