Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Ještě mi zbývají tři duely, Wilder, Joshua a Whyte. Usyk? Ten mě nezajímá!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson FuryTyson FuryLAS VEGAS – Britský obr Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) se v těchto dnech nenudí. Nejprve absolvoval tiskovou konferenci před odvetou s Američanem Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO), pobavil slovy o pravidelné, několikadenní masturbaci, strávil víkend na UFC 246 v Las Vegas, sem tam nějaký ten trénink a také rozhovor...

Právě jeden z mnoha setkání s novináři (či novinářem) bylo ze strany jednatřicetiletého neporaženého bijce těžké váhy nesmírně zajímavé. Opět totiž potvrdil, že na rozdíl od jiných neplánuje boxovat do čtyřicítky. I když Jaromír Jágr po Naganu taky tvrdil, že jeho reprezentační kariéra končí, a to se psal rok 1998...

Každopádně sdělení Furyho bylo hodně zajímavé.

VÍCE O TYSONU FURYM:

Poté, co se vypořádá 22. února v odvetě s americkým rivalem a toho času šampionem WBC v těžké váze, má naprosto jasno, co by mělo následovat.

„Zbývají mi ještě tři duely,“ začal své povídání na téma, zda má zájem uzavřít s Wilderem trilogii, ať dopadne jejich druhé setkání jakkoliv (připomeňme si fakt, že případnou klauzuli o třetím zápase může a musí otevřít poražený). „Nejdříve Wilder, pak Anthony Joshua a poté Dillian Whyte,“ překvapil reportéra IFL TV.

Poté svá slova povysvětlil. „Dillian je povinným vyzývatelem snad 2000 dnů a pořád nedostal svoji velkou titulovou šanci. Takže až se vypořádám s Wilderem, tak ji dostane. To je důvod, proč jsem ho jmenoval. Chci být férový, zaslouží si to,“ zaznělo z úst manchesterského obra na adresu jeho krajana.

Ten se má představit na konci března doma v O2 Arena a zájemců je povícero. Sám jeho promotér Eddie Hearn informoval, že by jej nejradši viděl proti Andymu Ruizovi, ten se ale v posledních dnech nechal slyšet, že se vrátí až v květnu, nebo červnu (zda s trenérem Mannym Roblesem ještě není jasné). Dalšími variantami jsou Joseph Parker, kterého už Whyte jednou porazil, nebo Alexander Usyk.

Ale zpět ke slovům Furyho. „Whyte je opravdu kvalitní boxer s nebezpečným úderem, tvrdý, odolný a hlavně odhodlaný. Dokáže vyhrávat své zápasy z počítání. Myslím, že ale patří mezi ty, kteří prostě by měli štěstí na to být ve správný čas na správném místě, a proto stále na svoji titulovou šanci čeká,“ pokračoval přemožitel Ukrajince Vladimira Klička.

Ten zároveň přiznal, že Kličkův krajan Alexander Usyk, který stále neukázal to nejlepší ze sebe v těžké váze, jej vůbec nezajímá. „Ne, na mém seznamu opravdu není a nevím, co by měl udělat, aby se na něm objevil. Proč bych s ním měl bojovat? Je to malá křížová váha, která neumí anglicky, který nemá žádný velký úspěch v naší divizi. Proč bych s ním měl bojovat?“ pronesl na adresu muže, který dokázal předloni sjednotit křížovou divizi.

Nakonec dodal, že nepočítá ani s přítomností krajana Anthonyho Joshuy ve svém kempu, byť se o tomto tématu čile spekulovalo. Ostatně sám AJ jej nadhodil. „Nemyslím si, že je to dobrý nápad. Sparing není zápas. A vše má svůj čas,“ pronesl Fury a dal zapravdu těm, kteří tvrdili, že o to nakonec ani jeden – především on – stát nebudou. Důvod je nasnadě.

Pokud by se měli letos utkat, hlavně Fury, který se nyní chystá na duel a musí ze sebe vydat maximum, by zbytečně odkryl své karty. Navíc Joshua není typologicky stejným boxerem jako Wilder. Také proto si do kempu pozval opětovně Joshuova chráněnce Lawrence Okolieho (pomáhal mu i před prvním duelem s Američanem) a Richarda Riakporheho, další to vytáhlou britskou křížovou váhu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze