Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Už nejsem Gipsy King! Tyson Fury se nechce vrátit do ringu coby kočovník

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson FuryTyson FuryLONDÝN – Bývalý král těžké váhy, Brit Tyson Fury (25-0, 18 KO), se rozhodl vstoupit do roku 2017 coby nová osoba. Kromě jiného se vzdal také své přezdívky „Gipsy King“.

Není to tak dávno, co se osmadvacetiletý Tyson Fury hrdě hlásil ke svým předkům a sám sebe tituloval coby „Gipsy King“ (na ostrovech se slovem gipsy neoznačují Romové, ale používá se pro všechny kočovníky, kteří žijí ve skupinách a nezdržují se trvale na jednom místě).

VÍCE K TYSONU FURYMU:

Jenže se zdá, že už tomu tak není. Bývalý šampiona WBA (Super), WBO, IBF a IBO v těžké váze, který se titulů vzdal loni na podzim poté, co neprošel dopingovou zkouškou (na kokain) a následně už poněkolikáté zrušil svoji odvetu s Ukrajincem Vladimirem Kličkem, se už „Cikánem“ být necítí.

„Cítím, že nejsem Gipsy. Nesdílím tuto víru, tuto kulturu. Už jím nechci dál být. Už dále nejsem Cikánem, od této chvíle mě označujte jako 'Gorga TYS' (Gorga je slangové protipól slova Gipsy),“ napsal na svůj twitterový účet na konci minulého týdne rodák z Manchesteru.

Následně všechno potvrdil svým prvním tetováním.

Tetování Tysona FuryhoTetování Tysona Furyho

Je otázkou, co Furyho k těmto krokům vedlo. On sám v minulosti několikrát zmínil, že právě kvůli svým předkům jej v Anglii nemají rádi, což se jej – jak se na podzim ukázalo – dotýkalo více, než na sobě dával znát.

Neporažený bijec těžké váhy by se měl do ringu vrátit letos na jaře, otázkou je, zda tomu tak ale skutečně bude. Fury má totiž za zářijový dopingový nález pozastavenou licenci a britská boxerská federace (BBBofC) jej bude trestat.

Zatím se ale neví jak. Senzační přemožitel Klička z listopadu 2015 měl mít totiž pozitivní dopingový nález už na jaře tohoto roku. Než ale tuto záležitost stihla BBBofC uzavřít, přišel již tolik omílaný Furyho „divoký“ podzim 2016, který završil rozhovorem pro prestižní časopis Rolling Stone Magazine.

V něm se mimo jiné svěřil, že kvůli své bipolární poruše uvažoval o sebevraždě a že se nedožije roku 2017. V této předpovědi se spletl. Nyní se de facto vzdal svých předků.

Co bude následovat dál?

 

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze