Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC vs. Fight Night: nechybí ani Dana White, hitem se ale stali boxeři Joshua a Fury

  • Napsal Martin Kopunec

Fury vs Joshua na UFC 4Fury vs Joshua na UFC 4PRAHA – Pamatujete si ještě, kdy naposledy jste se těšili na to, že vyjde nová videohra ze světa boxu? Možná už ani ne. Letos to bylo již devět let od chvíle, kdy Electronics Arts (EA) vydala Fight Night Champions a do dnešních dnů se tak jedná o poslední titul věnovaný tomuto úžasnému sportu.

Vlnu popularity boxu ve videohrách odstartoval kultovní titul Mike Tyson's Punch Out! z roku 1987. Momentálně však většina velkých hvězd poslední dekády nemohla zažít ten pocit, být součástí tohoto virtuálního světa. Ten se přesunul z ringu do klece a na fanoušky rohování naprosto zanevřel.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

To se částečně změnilo před pár dny, kdy byla vydána hra UFC 4, ve které si mimo elitní zápasníky smíšených bojových umění můžete zahrát i s dvojicí současných mistrů světa těžké váhy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a Anthonym Joshuou (23-1, 21 KO). Ano, dvojice britských boxerů si musí nasadit malé rukavice a vstoupit do klece, aby si to mohla rozdat ve virtuálním světě.

I tak je to pro fanoušky boxu aspoň malá útěcha.

Brian Hayes, kreativní ředitel EA pro hru UFC 4, byl před lety producentem hry Fight Night Champions. Od roku 2014 je zodpovědný za titul UFC, který vydává pravidelně každé dva roky. Pokud jej chvíli posloucháte tak pochopíte, že on je ten, který tlačí EA rok, co rok do vydání nového titulu Fight Night a snaží se oživit tuto legendu.

„Tuto hru miluji a doopravdy se snažím o její obnovení tak často, jak to jen dovedu,“ řekl Hayes v rozhovoru pro BoxingScene.com.

„Hra Fight Night se doopravdy nezrušila. Když EA Sports podepsalo dohodu s UFC, tak se tým, který vytvořil Fight Night, prostě zaměřil na UFC. Bylo velice náročné dělat dvě hry najednou a prioritou byla spolupráce s UFC. Nemyslím si, že by někdo v EA někdy řekl, aby se koncept Fight Night zrušil. Prostě nikdy nebyl ten správný čas. Ale jak nastane, budu první, kdo na všechny bude tlačit a křičet, abychom box dostali zpátky mezi videohry.“

UFC je nyní chtě, nechtě prioritou, ale není žádným tajemstvím, že postavy Joshuy a Furyho se staly velkým hitem.

„Vždy, kdy jsme do hry přivedli postavy z jiných sportů, jsou velmi populární,“ řekl Hayes. Box se díky současné těžké váze stal velmi zajímavým artiklem a tím pádem to je i pro EA skvělá příležitost. Lidé milují těžké váhy, oba boxeři s nabídkou souhlasili a spolupráce s nimi byla skvělá. Jejich popularita mimo UFC je obrovská a oba mají výraznou fanouškovskou základnu.“

Přidáním Joshuy a Furyho se také dále zachovává myšlenky propojení obou sportů jako to bylo v souboji Conora McGregora a Floyda Mayweathera v létě roku 2017.

V posledním roce jsme několikrát mohli vidět Tysona Furyho na tréninku s hvězdou UFC Darrenem Tillem. „Gypsy King“ dokonce vyzval na souboj jak Francise Ngannou, tak současného šampiona Stipe Miocice. Jorge Masvidal zase mluvil o možném střetu s Canelem Alvarezem.

Postavy Joshuy a Furyho ale nejsou prvními mimo svět MMA. V sériích od EA můžete hrát za Bruce Leeho, Mika Tysona, Bruce Buffera a rukavice se virtuálně nebojí navléct ani samotný Dana White.

„Všechno je ve vývinu, každým dnem. Bojové videohry nejsou jako ostatní sporty, které vychází každoročně. Hry jako je Fight Night potřebují velkou základnu fanoušků pro jejich realizaci.“

Pokud se úspěšnost boxerů v UFC potvrdí, je dost možné, že by do hry mohli být uvedeny hvězdy jako Errol Spence Jr, nebo Terence Crawford.

„Všechno je možné, ale obecně se vývojáři soustředí na bojovníky z UFC,“ řekl Hayes. „V tomto sportu bude vždy velký pohyb a velké změny, protože se každou chvíli objeví nová hvězda, a my se chceme ujistit, že bojovníci v našich hrách budou vždy co nejvíce aktuální.“

Prozatím neexistují žádné plány o přípravě nové hry Fight Night, byť se v minulých týdnech a měsících spekulovalo o opaku.

V posledních měsících se především Eddie Hearn, hlavní představitel promotérské skupiny Matchroom Boxing nechal slyšet, že celou produkci hry bere na vlastní triko. Bohužel, od té doby je ticho po pěšině, a tak to vypadá, že se jednalo spíše o snahu zaujmout a nakrmit tak svět boxu a videoher nějakým tím slibem, který se ale v reálu nemusí zakládat úplně tak na pravdě.

I přesto, že EA měla finančně nejsilnější první čtvrtletí za svoji pětatřicetiletou kariéru, fanoušci boxu se v blízké době jen tak pokračování slavné Fight Night nedočkají a budou se prozatím musel spokojit pouze s novou UFC 4.

„Prozatím budeme vkládat do našich her jednoho Tysona za druhým a další těžké váhy, abychom naplnili fantazii hráčům, kteří si říkají, co by, kdyby,” dokončil své povídání Hayes...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze