Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velký návrat 'Velkého dítěte'? Dopingový hříšník Miller se objeví v ringu 9. července

  • Napsal Antonín Vavrda

Jarrell Miller (vlevo)Jarrell Miller (vlevo)LAS VEGAS – Američan Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) by se měl po více než roce a půl objevit znovu v boxerském ringu. Na galavečeru Top Rank Boxing a ESPN, který se uskuteční 9. července v MGM Grand v Las Vegas, se mu postaví krajan Jerry Forrest (26-3, 20 KO).

Rok naháněl Anthonyho Joshuu (23-1, 21 KO), v té době neporaženého šampiona těžké váhy. Nakonec se dočkal a 1. června se mu měl postavit doma v New Yorku, v legendární Madison Square Garden.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže dva pozitivní dopingové testy, mimo jiné také na EPO, jeho snahu zmařili. A zbytek už je historie, Miller dostal za uši a řádně naloženo, část fanoušků i boxerů se od něj odvrátila a on sám musel sledovat, jak 1. června 2019 píše historii svoji a mexického boxu jistý tlouštík jménem Andy Ruiz Jr.

Greg Cohen a Dmitrij Salita nad „Velkým dítětem“ z Brooklynu ale hůl nezlomili. Stejně jako promotér Bob Arum, který s ním v lednu podepsal promotérskou smlouvu a přiřadil ho do své – již tak těžkými vahami dost nabité – stáje Top Rank Boxing.

Miller se měl objevil v ringu během jara, ovšem kvůli pandemii nového koronaviru SARS-CoV-2 pochopitelně z těchto plánů sešlo. Stejně jako v případě Jerryho Forresta, který měl v dubnu prověřit talentovaného Chorvata Filipa Hrgoviče (10-0, 8 KO).

Dvaatřicetiletý bijec přezdívaný příznačně „Slugger“ nakonec dostane šanci překvapit svět proti svému americkému vrstevníkovi, kterému včera Nevadská sportovní komise (NSAC) znovuobnovila licenci. A dle všeho se máme nač těšit.

Rodák z Layfayette v Louisianě platí za objev minulého roku. Poté, co v letech 2013 a 2014 prohrál s favorizovanými Geraldem Washingtonem a Michaelem Hunterem čekal trpělivě na svoji další velkou šanci, zatímco se živil civilní prací.

Ta přišla loni v červenci, když se postavil neporaženému chráněnci Dmitrije Sality – Jermainemu Franklinovi. Prohrál, ale těsně a sporně 1-2 na body. Teď na něj čeká 193 centimetrů vysoký a 145 kilogramů vážící obr z Brooklynu. Průšvihář, který ale platí za téměř nesložitelnou horu masa.

„Jsem zpět a nikdo není v bezpečí. Pozdravte Zlosyna. Víte, každý touží po superhrdinech, ale nežijeme v takovém světě. Vím, že nikdy nebudu superhrdina, ale v mém světě stejně většinou vítězí darebáci,“ pronesl Miller při oznámení svého comebacku, tehdy ještě bez jména soupeře.

„Jarrell Miller myslí svůj návrat vážně, dělá nyní správné věci a chce se stát mistrem světa v těžké váze. Je to jeden z nejzajímavějších boxerů současnosti a je připraven bojovat. Může se stát cokoliv,“ podpořil svého chráněnce Bob Arum.

Kdo ví, třeba se dočkáme opět nějakého překvapení. Před dopingovým prohřeškem (nebyl prvním Millerovým, provinil se ještě coby kickboxer v roce 2014) byl Američan vysoko vlastně v žebříčcích všech čtyř nejprestižnějších organizací boxu a patřil i dle BoxRec.com do elitní desítky této divize...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze