Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury varuje před Wilderem a dává kredit Paulovi: Ale brácha by ho stejně sundal

  • Napsal Antonín Vavrda

Vtipálek FuryVtipálek FuryLONDÝN – Už jen něco přes dva týdny zbývá k velkému taháku těžké váhy, třetímu souboji mezi Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Ve hře bude pás WBC v těžké váze a také post nezpochybnitelného krále divize skrze titul The Ring Magazine. Dvaatřicetiletý Brit si hodně věří, přesto zvedá varovně prst.

Až letos na jaře o sobě začal boxersky vědět pětatřicetiletý rodák z Tuscaloosy v Alabamě, který loni v únoru v sedmi kolech ztratil pás WBC a také gloriolu nezničitelného knockoutérského esa. Pod vedením nového kouče a kamaráda Malika Scotta se ale údajně Deontay Wilder nyní připravuje jako nikdy předtím.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Muž, který držel titul WBC dlouhých pět let, zároveň změnil přístup, už není tím uřvaným, drsným bijcem. Naopak se prezentuje jako „tichá voda, která břehy mele“. A která vypouští přebytečnou energii především na tréninku.

„Podle mě dělal celý ten rok prd. A za celou dobu se nedokázal přes tu prohru přenést. Na druhou stranu, rozhodně ho nepodceňuji. Nemá co ztratit, může jen vše získat. A to já rozhodně nehodlám připustit,“ nenechává se ovlivnit děním v druhém táboře Fury.

„Je to on, kdo přichází po těžké porážce v jednostranném duelu. Je to on, kdo musí mluvit o všech těch důvodech, kvůli kterým prohrál, kdo musí ukazovat prstem na všechny okolo. A právě pro to vím, že se z toho nedostal doteď. Je to podobné jako když jste alkoholik, nebo drogově závislý. Jediný způsob, jak se z toho dostat, je, přijmout skutečnost, že jste závislák,“ přidal v rozhovoru s Garethem Daviesem zajímavou myšlenku.

Myšlenku, která navíc vychází z něho samého. Právě alkohol a drogy v kombinaci s bipolární poruchou před necelými šesti lety málem zničili jeho kariéru. Také Furymu nějakou dobu trvalo, než přijal skutečnost, že má problém.

Co ale naopak jako problém nevidí, je angažovanost bratří Paulů (Jaka a Logana) v boxerském světě. Naopak. „Oba kluci na mě udělali celkem dobrý dojem. Musím být spravedlivý, dle mého jsou závanem čerstvého vzduchu na boxerské scéně. Dělají pro náš sport fantastickou práci,“ zaznělo z úst muže, který sám nemá se show a ostrými slovy velký problém.

Fantasy fight Paul vs FuryFantasy fight Paul vs Fury

Zároveň je ale přesvědčen o tom, že pokud se Jake Paul (3-0, 3 KO), kterého čeká 28. srpna duel s ex-šampionem UFC Tyronem Woodleym, někdy potká v ringu s jeho mladším bratrem Tommym, jeho pouť boxerskou scénou rychle skončí.

„Hele, je to celkem slušný bojovník. Ale vím, co je v Tommym, jaký je ranař, jaký je knockoutér. Jestli se potkají, knockoutuje ho,“ má jasno současná jednička těžké váhy a jeden z nejlépe hodnocených boxerů napříč vahami. Chytne se jeho slov mladý Youtuber?

To poznáme nejspíše hodně brzo, zároveň je už nyní jasné, že fantastickou kartu galavečera v Las Vegas mladší z britského sourozeneckého dua 24. července nevyšperkuje. Spekulovalo se o souboji Tommyho Furyho s Marsellosem Wilderem, mladším bratrem Deontaye, nakonec k němu pro tuto chvíli nedojde.

Přesto se máme nač těšit, momentálně je v plánu pět dvojic v těžké váze, zástupci ve čtyřech z nich patří do elitní padesátky těžké váhy dle BoxRec.com současnosti, krom hlavního taháku pak bude extrémně zajímavý střet dvou neporažených nastupujících hvězd Efeho Ajagby (15-0, 12 KO) s Frankem Sanchezem (18-0, 13 KO).

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze