Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Usyk cíli na Wildera. A Whyte bez pomsty? O toho se perou Ortiz, Bakole či Hunter

  • Napsal Antonín Vavrda

Usyk a WilderUsyk a WilderPRAHA – V těžké váze je hodně živo. Nelze se divit, promotéři se snaží dostat do jednoho ringu britskou dvojici hvězd Anthony Joshua (24-1, 22 KO) a Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), za nimi pak je ale pořádně hladová chrtí smečka.

Krátce po Vánocích sdílel na svůj Instagramový účet video, jak mu Whyte nechtěl po vážení podat ruku a jak jej za to následně v ringu ztrestal. Jenže zda dojde na odvetu, po které potupený Brit tolik touží, je stále ve hvězdách. „Ruského Víťaza“ údajně zasáhl koronavirus, který prodělal, vážněji, než se čekalo.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A opět netrpělivý rodák z Jamajky pro změnu čekat nechce. A vlastně ani nemusí. Mezi elitou těžké váhy je řada těch, kteří by se s ním ráda popasovala. Byť ten, po kom touží nejvíce on sám – Američan Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) – mezi ně nepatří. Tedy zatím na jeho výzvy a provokace příliš nereagoval.

Fanoušci ale smutnit nemusí. Hlásí se jiní. Nejhlasitěji Kubánec Luis Ortiz (32-2, 27 KO), který v listopadu hodně kontroverzně už po 45 vteřinách ukončil Alexandra Florese (Kalifornská komise stále řeší, zda šlo opravdu o K.O., nebo přihraný závěr ze strany poraženého).

„Když jsem slyšel, že se o mě spekuluje, zavolal jsem svému trenérovi, manažerovi i promotérovi, aby se zeptali na možnost tohoto souboje. Myslím, že by to bylo hodně zajímavé a hodně divoké. Čekám, jak to dopadne. Pokud je opravdu k dispozici a ochoten se se mnou utkat, já jsem připraven,“ citoval Boxingscene.com kubánského „King Konga“.

„Myslím, že by to byl skvělý odrazový můstek k souboji proti Joshuovi,“ přidal jeho manažer Jay Jimenez. Ten už s Eddiem Hearnem, který oba Brity zastupuje jednal, ve chvíli, kdy vypadl ze hry Jarrell Miller kvůli dopingu, byl Ortiz nabídnut místo něj. Obě strany se ale nedomluvily na financích, navíc Hearn nechtěl dávat AJ otočený gard, když se celou dobu připravoval na klasický. A tak slízl „smetanu“ za šok roku v boxerském světě jistý Andy Ruiz Jr.

„Chtěli bychom bojovat s Dillianem, pokud on chce bojovat s námi. Eddiemu (Hearnovi) už jsem to několikrát řekl. Jsem zvědav, jak to nakonec dopadne, my jsme připraveni. Myslím, že Martin je ve všem lepší než Whyte, ten má na své straně pouze své zkušenosti,“ zaznělo pro změnu z Londýna od jistého Billa Nelsona. Ten je manažerem a trenérem konžského obra Martina Bakoleho (16-1, 12 KO).

Ten sice těsně, ale porazil na galavečeru Joshua – Pulev nebezpečného Rusa Sergeje Kuzmina a už se kouká po dalších možnostech. Lákadlem pro britského ranaře by mohla být skutečnost, že Bakole má za sebou opakovaně kempy po boku jeho velkého rivala Anthonyho Joshuy, který ho chválí na všechny strany. A hlavně, stejně jako Whyte má za sebou Hearna a jeho Matchroom Boxing, oba jsou navíc v žebříčku WBC.

A pak je tu další dravec, shodou okolností jediný Bakoleho přemožitel, Američan Michael Hunter (19-1-1, 13 KO). Ten před deseti dny porazil na menším galavečeru v Galvestonu krajana Shawna Laugheryho a nyní má už opět větší choutky.

„Chci bojovat s Whytem. Ví to, dokonce jsem mu volal, nabídl možnosti. Je to na něm. Nemám problém s ním boxovat. Dokázal jsem remizovat s Povětkinem, kterého jsem málem knockoutoval, porazil jsem další kluky. Chci ty největší zápasy,“ řekl po posledním triumfu muž, který platí za jednu z nejméně doceňovaných těžkých vah současnosti.

Problémem ale může být, že na jaře ho Matchroom Boxing propustil ze svých řad právě pro to, že je až moc nebezpečný, přesto málo atraktivní. Zajímavostí budiž, že s Bakolem mají oba stejný cíl, zároveň ten by se rád pomstil za svoji jedinou profesionální prohru.

A aby byl kruh úplný, je tu Alexander Usyk (18-0, 13 KO), pro změnu muž, který jako jediný zdolal mezi profíky Huntera. Ten se nehlásí o Whyta, ale překvapivě o Wildera. Tedy pokud skutečně dojde na dohodu mezi Joshuou a Furym, což by znamenalo, že si bude muset s vyzváním šampiona WBO (momentálně Joshua) chvíli ještě počkat.

„Je tam hodně kluků, se kterými se chci utkat a Wilder je na mém žebříčku hodně vysoko. Je to skvělý boxer a prohra s Furym na tom nic nemění. Zda Brit podváděl? Hele, to nechci komentovat, podle mě jeho výhra byla spravedlivá. Tu noc byl Fury prostě lepší,“ řekl bývalý král křížové váhy pro Sky Boxing.

Pravdou je, že ukrajinská hvězda si může také vybírat. Kromě pozice povinného vyzývatele WBO je dvojkou WBA, trojkou IBF a dvojkou WBC, kde je hned za Wilderem. Že by nakonec dostal svět hodně zajímavou eliminaci o právo vyzvat pro změnu Furyho?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze