Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velter v pohybu a možností ubývá. Zbude nakonec na Pacquiaa hvězdný Spence?

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny PacquiaoManny PacquiaoPRAHA – Hodně zajímavé věci se dějí v posledních dnech v našlapané velterové váze, které vládnou dva neporažení Američané Terence Crawford (36-0, 27 KO) a Errol Spence Jr. (26-0, 21 KO).

Během podzimu oznámil filipínský senátor a toho času šampion WBA ve velterové váze Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO), že ho zajímá tato trojice soupeřů:

Danny Garcia, Mikey Garcia a Shawn Porter.

Aktuální situace?

Danny Garcia (35-2, 21 KO) si to 25. ledna 2020 rozdá v Barclays Center s nepříjemným Ukrajincem Ivanem Redkachem (23-4-1, 18 KO).

Mikey Garcia (39-1, 30 KO) pak zůstává ve velteru a jeho příštím protivníkem bude 29. února 2020 Jessie Vargas (29-2-2, 11 KO).

Navíc nezůstal v projektu Premier Boxing Champions (PBC), ale odešel ke konkurenci – DAZN.

„Je to pro mne velká změna a také velká výzva. Naposledy jsem podal špatný výkon, poprvé v kariéře prohrál. Je zde hodně otázek a chci na ně najít odpověď. Proto jsme se domluvili s Jessiem, který byl dvakrát světovým šampionem,“ řekl DAZN Garcia.

Ten v březnu nestačil na již zmíněného Spenceho, o kterého hodně stál. A kvůli kterému vyskočil z lehké až do velterové váhy.

Vargas se jeví jako solidní test jeho formy právě ve velteru. Stejně jako on totiž patří mezi menší boxery této divize, první titul mistra světa ostatně získal v lehkém velteru, byť už je to pět let zpět. A nic na této skutečnosti nemění fakt, že naposledy bojoval Vargas v catchweight směrem vzhůru, tedy mezi velterem a lehkou střední.

A Porter?

Ten dostal krátce před Vánoci oficiálně svolení k jednání s Terencem Crawfordem z konkurenčního Top Rank Boxing tak, jak sám prohlašoval. A jak prohlašoval také „Lovec“ z Omahy.

Co tedy dál s Pacquiaem, který 17. prosince oslavil už 41. narozeniny? Zvláště, když i Kubánec Jordenis Ugas (24-4, 11 KO) má domluvené rande, a to 1. února s Mikem Dallasem Jr. (23-3-2, 11 KO).

Nabízí se tak možnost, od které je legendární šampion osmi vah zrazován – další levák (velteru momentálně vládnou netradičně tři levorucí boxeři) Errol Spence Jr., který se zotavuje z podzimní nehody svého luxusního sporťáku. Z ní ale jako zázrakem vyšel bez vážnějšího zranění, a to včetně zlomenin.

Pokud by na tento střet na jaře došlo, otevřelo by to následně cestu ke sjednocení velteru, kdy by si to spolu rozdali vítězové potenciálních soubojů Crawford – Porter a Spence – Pacquiao. A to je zajímavá vize, co říkáte?

Mimochodem, na 19. místě velterové váhy je tak trochu nenápadně schován jistý Anthony Young (21-2, 8 KO). Ten byl ještě v květnu neznámý boxerem schovaným ve čtvrté stovce světového žebříčku. Jenže následně ve třech kolech uspal ex-mistra světa lehké střední váhy a posledního přemožitele Miguela Cotta – Sadama Aliho. A už půl roku visí ve vzduchu otázka: Kdo se přihlásí o šanci získat jeho body?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze