Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tyson, Holyfield a de la Hoya chtějí návrat. Floyd? Chce plnit trenérský odkaz Rogera

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd a Roger / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Dlouho nechával všechny spekulovat o svém návratu, ostatně sám tyto šuškandy podporoval, naposledy na přelomu roku, kdy on a prezident UFC Dana White lákali na jejich vzájemnou spolupráci. Nyní se ale Američan Floyd Maywaether (50-0, 27 KO) dle všeho skutečně a definitivně našel.

Zatímco veteráni Mike Tyson, Evander Holyfield či Oscar de la Hoya pokukují po velkolepých comebaccích (v případě posledně jmenovaného jen v případě „moneyfightu“ s Conorem McGregorem), třiačtyřicetiletý Floyd Mayweather je naopak více a více přesvědčivý v tom, že už se v ringu, či oktagonu neobjeví.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Návrat? To jsou jen zvěsti. Jsem v důchodu, byť pořád s boxem,“ začal své povídání v telefonním rozhovoru s FightHype.com. Během koronavirové krize se totiž objevilo několik jeho videí z tréninků. „Ano, trénuji, protože chci být v kondici, ale nechci ubližovat svému tělu. Jen prostě trénuji sám pro sebe, pro svůj dobrý pocit,“ pokračoval.

„Je to jako s autem. Nemůžete ho jen umýt, ale více se o něj nestarat. Musíte také dbát na pravidelnou údržbu. Není vše jen o pozlátku napovrch. Ano, jsem v tělocvičně, protože se starám o sebe jako o auto. Chci, aby vypadalo dobře zvenčí, ale aby také fungovalo uvnitř, proto se věnuji kardiu a dalšímu tréninku,“ poodkryl svůj pohled.

Zároveň přiznal, že ho baví trénovat s dalšími, vést je. Jako by do něj vstoupil duch v březnu zesnulého strýčka Rogera, který byl jeho dlouholetým rádcem a trenérem. Jako kdyby ve chvíli, kdy ho nemá po svém boku, chtěl Mayweather předat kus jeho dědictví dalším boxerům.

„Ano, chci jít v jejich šlépějích, naplňuje mě posouvat mladou a nastávající generaci. Líbí se mi pomáhat jim v dosažení jejich cílů. Myslím, že mohu inspirovat, protože můj příběh prostě musíš milovat. Lidé vidí, jak jsem bohatý, jak se mi daří, myslí si, že je to snadné. Ale tak to není. Já se jen postaral o to, aby to snadné vypadalo. Ale byla to tvrdá cesta,“ pokračoval ve filozofování muž, který jako jediný vydělal boxem více než miliardu dolarů. Jen boxem.

„Jsem se svojí kariérou spokojený. Opravdu. Hodně. Nemusím dál boxovat, mohu trénovat, ale ne podstupovat zdravotní riziko v podobě zápasů. Ale chápu, že tu budou stále boxeři, kteří budou volat moje jméno, je lákavé. Ale já jsem v důchodu a jsem šťastný,“ dodal Mayweather, který byl posledních letech kariéry i sám sobě manažerem.

Tím je coby šéf stáje Mayweather Promotions i nadále, pod svými křídly má přes dvacet boxerů (a také MMA bojovníka Macha Muradova). A zdá se, že je po restartu scény zastavené pandemií koronaviru SARS-CoV-2 pouze otázkou času, kdy vstoupí do ringu spolu s některým ze svých chráněnců...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze