Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Týden: Wilder už vyhrožuje Joshuovi, uražený Khan odmítá čekat na Pacquiaa

  • Napsal V. Tauchmanová/Boxingmalacky

Anthony JoshuaAnthony JoshuaPRAHA – Další týden ve světě boxu je za námi a ještě před šlágrem – možná i roku – Gennadij Golovkin vs. David Lemieux jsou zde novinky ze zákulisí tohoto krásného sportu.

Arum řekl Pacquiaovi, aby zapomněl na Floyda

Jak slíbil, tak učinil. Šéf stáje Top Rank Bob Arum si promluvil se svým hvězdným svěřencem Bobem Arumem o jeho posledním souboji. Filipínec Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) se totiž v minulém týdnu na návštěvě MS v boxu v katarském Dauhá rozpovídal na téma svého rozlučkového boxerského souboje. A mezi jmény zaznělo také to Floyda Mayweathera (49-0, 26 KO).

„Chtěl by se s ním ještě jednou utkat. Ale vzhledem k tomu, že to bude jeho poslední duel kariéry, tak jsem mu vysvětlil, aby na jejich odvetu zapomněl a šel dál,“ řekl LA Times Arum, který vyjmenoval také jeho potencionální protivníky: Amir Khan, Kell Brook, Viktor Postol a Danny García.

Následně dodal: „Manny nemůže tři měsíce trénovat, pokud se stane senátorem. Na Filipínách je to velmi náročná práce, musí tam být fyzicky, nebo virtuálně každý den. A v takovém případě se nemůže už soustředit na box.“ Sluší se dodat, že v pátek podal Pacquiao oficiálně přihlášku do filipínských senátorských voleb, které uskuteční na začátku příštího roku.

Karakaš: Smlouva s Beterbijevem podepsaná není

Přestože už minulý týden informovali zástupci ruské polotěžké váhy Artura Beterbijeva (9-0, 9 KO), že se jeho listopadový eliminační souboj federace IBF uskuteční proti úřadujícímu evropskému šampionovi taktéž z Ruska Igoru Michalkinovi (17-1, 9 KO), jeho tým to nyní popřel.

„Zatím jsme dostali jen předběžnou smlouvu. Žádné konkrétní detaily včetně místa konání a data. To znamená, že ještě není nic podepsané. Ani nemůže. Michalkin nyní odpočívá po svém posledním srpnovém souboji, i když by ještě do konce roku rád boxovat,“ řekl jeho manažera Vjačeslav Karakaš. Ten zároveň potvrdil, že oba týmy o detailech kontraktu intenzivně jednají.

Rigondeaux o tituly nepřijde. Bude boxovat

Zástupci kubánského světového šampiona WBA a WBO v super bantamové váze Guillerma Rigondeauxe (15-0, 10 KO) reagovali na výzvu obou federací, které mu dali desetidenní lhůtu, aby se vyjádřil ke svému statusu šampiona. „Šakal“ totiž boxoval naposledy na Silvestra 2014 a reálně mu tak hrozí, že o své pásy přijde.

„Trochu nás ta situace rozčiluje a také mrzí. Každopádně tento týden dokončíme smlouvu na jeho další zápas a poté zveřejníme jméno jeho soupeře. Guillermo bude boxovat ještě letos a to v listopadu,“ pronesl jeho manažer Boris Aresibia.

Zklamaný Khan: Už nebudu na Pacquiaa čekat

Britský talent Amir Khan (31-3, 19 KO) prohlásil, že už nemá zájem o souboj s Manny Pacquiaem (57-6-2, 38 KO), protože tým filipínského soupeře celá jednání natahuje.

„Jsem strašně zklamaný z Mannyho i jeho týmu. Nedokáží svá slova potvrdit činy a podepsat smlouvu. Pořád jednání natahují, takže právě teď je končím. Nestojím o zápas s Mannym, nebudu na něj čekat tak dlouho, jako na Mayweathera,“ pronesl Khan, který tak připomněl neúspěšné námluvy s americkou hvězda. Ta dala pro svůj květnový duel přednost právě Pacquiaovi, v září pak uzavřela kariéru soubojem s krajanem Andrém Bertem.

„Myslím, že Khan je příliš nedočkavý. Měl by se naučit trpělivost a být připravený na správný okamžik. Všechno chce okamžitě, hned. Tak se ale byznys nedělá. To, co o nás tvrdí, není pravda,“ vzkázal Britovi Bob Arum, promotér Pacquiaa. Ani tím jej ale neuklidnil.

„Všichni ví, jak jsem šikovný a jak je střetnutí se mnou pro Mannyho nebezpečné. Ví, že ho porazím. Proč by to jinak tak natahovali, když jde o tolik peněz? No, co mám už plán B, nepotřebuji Mannyho,“ dodal uraženě Khan, který zjevně začal trpět pocitem nejvíce nedoceněného a přehlíženého boxera na světě.

A plánem B je? Danny Garcia

Když už byla řeč o Khanově plánu B, pak by jím měla být odveta s jeho přemožitelem Dannym Garcíou (31-0, 18 KO), který už také napevno zakotvil ve velterové váze. „Myslím, že by to byl dobrý zápas pro mě i fanoušky. Chtěl jsem okamžitou odvetu po našem zápase v roce 2012 (Khan prohrál tvrdým KO), ale nedostal jsem šanci. Myslím, že teď na ni dozrál čas,“ nechal se slyšet osmadvacetiletý bijec.

A následně dodal: „Ano, Danny náš první zápas vyhrál, ale naprosto upřímně – od chvíle, co porazil díky skvělé taktice Lucase Matthysseho na konci roku 2013, tak toho moc neukázal, místo cesty vpřed stagnoval, možná i vzal zpátečku. To já se neustále zdokonaluji, učím ze svých chyb. Takže odveta by mohla být hodně zajímavá.“

Což by se dalo přeložit i tak, že před dvěma lety byl García lepším boxerem než Khan, nyní se ale jeho údajnou stagnací kvality obou vyrovnaly. Háček je ale v tom, že britský bijec si myslel, že je lepší než jeho rival i před jejich prvním setkáním.

Wach: S Povětkinem budu boxovat za drobné

Polský obr Mariusz Wach (31-1, 17 KO) si pro polská média postěžoval, že za očekávaný listopadový zápas s Rusem Alexandrem Povětkinem (29-1, 21 KO) dostane zaplaceno tak, že mu to ani nepokryje přípravu. Ne snad proto, že by byl manažer ruského bijce Andrej Rjabinskij takový škrt, problém je na polké straně.

„Po čtyřech dnech jednání jsem nakonec smlouvu s Povětkinem podepsal. Z kontraktu se ke mně ale dostane tak 10 procent, zbytek připadne všem ostatním, jen ne mně. Například Jimmymu Burnchfieldovi, který má na mě spoluvlastnická práva společně s Mariuszem Kolodzejem,“ postěžoval si polský „Viking“ na nevýhodnou smlouvu, kterou podepsal s americkým manažerem a která vyprší právě po tomto zápase.

„Dostanu drobné, které mi nepokryjí ani přípravu na tento souboj, zbytek si musím doplatit ze svého. Takže tento souboj neberu jen jako šanci stát se povinným vyzývatelem WBC, ale také jako šanci, jak získám svobodu,“ dodal muž, který si do tréninkového kempu pozval mimo jiné i ukrajinskou hvězdu Vjačeslava Glazkova (21-0-1, 13 KO).

Ricky Burns má šanci stát se opět mistrem světa

Bývalý světový šampion dvou vah, dvaatřicetiletý Skot Ricky Burns (38-5-1, 12 КО), se 7. listopadu utká v liverpoolské Echo Arena v desetikolovém souboji s Australanem Joshem Kingem (20-3, 9 KO). Ten už slíbil soupeři další demolici, kterých si užila bývalá velká hvězda lehké váhy v posledních dvou letech více než dost.

„Je to první krok k tomu, abych získal zpět svůj titul v této váze,“ pronesl pro britská média Burns, jehož pás momentálně drží krajan Terry Flanagan (29-0, 12 KO). Ten jej poprvé obhájil před týdnem, když ve dvou kolech zdemoloval vysoce hodnoceného Američana Diega Magdalena (28-2, 12 KO).

Burns se do lehké váhy vrátil poté, co přišel před více jak rokem a půl o titul s Američanem Terencem Crawfordem a po následujícího šokující porážce od Černohorce Dejana Zlaticanina zkusil štěstí v lehkém velteru. I tam ale narazil, když letos v květnu padl s mladým Američanem Omarem Figueroaou.

Szpilka se do ringu postaví až na začátku příštího roku

Polská těžká váha Artur Szpilka (20-1, 15 KO) sice doufal, že bude moci zápasit ještě letos, ale do ringu se nepostaví dříve než na začátku příštího roku.

Pod vedením trenéra Ronnieho Shieldse z Texasu vyhrál celkem třikrát – proti TyoviCobbovi, Manuelovi Quezadovi a Yasmanymu Consuegrovi. A právě pod Shieldsovým vedením chce příští rok tento šestadvacetiletý Polák pokračovat ve své kariéře.

Wilderovo varování Joshuovi: Budeš mě muset překonat!

Šampion WBC v těžké váze Deontay Wilder (35-0, 34 KO) poslal skrze BBC Sport varování Britu Anthonymu Joshuovi (14-0, 14 KO): „Ano, chci se proti němu postavit. Chci bojovat s kýmkoliv, kdo může něco nabídnout. Fanoušci to mají rádi. A jedině výzvy dokáží oživit úroveň naší divize. Joshua se v žebříčku posunuje neustále nahoru. Ale zatím jsem šampionem já a ještě nějakou dobu budu. Takže mě bude muset překonat, všichni mě budou muset překonat.“

Peter Fury: S Hennessym budeme až do konce kariéry

Peter Fury slíbil, že promotérem jeho synovce Tysona (24-0, 18 KO) i syn Hughieho (16-0, 8 KO) bude až do konce jejich kariéry šéf promotérské společnosti Hennessy Sports, Mick Hennessy. Ten dovedl Tysona až k zápasu proti Vladimíru Kličkovi (64-3, 53 KO) – k tomuto zápasu dojde již 28. listopadu. Peter doufá, že Hennessy dotáhne postupn až na vrchol i Hughieho.

„Mick je nejlepší promotér v Británii. Je chytrý a vždy odvádí svou práci naprosto dokonale. Je to nejen manažer, je i přítel. Vždy se nám snaží vyjít vstříc, fungujeme jako jeden celek. O jeho místo je sice zájem, ale Micka nikdo nenahradí. Naše rodina s ním bude až do konce kariéry,“ pochválil Hennessyho Fury.

Kali Meehan je připraven předat své místo další generaci

Australská těžká váha Kali Meehan (48-6, 32 KO) po čtvrteční prohře s Josephem Parkerem (16-0, 14 KO) okomentoval nejen svůj výkon, ale také ten svého dvacetiletého syna Willise (4-0, 3 KO), který si poradil s o jednadvacet let starším Leamym Tatoem (1-4, 3 KO).

„Jeden Meehan již udělal vše, co bylo v jeho silách, teď je na řadě další Meehan. Willis je neuvěřitelně silný, ale měl by více přemýšlet,“ řekl Kali „Musím se držet předem domluveného plánu, i když mi to zatím moc nejde,“ souhlasil se svým otcem a trenérem Willis. „Ale až získám více zkušeností, určitě mi to půjde lépe,“ dodal odhodlaně.

Luis Ortiz: Fanoušci ocenění, pokud zničím Vidonda

Kubánec Luis Ortiz (22-0, 19 KO) se už dnes v noci postaví Argentinci Matiasovi Vidondovi (20-1-1, 18 KO) coby předzápas šlágru Gennadij Golovkin vs. David Lemieux o prozatímní světový titul WBA v těžké váze. A duel bere jako velkou příležitost do další kariéry.

„Myslím, že jsem momentálně dost blízko tomu, abych jako první Kubánec v historii vyhrál titul mistra světa. Už jsem jednou jím byl a promarnil příležitost, to se ovšem znovu nestane. Bryant Jennings ani Bermane Stiverne nepřijali nabídku k zápasu, nechtěli se postavit výzvě v podobě mé osoby. Ale zápas proti Vidondovi publikum ocení, budeme ho bavit,“ řekl Ortiz, který po výhře nad Lateefem Kayodem (21-0, 16 KO) neprošel dopingovým testem a duel byl vyhlášený bez výsledky „NC“.

Zápas Brook vs. Chaves odsunut

Kvůli zraněnému žebru byl Kell Brook (35-0, 24 KO) donucen odstoupit ze zápasu proto Diegovi Chavesovi (23-2-1, 19 KO). K zápasu mělo dojít už příští víkend v anglickém Sheffieldu. „Kellovi se to stalo při spárování a odložení zápasu ho samozřejmě mrzí, zejména kvůli tomu, že je zápas tak blízko,“ řekl jeho promotér Eddie Hearn.

Brook už jednou musel zápas odsunout, a to loni v srpnu, kdy byl na dovolené pobodán. Dosud neporažený Brit již letos porazil Kanaďana Jo Jo Dana a krajana Frankieho Gavina. „Budeme se snažit, aby se zápas uskutečnil ještě letos, zůstává naší prioritou,“ poznamenal Hearn, který v pondělí ještě oficiálně vystoupí a sdělí další informace.

Martinez překvapivě porazil Alexandera

K velkému překvapení došlo v noci na čtvrtek v Arizoně, kdy bývalý americký světový šampion Devon Alexander (26-4, 14 KO) překvapivě prohrál s podceňovaným Aronem Martinezem (20-4-1, 4 KO). Vítězství bylo jednoznačné: 96-94, 97-93, 97-93.

Martinez byl již od samého začátku velmi agresivní a snažil se útočit zejména na psychiku svého soupeře. Prostřední část zápasu pak byla plná držení. Když se zápas již blížil ke svému konci, Alexander si spíše pouze stěžoval u svého trenéru Kevina Cunninghama, než aby se snažil v ringu. Martinez tak využil jeho slabé psychiky a dokázal závěr souboje ovládnout.

https://www.youtube.com/watch?v=TbqMzkQotMU

Fonfara přebil Cleverlyho, Monaghan si poradil s „komikem“

V noci na sobotu se boxovaly dva zajímavé zámořské večery s vrcholy v podobě soubojů potencionálních vyzývatelů o světové tituly v polotěžké váze.

V Chicagu si dokázala světová trojka – Polák Andrzej Fonfara (28-3) – poradit s Britem Nathanem Cleverlym (29-3) po dvanácti kolech hladce 3-0 na body (2x116-112 a 115-113). Díky tomu Fonfara obhájil pás Mezinárodního šampiona WBC a dál může snít o odvetě s mistrem světa Adonisem Stevensonem (27-1, 22 KO).

Na východním pobřeží v New Yorku si pak v deseti kolech poradil Američan Sean Monaghan (26-0, 16 KO) s krajanem Donovanem Georgem (25-2-5) hladce 3-0 na body (2x 100-90, 99-91). Ten boxoval od druhého kola s nalomeným žebrem, o dějství později si poranil loket pravé ruky a několikrát to vypadalo, že duel nedoboxuje. Nakonec i přes několik hodně emotivních výstupů zvládl všech deset kol.

V předzápase této „main event“ porazil Američan Brad Solomon (26-0) krajana Raymonda Serrana (21-3), který byl po verdiktu 0-3 na body (93-97, 92-98, 90-100) hodně rozhořčený. A oprávněně, v zápase byl přesnější, aktivnější a šikovnější v obraně. Dle bodování Profiboxing.cz vyhrál Serrano 96-94, k čemuž – nebo remíze – se přikláněli i zámořští experti a fanoušci.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze