Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Odveta kontroverzní bitvy je zde! Conlan si to doma v Belfastu rozdá s Nikitinem

  • Napsal Antonín Vavrda

Conlan vs. Nikitin / zdroj foto: Top RankBELFAST – Další zajímavý střet do letního času si připravili promotéři, v tomto případě Bob Arum a jeho Top Rank Boxing. Už 3. srpna si to rozdají v desetikolovém souboji v pérové váze Michael Conlan (11-0, 6 KO) a Vladimir Nikitin (3-0). Půjde tak o odvetu především za jejich kontroverzní bitvu pod pět olympijskými kruhy v brazilském Riu před třemi lety.

Ti dva už se potkali dvakrát. Na světovém šampionátu 2013 ve čtvrtfinále vyhrál Vladimir Nikitin celkem s přehledem nad Michaelem Conlanem 3-0 na body.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O tři roky později si setkání na velké akci zopakovali. Opět ve čtvrtfinále, tentokrát pod pěti kruhy. Opět vyhrál Nikitin 3-0 na body. Šlo o extrémně vyrovnanou bitvu, která mohla klidně dopadnout obráceně. Paradoxně ale bylo na poslední olympiádě daleko více špatných rozhodnutí bodových než toto (autor tohoto textu třeba viděl Nikitina vyhrát 29-28).

Možná ale i právě pod vlivem skutečností, které se v Riu děly a které de facto vyústily v současné problémy amatérského boxu, ale předvedl Conlan v ringu divadlo, které mělo se sportovním chováním pramálo společného.

Trest od Mezinárodní boxerské asociace (AIBA) jej ale mrzet nemusel, ostatně ze svého vulgárního gesta se zdviženým prostředníčkem si de facto udělal mezi profesionály obchodní značku.

Postupně vyhrál jedenáct zápasů, šest před limitem. Na posledním galavečeru v Madison Square Garden se potkal s Nikitinem, který pod hlavičkou jejich společného promotéra Boba Aruma absolvoval třetí duel mezi profíky.

Oba zatoužili po třetím vzájemném setkání. A mocný veterán světa šestnácti provazů jim přání ochotně splnil. Moc dobře ví, že tohle může být trhák. Zvláště, když půjde o hlavní střet galavečeru v severoirském Belfastu, kde se sedmadvacetiletý Conlan narodil.

„Je to pro něj příležitost, aby napravil dle mnohých olympijskou nespravedlnost. Nikitin je ale velmi agresivním bojovníkem, který bude chtít naopak ukázat, že v Riu vyhrál oprávněně stejně jako o tři roky dříve,“ řekl k duel na tiskové konferenci Arum.

Conlan vs. Nikitin / zdroj foto: Top Rank

„Jsem rád, že budu moct bojovat s Nikitinem před 10 tisíci lidí. Tohle pro mě bude doslova domácí trávník, narodil jsem se kousek od haly, bude to opravdu velké. Oba dva máme otevřený účet z Ria a je třeba ho uzavřít,“ řekl před plánovanou desetikolovou bitvou irský bijec.

Ten ostatně dostal tento střet příslibem. De facto se na něj oba připravovali do chvíle, co o dva roky starší ruský ranař vstoupil mezi profesionály. Tento zápas byl součástí jeho podpisu smlouvy s Top Rank Boxing s dovětkem, že nepůjde o jeho první duel, ale že se počká, až si to mezi profíky osahá.

Tři zápasy dle všeho stačily. „Když jsem minulý rok přišel mezi profesionály, on po mně hodně toužil. Od Her toho namluvil o tom, že byl okradený už opravdu hodně. Tak dobře, přijedu do jeho rodného města během velkého festivalu, abych ukázal, že to nebyla náhoda,“ pousmál se před novináři rodák z Verchnjajy žijící dlouhodobě v kalifornském Oxnardu.

„Dopadne to stejně jako v amatérech, Conlan bude litovat, že stál o odvetu, že chtěl tento zápas. Že budeme boxovat u něj v Belfastu? O to bude má výhra sladší. Belfaste, jsem tady, těšte se!“ přidal chráněnec známého promotéra Egise Klimase.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze