Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tyson si věří: Joshua, Fury, Wilder? Klidně, pokud by to vydělalo peníze, jdu do toho!

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury, AJ vs TysonFury, AJ vs TysonLOS ANGELES – Čas očekávaného souboje legend se nezadržitelně blíží. A Mike Tyson (50-6, 44 KO) se před osmikolovou exhibicí s Royem Jonesem Jr. (66-9, 47 KO) stále nevzdává možnosti další soubojů podobného ražení s elitou těžké váhy.

Tyson Fury už jednou nabídku na exhibici s Mikem Tysonem s díky odmítl. Potvrdily to obě strany, byť se obě tak trochu rozcházejí s tím, jak k jednáním došlo. To nic nemění na tom, že druhý jmenovaný má nejen šampiona WBC stále ve svém zorném poli.

VÍCE K NÁVRATU LEGENDY:

„Myslím, že Fury, Anthony Joshua i Deontay Wilder jsou brilantní boxeři. Opravdu brilantní. Mohli by toho udělat tolik pro tuto společnost. Mohli by mít exhibiční duely, za které by inkasovali obrovské peníze. Potěšili by diváky, fanoušky a zároveň by pomohli potřebným,“ naznačil své myšlenky nejmladší šampion těžké váhy historie.

On sám se exhibicím ve své kariéře nikdy nevyhýbal, byť šlo většinou skutečně o show. A hodně často jej bylo – především v zákulisí – těžké krotit a usměrňovat. Dnes je ale jiná situace. Letos čtyřiapadesátiletá legenda těžké váhy, která už je v Mezinárodní síni slávy, totálně změnila svůj přístup k životu.

A hlavně brutálně zhubla (o téměř 50 kilogramů v porovnání s vahou pár let zpět), opět navlékla boxerské rukavice, opět si platí boxery, aby mu dělali sparingpartnery. „A platím si je za to, aby mi nakopali zadek. Pokud nejedou natvrdo, nemají v mém kempu co dělat,“ tvrdil Tyson v průběhu přípravy na sobotu. Ostatně svými ostrými až brutálním sparingy byl pověstný už v dobách své největší slávy.

Tato doba se ale datuje více než třicet let do minulosti. A zatím si to naplno uvědomuje také Tyson, který si přitom loni touto dobou vyměňoval pozdravy především se svým krajanem. Až tak ostré, že se před Wilderem za svého bývalého rivala postavila i britská legenda Lennox Lewis.

„Hele, je mi jasné, že by šlo o exhibice. Nemám s tímto označením problém, nechovám vůči nim zášť, nemám potřebu se nad ně povyšovat. Fakt mi jde čistě o charitu. Doby, kdy jsem bojoval kvůli penězům na nové auto, nové ženské, nová sídla, nová letadla, ty jsou dávno pryč. Já už to mám jinak. A vím, že peníze za exhibice s těmito chlapy by pomohly hodně lidem,“ přidalo kdysi obávané „Zvíře“.

Otázkou je, jak by to bylo ve skutečnosti. Což ostatně možná napoví už sobotní noc a souboj s jedním z nejlepších boxerů napříč vahami všech dob. Tyson i o tři roky mladší Roy Jones Jr. totiž svorně prohlašují, že si jdou dát ostrý zápas, ačkoliv všemožné komise i organizace v čele s WBC, která dodá souboji vlastní speciální pás, tvrdí, že jde o exhibici – bez bodování, dvouminutová kola a bez možnosti knockoutu soupeři...

Jak především tomu poslednímu zrovna v boxerském souboji těchto dvou bijců chtějí ostatní zainteresovaní zabránit, toť je zatím ve hvězdách.

Galavečer s losangeleského Staples Center vysílá od 2:30 hodin stanice Nova Sport 1, předcházet mu bude speciální studio s vybranými hosty.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze