Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vánoce o pět měsíců dříve! Fury-Wilder 3 nám přinese další fantastické 'obří' bitvy

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Wilder 3 + další duelyFury vs. Wilder 3 + další duelyPRAHA – Ačkoliv to ještě není potvrzené oficiálně, tisková konference proběhne až příští týden v úterý, tak boxerským zákulisím létají novinky kolem galavečera Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs. Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO). Pokud se vše potvrdí, nikdo se nezraní, tak uvidíme úchvatný večer...

Našlapaná 90. léta už podobné akce zažily. Když podruhé bojovali Riddick Bowe s Evanderem Holyfieldem, představili se v ringu před nimi tehdy neporažený Kubánec Jorge Luis Gonzalez, Thomas Hearns či David Tua.

Odvetě Evandera Holyfielda s Mikem Tysonem předcházel neporažený talent Roberto Garcia (dnes úspěšný trenér), či legendární Mexičan Julio Cesar Chavez Sr.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Druhému souboji Andyho Ruize Jr. s Anthonym Joshuou pak předcházely další čtyři duely těžkých vah. Hodně zajímavé duely.

Třetí setkání Tysona Furyho s Deontayem Wilderem může všechny tyto akce ještě zastínit. Mike Coppinger z The Athletic včera přišel s informací, že PPV přenos (tedy ten hlavní televizní signál do celého světa) obstarají následující zápasy:

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs. Wilder (42-1-1, 41 KO)
Efe Ajagba (15-0, 12 KO) vs. Frank Sanchez (18-0, 13 KO)
Robert Helenius (30-3, 19 KO) vs. Adam Kownacki (20-1, 15 KO)
Jared Anderson (9-0, 9 KO) vs. Vladimir Těreškin (22-0-1, 12 KO)

Všichni tito hoši (vyjma Těreškina, který skoro dva roky neboxoval) patří do elitní padesátky těžké váhy dle BoxRec.com.

A všichni mají hodně zajímavé příběhy. O hlavní dvojici asi není třeba příliš mluvit, ještě se toho napíšou stohy, ale minimálně další dva duely by klidně mohly být na jakékoliv jiné akci hlavními taháky.

Ostatně Helenius s Kownackim si tuto roli už vyzkoušeli. Psal se datum 7. března 2020, pandemie koronaviru se šířila, PBC ale ještě jednu akci stihlo. Akci, která přinesla obrovskou senzaci.

Američan s polskými kořeny byl obrovským favoritem, vždy Helenius půl roku předtím prohrál před limitem s Geraldem Washingtonem, kterého Kownacki na začátku roku 2019 knockoutoval. Pro mnohé byl tenhle tlouštík „druhým“ Andym Ruizem, mužem, který může šokovat těžkou váhu. Aspirant na zápas o titul mistra světa.

Sedmatřicetiletý finský veterán ho ale zle vyučil. Ukázal, že takhle „Severská noční můra“ ještě v sobě trochu morálu a tužeb po velké scéně má. Po šestnácti měsících se oba utkají znovu. A bude nesmírně zajímavé sledovat, zda se bude historie opakovat, nebo „Babyface“ ukáže, že šlo o náhodu, chybičku v kariérním plánu.

Ani tento příběh jim ale nezajistí post posledního předzápasu. Ten si vyslouží dvojice neporažených talentů. Mladých talentů, vždyť Nigerijci Ajagbovi je 27 let, Kubánci Sanchezovi o rok více. Oba dosud nepohráli, oba jsou v ratingu BoxRec.com těsně u sebe, mají tak i podobné zkušenosti z profesionálního ringu.

A i z toho amatérského. Sanchez měl na domácí půdě před sebou dvojici Erislandy Savon – Lenier Pero. Prvně jmenovaného porazit dokázal, druhého nikoliv. Proto byl dvojkou, případně trojkou těžké, či supertěžké váhy. Což na Kubě rozhodně není nic k zahození, naopak. Jenže dveře na velkou scénu – MS či OH – otevírá pouze post číslo 1.

Ten si Ajagba doma zajistil. Nejen doma, ale v celé Africe. Díky tomu si vysloužil olympijskou zkušenost v Riu, kde zaboxoval dva duely. A ani ve čtvrtfinále proti velezkušenému Kazachovi Ivanu Dyčkovi nepředvedl výkon bez šancí na úspěch. Následně si sbalil svých pět švestek, vyrazil za velkou louži a zde zatím demoluje vše, co mu stojí v cestě.

Nyní má před sebou podobně ambiciózního Sancheze, který trénuje v týmu kolem Canela Alvareze. Vítěz bude své ambice naplňovat dál, poražený se bude muset na chvíli zastavit, udělat pár kroků zpět a smířit se s tím, že už nebude tím neporazitelným strojem.

Podobné myšlení platí také pro poslední zápas. Na první dobrou může vypadat jako nudný, jasně daný. Ale už z historického hlediska nejsou americko-ruské bitvy nudné. A už vůbec ne, když proti sobě stojí dva dvoumetroví chasníci. Neporažení, zkušení. Jeden boxující v otočeném gardu, a druhý je pro mnohé největším talentem americké supertíhy současnosti.

Jared Anderson byl jedničkou americké reprezentace už v devatenácti letech, toužil po olympijském snu, jenže dění v amatérském ringu a následný koronavirus jej namířil mezi profíky. Jednadvacetiletý divoch zatím všechny zkoušky před něj stavěné zvládl bez většího zaváhání. Nyní má proti sobě jednoznačně tu nejtěžší.

Ano, Vladimir Těreškin není top jméno. Ale... boxuje už skoro 25 let, byl juniorským ruským šampionem, reprezentantem. Přesto se při dovršení plnoletosti rozhodl pro kariéru profesionála. Ano, dosud nestanul proti top výzvě, vlastně ani proti výzvě, která by snesla měřítko s příštím soupeřem, na druhou stranu, vše, co mu přišlo do cesty, odklidil, vždy dokázal s přehledem naplnit roli favorita, tedy až na rok 2008 a remízu s Adnanem Serinem.

Také v této dvojici platí – triumf je výtah do pater, ze kterých je už krok k top zápasům. A hlavně pro elitního sparingpartnera Alexandra Povětkina či Vladimira Klička (Těreškina) může jít o životní příležitost. A my se máme nač těšit. Letošní Vánoce fanoušků těžké váhy se blíží, není třeba čekat do 24. prosince, mohou tu být už v létě, 24. července...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze